Idealny podkład do twarzy - jak go wybrać?
Kiedy mówi się o makijażu, wszyscy zwykle skupiają się na najbardziej widocznych elementach – barwnych cieniach do powiek, kolorowej kredce, wyrazistym tuszu do rzęs czy rzucającej się w oczy szmince oraz różu na policzkach. Tymczasem użycie każdego z tych kosmetyków nie miałoby żadnego sensu, gdyby wcześniej twarz nie została odpowiednio przygotowana do dalszych zabiegów. Aby wykonywanie całej stylizacji przyniosło zadowalające efekty, konieczne jest oczyszczenie cery, tonizowanie, nałożenie bazy.
Najlepszy podkład do twarzy, czyli jaki?
Tylko dzięki odpowiedniemu podkładowi cera nabierze zdrowego wyglądu. Ponadto, jeśli kosmetyk zostanie umiejętnie nałożony, skutecznie odmłodzi twarz, maskując wszelkie niedoskonałości. Aby jednak właściwie podkreślić urodę, trzeba podchodzić do nakładania fluidu z rozsądkiem, czyli kierując się zasadą umiaru, ponieważ zbyt duża ilość produktu może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.
Każdy podkład powinien być dobierany indywidualnie, ponieważ wymagania kobiet są zwykle zupełnie różne. Jedne panie potrzebują jasnego odcienia, inne – ciemnego, jednym zależy na mocnym kryciu, innym na delikatnym rozświetleniu i wyrównaniu cery. Najlepszy fluid to taki, który doskonale zrealizuje potrzeby swojej użytkowniczki. Szeroki wybór produktów w ofercie sklepu eZebra sprawia, że można dobrać produkt idealny i na każdą kieszeń.
Wśród propozycji eZebry znajdują się podkłady różnych znanych marek, a ich rodzajów jest naprawdę wiele. Są to m.in. Bourjois, Biodema, Collistar, Inglot, Mac czy Estee Lauder. Wystarczy tylko znaleźć ten odpowiedni i cieszyć się jego funkcjami przy każdym makijażu zarówno na co dzień, jak i na ważne okazje i uroczystości. Warto jednak jeszcze przed jego zakupem zastanowić się, w jakim celu chcemy go używać. Istotny jest także skład produktu. Dobry kosmetyk będzie zawierał składniki nawilżające (np. naturalne oleje) i regenerujące oraz zestaw witamin.
Właściwości fluidów – nie tylko maskowanie niedoskonałości
Wśród fluidów wyróżnia się kilka podstawowych typów: rozświetlający, matujący, nawilżający, lekki, kryjący, czy witaminowy. Ile kobiet, tyle potrzeb! Zobacz całą ofertę podkładów dostępnych w drogerii eZebra online. Zwróć uwagę na ich właściwości oraz przeznaczenie, ale także sposób aplikacji i wydajność.
Dobry podkład do twarzy w wersji nawilżającej służy nawodnieniu i odżywieniu skóry, a także pozbyciu się efektu przesuszenia, który bywa bardzo irytujący. Warto sięgać po taki fluid, który już na dzień dobry nawilży skórę i wspomoże działanie kremu.
Innym rodzajem kosmetyków są fluidy rozświetlające, które mają za zadanie nieco rozjaśnić koloryt skóry poprzez dodanie mu naturalnego blasku. Są niezwykle modne, szczególnie w sezonie letnim.
Jeśli chodzi o podkład matujący, nakłada się go w celu usunięcia wrażenia nieestetycznego świecenia się skóry. Powinno się też zwrócić uwagę na podkłady liftingujące (napinają oraz ujędrniają skórę) oraz kryjące (doskonale maskują wszelkie niedoskonałości, m.in. zaczerwienienia czy zmiany trądzikowe). Określ potrzeby swojej skóry i wybierz idealny podkład dla siebie.
Znajdź najlepszy fluid do potrzeb swojej skóry – kolor
Ważnym kryterium wyboru jest też odcień podkładu – musi on idealnie pasować do Twojej cery. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że odcieni fluidów jest naprawdę sporo – od jasnych, po ciemne, odpowiednie do każdej karnacji. Aby jednak wybrać najlepszy podkład do twarzy, trzeba poszukać odcienia najbardziej zbliżonego do naturalnego koloru skóry. Co ważne, weź pod uwagę nie tylko twarz, ale też szyję i dekolt. Podkład musi być idealnie dopasowany do każdej z tych części ciała.
Nigdy nie powinno się wybierać dużo ciemniejszego produktu dla uzyskania efektu opalenizny. Należy bowiem pamiętać, że fluid nie zastąpi bronzera, a rezultat, jaki się osiągnie, wcale nie będzie korzystny. W ten sposób będziemy wyglądać po prostu sztucznie. Zbyt jasny lub zbyt ciemny fluid będzie się odcinał od skóry i tworzył efekt maski. Z kolei idealny podkład dopasuje się do Twojej karnacji.
Podkład do twarzy a typ karnacji. Jak wykonać analizę kolorystyczną?
Wybierając podkład, warto przeprowadzić analizę kolorystyczną i określić swój typ karnacji. Prostym sposobem jest przyłożenie do twarzy srebrnej folii aluminiowej. Jeśli skóra będzie na jej tle wyglądała świeżo i promiennie, to znaczy, że jesteś posiadaczką skóry typu zimnego.
Z kolei ze złotem ładnie komponują się ciepłe odcienie skóry. Inną metodą pozwalającą sprawdzić typ cery jest przyjrzenie się żyłom na nadgarstkach. Te w kolorze niebieskim, wskazują na typ chłodny, a w zielonym na typ ciepły. Chłodne typy powinny sięgać po podkłady o odcieniu neutralnym, porcelanowym lub subtelnie różowym. Ciepłe z kolei po podkłady o odcieniu beżowym, brzoskwiniowym lub też oliwkowym.
Przed zakupami koniecznie powinno się ustalić, czy kolor skóry jest ciepły, czy może zimny. Głównie od tego będzie zależeć, który podkład ostatecznie należy wybrać. Nie zaszkodzi też zaopatrzyć się w dwa fluidy. Jeden ciemniejszy na lato, gdy skóra pozostaje zawsze lekko opalona, a drugi, w jaśniejszym odcieniu, na zimę, kiedy cera odznacza się większą bladością.
Jaki podkład do twarzy wybrać? Kosmetyki a cera.
Bardzo ważną kwestią przy doborze fluidu jest też rodzaj posiadanej skóry. Zastanawiając się nad tym, po jaki podkład do twarzy sięgnąć, bez wątpienia powinno się zwrócić uwagę na typ cery. W przypadku skóry suchej najlepszym rozwiązaniem okaże się lekki fluid nawilżający, który znacznie poprawi jej kondycję i nie pozwoli na złuszczenie się naskórka, gdyż jego formuła zawiera dużo wody i składników nawilżających. Sprawdzą się również delikatne podkłady i kremy BB.
Do cery tłustej i trądzikowej z kolei odpowiednie będą podkłady mineralne o formule antybakteryjnej, które pomogą ukryć różne niedoskonałości, a dodatkowo wpłyną na regenerację skóry. Fluid kryjący przykryje zaczerwienienia, będzie idealny do delikatnej cery naczynkowej.
Do cery tłustej lub mieszanej przyda się podkład matujący, który ograniczy wydzielanie sebum. Jeśli natomiast któraś z pań zmaga się z cerą trądzikową, powinna stosować fluid o dużym stopniu krycia, odpowiedni do cery wrażliwej i niewywołujący podrażnień. Podkład może pełnić wiele zadań, nie tylko kryje niedoskonałości, ale również nawilża, czy chroni przed słońcem. Jest to zdecydowanie kosmetyk wielofunkcyjny.
Jak go wybrać? Testowanie fluidu
Fluid należy dopasować do koloru swojej skóry – najlepiej w tym celu sięgnąć po różne jego próbki. Jednym z błędów podczas wyboru podkładu jest nieprawidłowe testowanie wielu próbek. Kosmetyk cieszący się dobrymi opiniami i będący polecany przez koleżanki czy na modnym forum nie musi do nas pasować – jak to jednak sprawdzić?
To banalnie proste. Pamiętaj, że podkładu nie testuje się na nadgarstku ani na wierzchu dłoni, mimo że wiele pań właśnie tak robi. Najlepiej nanieść odrobinę produktu na twarz, szyję i pod brodą, czyli dokładnie tam, gdzie będziemy go aplikować na co dzień. Spójrz na problem całościowo, holistycznie, nie skupiaj się jedynie na twarzy. Jeśli podkład dobrze wtapia się w skórę i nie odcina się, to znaczy, że dobrze dopasowałaś jego kolor i odcień.
Sprawdź jego krycie i wybierz podkład, który prezentuje się najlepiej. Co ważne, po aplikacji kosmetyku poczekaj minimum 3 minuty i wyjdź na światło dzienne albo chociaż podejdź do okna. Znalezienie tego idealnego może trochę potrwać, ale warto poświęcić na to czas – fluid musi dobrze kryć, dodać blasku i świeżości, zapewniać naturalny efekt, a także wygładzać skórę oraz odpowiadać na jej indywidualne potrzeby.
Wiek a rodzaj fluidu
Jednym z ważnych kryteriów przy doborze fluidu jest także wiek. Dwudziestolatki często mają problem z nadmiernym wydzielaniem sebum, dlatego dobrym wyborem będzie dla nich podkład matujący, który zredukuje i unormuje jego ilość. Trzydziestolatkom przyda się formuła nawilżająca i odżywcza. Panie po czterdziestce powinny chętnie sięgać po podkład rozświetlający, a dojrzałe kobiety wybierać popularne ostatnio fluidy z silikonami, które wypełniają zmarszczki i wygładzają cerę, widocznie ją odmładzając.
Dobrze dobrany kosmetyk uzupełnia i wspomaga codzienną pielęgnację. Poza wiekiem ważne są jednak potrzeby naszej skóry. Po rozświetlający fluid równie chętnie sięgną też 20- czy 30-latki, zwłaszcza w sezonie letnim. By znaleźć podkład idealny dla siebie, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie kryteria: typ skóry, jej koloryt, wiek oraz właściwości. To wszystko sprawi, że na pewno znajdziemy ten jedyny podkład, który będzie bazą do stworzenia makijażu idealnego.
Kilka podkładów do twarzy na różne okazje.
Pora Roku
Warto skompletować kilka podkładów na różne okazje i pory roku. W sezonie letnim możesz potrzebować ciemniejszego podkładu, szczególnie jeśli lubisz opalanie. Zimą skóra jest jaśniejsza, warto zatem posiadać fluid również w jaśniejszym odcieniu. Pamiętaj jednak, że podkład nie zastąpi innego kosmetyku – samoopalacza czy bronzera.
Latem część pań rezygnuje z fluidu, mimo że na rynku dostępne są też kosmetyki o wysokiej trwałości i odporne na wysoką temperaturę czy wodę. W ich miejsce można wtedy stosować popularny lekki krem BB, krem koloryzujący lub delikatny podkład rozświetlający. Wiosną i jesienią sprawdzą się fluidy kryjące, a zimą podkład w formie kremu z obniżoną zawartością wody. Wtedy też przyda się kosmetyk witaminowy, z dodatkiem mikroelementów i naturalnych olejów.
Pora Dnia
Dwa kosmetyki powinny doskonale spełniać Twoje potrzeby, chociaż część pań lubi stosować osobne podkłady zależnie od pory dnia – w dzień lekki, który nie obciążą skóry i pozwala uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Na wieczorowe wyjścia wybierają zaś nieco cięższy podkład o większym stopniu krycia.
Styl Życia
Znaczenie ma też styl życia – aktywne panie chętnie wybierają podkłady o formule wodoodpornej i dużej trwałości. Możesz też sięgnąć po fluid wzbogacony o oleje silikonowe, które przedłużą żywotność podkładu. Dobrym wyborem będzie też krem BB zastępujący podkład.
Ważne Uroczystości
Jeśli w dodatku szukasz kosmetyku idealnego na ważne okazje i uroczystości: jak randki, spotkania rodzinne, bale, wesela itd. - możesz wybrać jeszcze inny rodzaj podkładu, m.in. lekko rozświetlający albo mocno napigmentowany, o podwyższonej trwałości, który zapewni pożądany efekt na dłużej, ale nie będzie wyglądał sztucznie.
Po co stosować podkład do twarzy?
Każdego dnia chcemy wyglądać i czuć się po prostu dobrze. Każdy z nas ma inną definicję tego, co dla niego jest piękne i niezbędne. Jednym wystarczy schludny i zadbany wygląd, a więc czyste, zdrowo wyglądające i ułożone włosy, zadbana cera i opiłowane paznokcie. Inni zaś dobrze czują się dopiero wówczas, gdy mają zrobiony staranny makijaż, włosy uczesane w atrakcyjne upięcie, a paznokcie zdobią kolory i dodatki.
Nie ma więc uniwersalnej rady co do tego, jak się ubierać, czesać czy malować, by czuć się dobrze. Jeśli jednak pokusić się o taką poradę, to można rzecz: schludny i estetyczny wygląd to podstawa. Czesz, maluj się i ubieraj tak, byś czuła się w tym dobrze, komfortowo i atrakcyjnie.
Jeśli jednak chodzi o makijaż, to tutaj zasady są nieco bardziej uściślone. Oczywiście podstawą również jest to, by dobrze czuć się w makijażu, jednak niezależnie od tego, czy malujesz się skromnie, czy intensywnie, kosmetyki zawsze powinny być nałożone zgodnie ze sztuką. Chodzi tutaj nie tylko o technikę nakładania ich, ale również o wybór odpowiedniej kolorystyki i tonacji, dopasowanej do Twojego typu urody, jak i do siebie wzajemnie. W końcu makijaż ma upiększać i zwracać na siebie uwagę – lepiej więc, żeby zwrócił ją z zachwytem!
Podkład to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów makijażu – a właściwie to najważniejszy. Jeśli zastosujesz sam podkład, bez innych kosmetyków kolorowych, to buzia będzie wyglądać zdrowo i soczyście. Jeśli jednak zrobisz odwrotnie, a więc wykonasz makijaż z pominięciem podkładu, efekt prawie na pewno nie będzie zadowalający. Dlaczego?
Podkład służy bowiem do wyrównania kolorytu skóry, a także do nadania jej świeżego, zdrowego wyglądu. Prawie każdy z nas ma różne niedoskonałości cery. Są one mniejsze lub większe, bardziej lub mniej uciążliwe, a także widoczne w różnym stopniu. Niekiedy owe niedoskonałości dodają nam uroku, jednak nie musisz się na nie godzić, jeśli nie chcesz. Sumienna pielęgnacja skóry, by zażegnać problem, to najważniejsza kwestia. Nic jednak nie dzieje się z dnia na dzień, a na efekty domowej pielęgnacji czy rezultaty zabiegów lub kuracji czasem trzeba poczekać bardzo długo. Z pomocą przychodzi wówczas kamuflujący makijaż, a podkład o dobrym kryciu jest w nim najważniejszy.
W zależności od rodzaju wybranego podkładu możesz osiągać różne efekty. Lekko kryjący fluid pozostanie praktycznie niewidoczny na skórze, a jednocześnie ładnie wyrówna jej koloryt i zamaskuje niewielkie przebarwienia, zaczerwienienia czy krostki.
Podkład o średnim stopniu krycia sprawdzi się dobrze wówczas, gdy niedoskonałości, które chcesz ukryć, są nieco bardziej widoczne.
Podkład o mocnym kryciu to zwykle produkt o cięższej konsystencji, dzięki czemu doskonale radzi sobie z maskowaniem nawet mocno rzucających się w oczy przebarwień, zaczerwienień, placków czy rozszerzonych naczynek.
Powód stosowania podkładu dla każdego będzie więc inny. Warto więc dopasować produkt idealnie do swoich potrzeb, by rezultaty jego stosowania cieszyły każdego dnia.
Podkład do twarzy czy puder – co jest lepsze?
Trudno porównywać te dwa kosmetyki, bo mają zupełnie inne zadanie w makijażu. Podkład to przede wszystkim kosmetyk kryjący – w zależności od potrzeb możesz wybrać fluid o różnym stopniu krycia. Puder z kolei służy z jednej strony do utrwalenia makijażu (przede wszystkim puder transparentny), a także do wykończenia go i nadania mu zamierzonego efektu (puder rozświetlający, matujący, albo o satynowym wykończeniu).
Naturalnie nie ma obowiązku stosowania tych dwóch kosmetyków jednocześnie. Wszystko zależy od tego, jaki masz rodzaj skóry, a także jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli cera jest sucha i nie ma tendencji do błyszczenia się w ciągu dnia, to nawilżający podkład może w zupełności wystarczyć. Puder to kosmetyk, który przede wszystkim zapobiega świeceniu się skóry – ma właściwości pochłaniające nadmiar sebum. W przypadku skóry podatnej na przesuszenie może nieco spotęgować ten niechciany efekt.
Jeśli zaś masz skórę mieszaną lub tłustą, która ma skłonności do błyszczenia się, to zastosowanie podkładu matującego będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak problem jest dość nasilony, to może nie być ono w pełni wystarczające. W takim przypadku makijaż dobrze jest uzupełnić pudrem. Z jednej strony „zakonserwuje” makijaż, dzięki czemu pod wpływem sebum, potu czy wilgoci z otoczenia nie będzie spływał. Z drugiej zaś strony wchłonie nadmiar sebum, skutecznie powstrzymując świecenie się skóry.
Wybór pudrów jest spory, dlatego każdy bez problemu znajdzie ten, który będzie najbardziej odpowiedni. Do wyboru masz pudry transparentne (czyli bez koloru, których zadaniem jest zmatowienie skóry i utrwalenie makijażu), a także te o różnych odcieniach. Przy użyciu wybranego pudru możesz nieco skorygować odcień podkładu, a także pięknie wykończyć makijaż, jednocześnie go utrwalając.
Jeśli zaś masz skórę suchą, wrażliwą lub podatną na uczulenia, dobrym wyborem będzie puder mineralny: kosmetyk bazujący na naturalnych składnikach, dzięki czemu jest wyjątkowo łagodny dla skóry każdego rodzaju.
Puder możesz stosować również jako samodzielny kosmetyk. Jeśli skóra jest czysta i ma wyrównany koloryt, to często stosowanie podkładu nie będzie koniecznością. Szczególnie latem, gdy jest gorąco i nieraz wilgotno, szukamy sposobów na to, by wyglądać atrakcyjnie, a przy tym minimalizować ilość kosmetyków do makijażu, by nie obciążać skóry. W takim przypadku doskonałym kompromisem między całkowitą rezygnacją z makijażu a delikatnym efektem może być zastosowanie samego pudru: na krem pielęgnacyjny lub krem koloryzujący. Wybierz odpowiedni rodzaj pudru w zależności od tego, jakie efekty chcesz osiągnąć. Puder o wybranym odcieniu skoryguje delikatnie koloryt skóry, mogąc nawet zastąpić podkład czy krem BB. Transparentny, matujący puder nada buzi naturalnego, nieco satynowego wykończenia. Rozświetlający – rozpromieni ją!
Kiedy wybrać podkład do twarzy, a kiedy lekki krem koloryzujący?
Wybór kosmetyków do makijażu jest naprawdę szeroki. Dlatego możesz sięgać praktycznie po dowolne propozycje, w zależności od tego, jaką masz aktualnie potrzebę czy po prostu ochotę. Bez problemu dopasujesz wybrany rodzaj kosmetyku do rodzaju skóry, jaki masz, dzięki czemu osiągniesz oczekiwane rezultaty. Co więcej, wiele współczesnych kosmetyków do makijażu zawiera również cenne składniki pielęgnacyjne, dzięki czemu dbają o cerę przez cały dzień, nie obciążając i nie przesuszając jej nadmiernie.
Wyrównanie kolorytu skóry stanowi ważny element makijażu. Tworzy bowiem fundament dla kolejnych jego etapów. Pozostawienie „gołej” skóry przy wykonywaniu innych elementów makijażu to tak, jakby na niepomalowaną ścianę wieszać obrazy. Będą one co prawda piękne, jednak uwaga będzie skierowana na plamy, dziury czy przebarwienia na ścianie za nimi. Choć jest to może nieco przesadne porównanie, to chyba dobrze obrazuje rolę podkładu w makijażu.
Nie zawsze jednak sięganie po podkład jest obowiązkiem. To znaczy: do wyboru są lżejsze warianty kosmetyków, które ujednolicą koloryt skóry i nadadzą jej promiennego, zdrowego i świeżego wyglądu.
Mowa o kremach koloryzujących. Taki krem to połączenie pielęgnacyjnych właściwości kremu z kryjącymi właściwościami podkładu. Produkty tego typu mają lekkie konsystencje, a także niski lub średni stopień krycia – idealny wówczas, gdy zależy Ci na lekkim, świeżym makijażu o naturalnym wykończeniu i efekcie.
Jeśli nie masz problematycznej cery, której niedoskonałości chciałabyś ukryć – nie zawsze musisz sięgać po podkład. Wybierz krem koloryzujący (BB, CC) do codziennego, lekkiego makijażu.
Jeśli jednak potrzebujesz silniejszego krycia, a także chcesz wykonać bardziej wyrazisty i intensywny makijaż niż na co dzień, postaw na podkład. Sprawdzi się lepiej również wówczas, gdy zależy Ci na niezawodności – np. gdy wybierasz się na wesele czy inną całonocną imprezę i przez cały czas chcesz wyglądać świeżo i estetycznie.
Jak przygotować cerę przed nałożeniem podkładu?
Wybór dobrego jakościowo podkładu to podstawa do tego, by makijaż wykonać łatwo i z przyjemnością, a także by utrzymał się w estetycznym stanie przez wiele godzin. Chcąc więc mieć niezawodny produkt, często wybieramy podkłady profesjonalne. Co zrobić, gdy efekt nie jest do końca zadowalający?
Możliwe, dwie główne przyczyny to najczęściej niedopasowanie rodzaju podkładu do swojej cery lub niewłaściwe przygotowanie skóry. O co chodzi?
W tym pierwszym przypadku przede wszystkim o formułę podkładu. Do cery suchej potrzebny będzie lekki podkład nawilżający. Do mieszanej i tłustej – matujący i regulujący wydzielanie nadmiaru sebum. Skóra dojrzała potrzebuje podkładu o kremowej konsystencji i właściwościach pielęgnacyjnych. Sucha, wrażliwa i alergiczna polubi się przede wszystkim z podkładem hipoalergicznym, o dodatkowych właściwościach nawilżających i kojących. Jeśli więc dopasujesz formułę i efekt podkładu nieodpowiednio wobec potrzeb skóry, to efekt faktycznie może być niezadowalający.
W tym drugim przypadku chodzi przede wszystkim o stan skóry. Naturalnie podkładu używamy również wówczas, gdy chcemy zamaskować jej niedoskonałości, takie jak krosty czy stany zapalne, jednak im bardziej zadbana i wypielęgnowana będzie skóra, tym lepszy będzie efekt makijażu. Jeśli będzie sucha – zwłaszcza tak, że aż napięta i pokryta przesuszonym, martwym naskórkiem – to żaden, nawet najdroższy i najlepszy jakościowo podkład nie będzie prezentował się na niej idealnie. Suche skórki będą podkreślone, a produkt może wchodzić również w zmarszczki i zbierać się w załamaniach skóry.
Dlatego regularne złuszczanie i nawilżanie skóry to podstawa do tego, by nie tylko wyglądała zdrowo i nie wymagała maskowania problemów, ale również do tego, by każdy makijaż prezentował się na niej po prostu estetycznie i był długotrwały.
FAQ:
Jak nakładać podkład do twarzy?
Istotna jest przede wszystkim prawidłowa technika nakładania podkładu. Lepiej nanosić go mniej i budować krycie kilkoma warstwami, niż nałożyć go naraz za dużo i stworzyć plamy lub smugi!
Czy malować szyję podkładem?
Kolor podkładu powinno się dobierać tak, by stapiał się z naturalnym kolorytem skóry. Codzienny makijaż nie jest aż tak wymagający jak ten na specjalne okazje, więc na co dzień nie musisz malować szyi i dekoltu podkładem. Jeśli jednak ma to być makijaż wieczorowy czy weselny, będzie to dobrą praktyką.
Dlaczego podkład źle wygląda na twarzy?
Istnieje co najmniej kilka powodów. To niedopasowanie podkładu do rodzaju skóry, nieodpowiednia pielęgnacja cery, a także „gryzienie” się podkładu z kremem pielęgnacyjnym. Najczęściej chodzi o tłusty i zbyt ciężki krem, z którym podkład nie chce się wymieszać. Spróbuj zmienić krem na lżejszy i zaobserwuj, czy pojawią się zmiany w tej kwestii.
Popularne produkty: podkłady Annabelle Minerals, podkłady Bell Hypoallergenic, podkłady Bourjois, podkłady Clinique, podkłady Dermacol, podkłady Dior, podkłady Estee Lauder, podkłady Eveline, podkłady Ingrid, podkłady Lancome, podkłady Lirene, podkłady Loreal, podkłady Lumene, podkłady Max Factor, podkłady Paese, podkłady Pharmaceris, podkłady Rimmel, podkłady Vichy, podkłady Wet N Wild, podkłady Revlon, podkłady Eveline Wonder Match, podkłady Maybelline, podkłady Catrice, podkłady MAC, podkłady Golden Rose, podkłady Claresa, podkłady AA, podkłady Lovely.