Masło shea

Masło shea — poznaj właściwości wyrobu wprost z Afryki

Masło shea należy do składników chętnie wykorzystywanych w kosmetykach. Znajdziesz je w składzie licznych produktów do ciała i włosów. Mimo to niewiele osób wie, w jaki sposób pozyskuje się tę substancję i jak szerokie ma działanie. Poznaj właściwości masła shea i zobacz, które wyroby powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce!

Skąd pochodzi masło shea?

O cennych właściwościach masła shea słyszano pierwotnie w Afryce Zachodniej. To właśnie w tym rejonie rosną drzewa masłosza. Z ich owoców wydobywa się ukryte w środku orzechy, a te z kolei są rozcierane i mieszane z wodą tak długo, aż uzyskają kremową konsystencję. Produktem tych działań jest wspomniane masło shea, któremu przypisuje się działanie odmładzające.

Choć przez wiele lat ta oleista formuła była stosowana wyłącznie przez mieszkańców Afryki, to dziś również i Ty możesz korzystać z jej właściwości! Jakich efektów można się spodziewać?

Masło shea — właściwości i działanie

To, jak działa masło shea, wynika z jego bogatego składu. Główną rolę odgrywają tam kwasy tłuszczowe, takie jak kwas:

stearynowy;
linolenowy;
palmitynowy;
oleinowy.

Oprócz nich w składzie znalazły się też m.in. witaminy: A, E i F, fitosterole, katechiny i alantoina. Dzięki połączeniu tych substancji masło shea zyskało działanie:

antyoksydacyjne;
nawilżające;
regenerujące;
przeciwzmarszczkowe;
zmiękczające naskórek;
redukujące swędzenie i pieczenie;
zmniejszające podrażnienia;
antycellulitowe.

Czego jeszcze możesz spodziewać się po tej substancji? Okazuje się, że wykazuje ona znacznie więcej właściwości! Pomaga m.in. przy dolegliwościach skórnych. Stosuje się ją np. przy egzemie i trądziku. Redukuje też widoczność blizn i rozstępów. Można więc śmiało powiedzieć, że działanie masła shea jest wielowymiarowe.

Masło shea — nierafinowane czy rafinowane?

Na rynku spotkasz tę oleistą formułę w dwóch wariantach. Rafinowane wersje są poddawane licznym procesom oczyszczania, dzięki czemu przedłuża się ich datę ważności. Niestety, takie rozwiązanie ma też wady. Masło shea traci wówczas wiele swoich właściwości i przynosi mniej widoczne rezultaty.

Jeśli chcesz wypróbować pełne działanie formuły, sięgaj po kosmetyki z nierafinowaną wersją. To właśnie w nich znajdziesz najwięcej substancji odżywczych, które zachowują swoje działanie.

Jak stosować masło shea?

Rozbudowany skład wyrobu z drzewa masłosza sprawił, że wpływa on pozytywnie na różne części ciała. W związku z tym spotkasz się z wieloma sposobami na to, jak stosować masło shea. Substancję możesz wykorzystywać jako oddzielny produkt do pielęgnacji lub zaopatrzyć się w kosmetyki z masłem shea. Wybór należy do Ciebie!

Masło shea do ciała — nawilżona skóra

Działanie nawilżające i antycellulitowe przydaje się w szczególności na skórze. Jeśli zmagasz się z przesuszonym naskórkiem, w Twojej kosmetyczce powinien znaleźć się balsam do ciała Nature Queen z dodatkiem jagód acai. Jego formuła szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu, dzięki czemu od razu po aplikacji możesz powrócić do swoich codziennych zajęć.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jagody Acai - piękno z natury na wyciągnięcie ręki

Wyjątkowo potrzebującą skórę warto pielęgnować za pomocą czystego masła shea. Zapewnia ono maksymalną ochronę i koi podrażniony naskórek. Po jego nałożeniu pozostaje delikatna warstwa zabezpieczająca ciało przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu unikniesz otarć i pęknięć.

Nadmierne słońce, wiatr i mróz to główne przyczyny suchej skóry. Jeżeli ten problem dotyka również Ciebie, możesz zaopatrzyć się w krem do rąk z masłem shea. Regenerująca witamina E przyspiesza proces gojenia, a formuła produktu natychmiast otula dłonie i przynosi ulgę. Wyrób dobrze sprawdzi się zarówno jako pomoc dla popękanego naskórka, jak i do codziennej pielęgnacji.

Sprężyste kosmyki, czyli masło shea na włosy

Gładka, sprężysta i lśniąca fryzura jest w zasięgu Twoich możliwości. W drodze po wymarzone kosmyki pomoże Ci szampon z masłem shea Cantu Flaxseed. Jego składniki wzmacniają włosy i zapobiegają ich rozdawajaniu. Zmniejszają również łamliwość i dbają o odpowiednie nawilżenie. W konsekwencji pasma stają się silniejsze, jedwabiście miękkie i łatwe do rozczesania.

ZOBACZ TEŻ: Metoda OMO. Hit czy kit

Samo oczyszczanie włosów z zanieczyszczeń może okazać się niewystarczające. Wówczas warto włączyć do rutyny pielęgnacyjnej dodatkowe produkty, które zabezpieczą kosmyki przed czynnikami zewnętrznymi. Wspomniany szampon Cantu dobrze jest uzupełnić kremem do włosów z masłem shea z tej samej firmy.

Redukcja podrażnień z masłem shea na twarz

Ukojenie i wyciszenie stanów zapalnych — takie efekty możesz uzyskać z kremem do twarzy od L'OCCITANE. Dzięki lekkiej formule świetnie nadaje się on jako baza pod makijaż. Możesz więc śmiało włączyć go do swojej codziennej pielęgnacji. Produkt chroni również przed promieniowaniem UV, opóźnia procesy starzenia i utrzymuje elastyczność skóry.

Popękane i spierzchnięte usta prowadzą do dyskomfortu, a często także do obniżenia samooceny. Pomadka z masłem shea od Golden Rose pomaga w odbudowie komórek i przyspiesza gojenie się warg. Przynosi też ulgę, nawilża powierzchnię i przywraca miękkość. Co więcej, produkty z serii Smart Lips mają w sobie pigment, dzięki czemu Twoje usta będą zachwycać nie tylko swoją kondycją, ale i przyciągającym wzrok kolorem.

Wielofunkcyjne masło shea — pielęgnacja dla każdej skóry

Naturalne masło shea zyskało popularność wśród osób o każdym typie skóry. Właściwości odżywcze i nawilżające przynoszą największą ulgę przy przesuszonym i podrażnionym naskórku. Jeżeli jednak masz normalną, tłustą lub mieszaną cerę, kosmetyki z tym składnikiem sprawdzą się jako zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi i element klasycznej pielęgnacji. Zadbaj o swoje ciało z peelingami, kremami, odżywkami i olejkami!

Polecane

pixel