Co nałożyć pod oczy?
Delikatna i wrażliwa skóra wokół oczu to chyba najtrudniejszy obszar do wykonania makijażu. Szybko traci nawilżenie, a co za tym idzie: staje się wiotka i szybko widać na niej zmarszczki. Nakładanie korektora czy podkładu pod oczy najczęściej kończy się tak, że już po chwili kosmetyk roluje się w zagłębieniach skóry i bardzo podkreśla zmarszczki.
Standardowo makijaż wygląda tak, że pod oczy i na grzbiet nosa oraz jego skrzydełka nakłada się korektor, a na pozostałe obszary twarzy: podkład. Granice między korektorem a podkładem należy zatrzeć, by kosmetyki nie odcinały się od siebie. Całość najlepiej na samym końcu utrwalić pudrem.
Nie bez powodu dla wielu osób malowanie pod oczami jest udręką. Jak poradzić sobie z suchą i wiotką skórą w tym miejscu? Cofnijmy się do etapu przygotowywania cery do makijażu, a konkretnie: do nakładania kremu na twarz. Obszar wokół oczu, jako ten najbardziej wrażliwy na twarzy, wymaga szczególnej troski w kwestii nawilżania i natłuszczania. Zarówno korektor, jak i podkład, mogą wysuszać skórę – a na wrażliwym obszarze będzie to jeszcze bardziej i szybciej widoczne. Dlatego, przygotowując skórę do makijażu, pod oczu nanieś solidną dawkę kremu nawilżającego, regenerującego lub odżywczego. Dzięki temu skóra zyska lepsze napięcie, więc kolorowe kosmetyki nie będą tak wchodzić w zagłębienia.
FAQ:
Co się najpierw nakłada: podkład, czy korektor?
Teoretycznie powinno się najpierw aplikować podkład, który wyrówna strukturę skóry i wygładzi ją, a dopiero na niego korektor. Wiele pań stosuje jednak odwrotną kolejność, często w obawie o to, że podkład nadmiernie obciąży delikatną skórę wokół oczu. Jednak w przypadku bardzo suchej i wiotkiej skóry kolejność: podkład-korektor może sprawdzić się lepiej ze względu na to, że podkład ma bardziej kremową formułę niż korektor, a więc lepiej wygładzi i napnie obszar pod oczami.
Co pod oczy zamiast podkładu?
Załóżmy, że wykonujesz minimalistyczny makijaż, którego zadaniem jest ukrycie lekkich niedoskonałości – na twarzy ich nie masz, więc nie chcesz stosować podkładu. Korekta przyda się jednak pod oczami. Co zrobić w takiej sytuacji? Sięgnij po korektor i użyj go jako jedynego i samodzielnego kosmetyku!
Czy pudrować korektor pod oczami?
Puder to kosmetyk utrwalający makijaż, dlatego warto zastosować go na wszystkie obszary, na których znajduje się podkład lub korektor. Śmiało możesz więc delikatnie przypudrować skórę pod oczami, by przedłużyć trwałość makijażu.