Codzienna pielęgnacja skóry może być albo obowiązkiem, albo przyjemnością. To, jak będzie, zależy w dużej mierze od samych kosmetyków. Jeśli ich użytkowanie będzie przyjemne, a przy tym efekty pielęgnacji będą satysfakcjonujące i szybko zauważalne, to codzienne rytuały staną się chwilą przyjemności, na którą będziesz czekać z niecierpliwością. Poznaj Alkmie: kosmetyki, po które sięgniesz z radością. To połączenie mocy roślin i nowoczesnej nauki. Sprawdź, jakie produkty marki znajdziesz aktualnie w naszej ofercie...
Każdy z nas chce, by jego skóra była czysta, gładka, jędrna i miała zdrowy koloryt. Do tego właśnie dążymy codzienną pielęgnacją. Czasem jednak pomimo szczerych chęci i zapału efekty nie są satysfakcjonujące. Często wynika to z niewłaściwego doboru kosmetyków pielęgnacyjnych, a także ze złych nawyków.
O czym koniecznie trzeba pamiętać, wykonując codzienne rytuały? Najważniejsze kwestie, które mają wpływ na wygląd i kondycję skóry, to: pamięć o wszystkich elementach składających się na pielęgnację, odpowiednia kolejność aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych, regularne złuszczanie martwego naskórka, właściwy dobór substancji aktywnych do potrzeb skóry.
Wieczorem często jesteś już zmęczona, dlatego czasem po prostu przebierasz się w ubrania do spania, zapominając o demakijażu. Tak z pewnością ma niejedna z nas – i jeśli taka sytuacja zdarzy się raz na jakiś czas, nie ma w tym nic złego. Gorzej, jeśli zdarza się często. Wówczas to, że nie zmywasz makijażu, a oczyszczanie i nawilżanie skóry wykonujesz na pół gwizdka, po jakimś czasie może odbić się na wyglądzie i kondycji skóry.
Pominięcie wieczornego oczyszczania skóry, zwłaszcza jeśli miałaś makijaż, to jedna z najczęstszych przyczyn pogorszenia się stanu cery. Resztki kolorowych kosmetyków w połączeniu ze złuszczającym się naskórkiem, a także łojem naturalnie wytwarzanym przez skórę, tworzą warstwę zanieczyszczeń, która może zatkać ujścia gruczołów łojowych. To pierwszy krok do powstawania zaskórników. Dlatego regularne, sumienne oczyszczanie skóry twarzy to krok niezbędny do tego, by cieszyć się czystą, gładką i promienną skórą.
Druga częsta przyczyna niesatysfakcjonującego wyglądu skóry twarzy może tkwić w nieodpowiedniej kolejności aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych, przez co ich działanie nie jest do końca takie, jak być powinno. Dbanie o cerę nie jest bardzo skomplikowane. Podstawą jest jej oczyszczanie, nawilżanie i ochrona. Wydaje się więc, że kolejność nakładania kosmetyków jest jasna i nie ma co do tego wątpliwości. Sprawa komplikuje się jednak nieco wówczas, gdy podstawową pielęgnację uzupełniasz o dodatkowe kosmetyki jak tonik lub hydrolat, serum czy olejek.
Kolejność aplikacji kosmetyków nie pozostaje bez znaczenia dla potencjału ich działania. Warto trzymać się zasady nakładania: od najlżejszej do najcięższej konsystencji. Dzięki temu działanie poszczególnych produktów nie blokuje się wzajemnie, skóra nie jest przeciążona, a składniki aktywne z produktów będą miały szansę zadziałać, jak należy.
Peeling powinien być obowiązkowym kosmetykiem znajdującym się w każdej łazience. To jeden z podstawowych produktów, o którym często zapominamy lub umniejszamy jego działanie. Regularne złuszczanie martwego naskórka to podstawa do tego, by skóra była wygładzona, dotleniona, dogłębnie oczyszczona, a także lepiej przygotowana na przyjęcie składników aktywnych z produktów pielęgnacyjnych.
Jeśli zaniechasz wykonywania peelingu, żaden krem ani serum nie zadziałają tak, jak należy. Dlaczego? Powód jest wręcz banalny: ponieważ składniki nie “przebiją” się przez blokadę, jaką tworzy mieszanka łoju, martwego naskórka i innych zanieczyszczeń, które każdego dnia gromadzą się na skórze.
Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, ma skłonności do podrażnień albo jest trądzikowa, wybierz peelingi enzymatyczne. Dzięki temu, że rozpuszczają naskórek i zanieczyszczenia, zamiast go mechanicznie ścierać, ich działanie jest łagodniejsze dla skóry.
Kolejnym błędem, który popełniamy dość często, jest wybór kosmetyków nieadekwatnych do potrzeb skóry. Chodzi zarówno o formuły, jak i składniki aktywne. Masz suchą, wiotką i wrażliwą skórę, a do jej pielęgnacji stosujesz lekki krem nawilżający? A może wręcz przeciwnie: Twoja skóra prezentuje się niemal idealnie, ale na wszelki wypadek wsmarowujesz w nią bogaty krem przeciwzmarszczkowy? Ani w jednym, ani z drugim przypadku z takiego działania nie będzie korzyści!
Kluczem do sukcesu, a więc do zdrowego, promiennego wyglądu skóry, jest dobranie kosmetyków odpowiadających jej realnym potrzebom. Chodzi przede wszystkim o składniki aktywne, które zaspokoją jej potrzeby. Dlatego wybierając kosmetyki pielęgnacyjne, trzeba kierować się nie modą i marketingiem, a zapotrzebowaniem skóry. To zasada podobna do diety: możesz jeść niewiele, a pomimo tego być zdrową i czuć się dobrze. Warunkiem jest zaspokojenie wszystkich potrzeb organizmu pod względem składników odżywczych. Z pielęgnacją cery jest tak samo: nie musisz używać tony kosmetyków, by skóra była ładna i zdrowa. Wystarczy kilka podstawowych, ale dobrze dobranych!
Wybór kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała i twarzy jest ogromny. To wcale nie ułatwia decyzji – w końcu im większy wybór, tym łatwiej się pogubić. Dla wielu osób najważniejszym kryterium decydującym o tym, czy kupić dany kosmetyk lub linię pielęgnacyjną, jest to, czy to produkty naturalne lub ekologiczne.
W kosmetykach, w których składzie znajdują się różne substancje chemiczne, najczęściej znajdują się również te, które wykazują działanie drażniące, uczulające i potencjalne szkodliwe. Należą do nich między innymi detergenty (najpopularniejsze to SLS i SLES), parabeny, barwniki, sztuczne kompozycje zapachowe, a także pochodne ropy naftowej.
Odrzucenie tych substancji to dla wielu osób podstawowe kryterium wyboru. Inni jednak wybierają kosmetyki naturalne ze względów ideologicznych: ochrony środowiska naturalnego i zwierząt. Kosmetyki naturalne mają formuły oparte na roślinnych ekstraktach, są również produkowane w myśl idei “cruelty free”. Nie zawierają więc składników pochodzenia zwierzęcego, nie są również testowane na zwierzętach.
Wiele osób stawia znak równości pomiędzy kosmetykami naturalnymi a ekologicznymi. Warto jednak wiedzieć, że to nie zawsze to samo. Czym różnią się kosmetyki ekologiczne od naturalnych? Ogólna idea jest taka sama: kosmetyki ekologiczne są naturalne. Dodatkowym kryterium jest jednak pochodzenie i sposób uprawy surowców roślinnych. Kosmetyki ekologiczne są produkowane w sposób, który nie szkodzi środowisku. Aby kosmetyk mógł zostać nazwany ekologicznym, musi zawierać 100% składników naturalnych bądź pochodzenia naturalnego.
Wbrew pozorom nie ma więc znaku równości pomiędzy kosmetykami naturalnymi i ekologicznymi.
Składy kosmetyków naturalnych i ekologicznych są opracowane w taki sposób, że nie zawierają syntetycznych substancji chemicznych. Do tych najbardziej znanych, a przy tym najbardziej drażniących i owianych niechlubną sławą, należą wspomniane wcześniej SLS i SLES, a także parabeny czy barwniki.
SLS i SLES to najczęstszy dodatek do kosmetyków myjących codziennego użytku jak szampony, mydła w płynie czy żele pod prysznic. Te substancje mają dwa zadania: spieniają kosmetyk, dzięki czemu możesz otulić się przyjemną pianą, są także silnymi detergentami. Z założenia mają szybko i skutecznie zmywać zanieczyszczenia, zwłaszcza te tłuszczowe – i faktycznie to robią. Skutkiem ubocznym jest jednak to, że uszkadzają naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry, co skutkuje jej przesuszeniem i podrażnieniem.
Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, a dodatek tych substancji jest tak powszechny, że wręcz trudno ich uniknąć!
W kosmetykach naturalnych i ekologicznych nie stosuje się popularnych substancji syntetycznych: są one zastąpione formułami roślinnymi, co sprawia, że działanie produktów jest o wiele łagodniejsze. Nie oznacza to jednak, że mniej skuteczne! Kosmetyki pozbawione SLS i SLES co prawda nie pienią się tak intensywnie, jednak w żaden sposób nie ujmuje im to skuteczności działania.
Działanie kosmetyków naturalnych i ekologicznych bez wątpienia docenią więc przede wszystkim osoby ze skórą suchą, wrażliwą i podatną na reakcje alergiczne.
Na sklepowych półkach i w drogeriach internetowych nie brakuje różnych kosmetyków, w tym naturalnych i ekologicznych. Wybór jest więc ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie to, co najbardziej mu odpowiada.
Alkmie to jedna z marek kosmetyków ekologicznych, które warto przetestować. To firma, która powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku kosmetycznego na kosmetyki o składach czystych i przyjaznych środowisku oraz zdrowiu, które są przy tym zaawansowane biotechnologicznie. Kosmetyki Alkmie to połączenie dobrego z jeszcze lepszym, dzięki czemu codzienna, kompleksowa pielęgnacja skóry staje się jeszcze przyjemniejsza!
W ofercie marki znajdziesz pełną gamę kosmetyków do pielęgnacji skóry całego ciała: oczu, twarzy, ciała oraz dłoni. Składy kosmetyków tworzą nowoczesne, skuteczne i bezpieczne formuły. Znajdziemy tam także bogactwo składników naturalnych w wysokich stężeniach. Dzięki temu ich działanie jest skuteczne, a regularne stosowanie przynosi wymierne korzyści w niedługim czasie.
W tym miejscu czeka na Ciebie szeroki wybór kosmetyków ekologicznych marki Alkmie. Znajdziesz tutaj również akcesoria pielęgnacyjne i dodatki, które sprawią, że codzienna, domowa pielęgnacja będzie na miarę luksusowego SPA!
W aktualnej ofercie eZebra znajdziesz między innymi produkty do pielęgnacji twarzy (różne linie, których działanie jest ukierunkowane na konkretne problemy i potrzeby), a także świece zapachowe i akcesoria (jak szczotki do masażu ciała).
Sprawdź, co znajdziesz w aktualnej ofercie i ciesz się szerokim i zawsze trafnym wyborem!