Odżywki i bazy do rzęs

60 produktów
Sortuj
  • Marka
  • Cena
  • Promocja
  • Dostępne
Filtry

Odżywka wzmacniająca – rzęsy ozdobne jak firanki

 

Aby zyskać niezwykle efektowne spojrzenie i zachwycać nim otoczenie, warto stosować regenerującą odżywkę do rzęs. Co zawiera i jak działa? Preparat ten skutecznie zagęszcza linie rzęs i stymuluje ich wzrost, sprawiając, że stają się one dłuższe, zdrowsze i grubsze. Ich ważnym działaniem dodatkowym jest też pogłębienie ich naturalnego koloru i dodanie mu intensywności.


W naszym sklepie możesz wybierać spośród wielu produktów licznych producentów, m.in. Biotebal, Joanna, Golden Rose, Maybelline, Nanolash, Long4Lashes itd. - różnią się one składem oraz ceną. Trudno wybrać najlepszą, dlatego warto przetestować kilka preparatów, aby znaleźć odpowiedni dla siebie.

 

Efekty stosowania baz i odżywek do rzęs

 

Efekty stosowania odżywki nie są widoczne od razu po pierwszym użyciu – trzeba stosować je regularnie, aby z czasem zauważyć spektakularne efekty. Minimalny czas wynosi około trzech lub czterech tygodni – dopiero wtedy można zauważyć wydłużenie i zagęszczenie rzęs. Odżywka jest ponadto wydajna i łatwa w użyciu – wystarczy namalować pędzelkiem kreskę wzdłuż linii rzęs na górnych powiekach, lub rozprowadzić odżywkę na rzęsach przy użyciu szczoteczki podobnej do tej z tuszu do rzęs.


Odżywka do rzęs to kosmetyk skutecznie pobudzający wzrost rzęs i zapobiegający ich wypadaniu. Regularnie używany potrafi poprawić wygląd oprawy oczu każdej kobiety – pobudza wzrost rzęs, regeneruje je, wzmacnia, nawilża i dodaje im połysku.

 

Cenne wyciągi roślinne

 

Zwykle odżywki do rzęs zawierają cenne składniki aktywne, np. bimatoprost lub jego pochodne: peptyd wzmacniający wzrost rzęs, cenne ekstrakty roślinne – jak na przykład wyciąg z nasion lnu, korzenia tataraku, żeń-szenia, liści skrzypu polnego, pokrzywy, nagietka. Dzięki nim nie tylko wzmacniają rzęsy, ale także skutecznie je odżywiają, pogrubiają, a nawet pozwalają pielęgnować brwi.


Odżywki mogą też być bogate w witaminy i prowitaminy i kwas hialuronowy, które skutecznie wnikają we włókno i strukturę włosków i wzmacniają je, ale też zapobiegają podrażnieniom. Wszystko to zapobiega ich wypadaniu, sprawia, że stają się mocniejsze, gęstsze i ciemniejsze.

 

Co jest dobre na gęste rzęsy?

 

Piękne rzęsy są dla wielu kobiet tak samo istotne, jak zadbane włosy czy wystylizowane paznokcie. Długie i gęste rzęsy są wspaniałą, naturalną ozdobą i jeśli są ciemne, to nawet nie wymagają malowania tuszem do rzęs, by stanowiły subtelną, ale znaczącą ozdobę twarzy. Rzęsy, nawet jeśli są jasne, przez co nie są aż tak widoczne jak ciemne, wystarczy pociągnąć nawet raz czy dwa razy tuszem do rzęs, by również uzyskać naturalny, ale satysfakcjonujący efekt.


Każda z nas, która lubi się malować, doskonale wie o tym, że to właśnie makijaż oka jest najważniejszy – bo najbardziej zwraca uwagę. Na rynku nie brakuje różnych rodzajów tuszy do rzęs, zapewniających różne efekty wykończenia makijażu. To mascary wydłużające, pogrubiające, podkręcające, a nawet zapewniające efekt sztucznych rzęs.


Jednak nawet najlepszy tusz do rzęs nie sprawi cudów, jeśli rzęsy będą osłabione: przerzedzone, łamliwe czy wypadające. Im częściej się malujesz (a tym samym – im częściej robisz demakijaż i osłabiasz w ten sposób rzęsy), tym bardziej powinnaś zadbać o ich kondycję. Dbasz o skórę, włosy i paznokcie, a nawet o brwi – nie zapominaj więc o tym, że rzęsy również mają swoje potrzeby.


Nawet jeśli się nie malujesz, to rzęsy i tak każdego dnia są narażone na osłabienie: chociażby przez to, jak często (nawet nieświadomie) pocieramy oczy. Dlatego dobra odżywka do rzęs powinna na stałe zagościć w Twojej kosmetyczce. Tak, jak odżywka do włosów czy paznokci, pełni ona kilka funkcji. Przede wszystkim nawilża, a tym samym uelastycznia włoski, przez co są bardziej odporne na czynniki mechaniczne. Dodatkowo dostarcza im cennych substancji odżywczych, które docierają do cebulek rzęs (tutaj ukłon w stronę odżywek aplikowanych podobnie jak eyeliner: na linię rzęs).


Aby mieć gęste i mocne rzęsy, warto dbać o nie już na etapie zarówno makijażu, jak i demakijażu. Chodzi przede wszystkim o używanie kosmetyków, które zawierają składniki pielęgnacyjne. To przede wszystkim odżywcze tusze do rzęs oraz dwufazowe płyny do demakijażu oczu z cennymi olejkami i witaminami.


Aby mieć gęste i mocne rzęsy, musisz zwrócić również uwagę na kremy stosowane na okolicę oczu. Jeśli aplikujesz je również na górną powiekę, a któryś z nich Cię uczuli, może to wpłynąć również na kondycję rzęs: przede wszystkim na ich wypadanie. Będziesz się również częściej drapać, bo podrażniona skóra swędzi, a to także nie sprzyja kondycji rzęs.

 

Czy olej rycynowy jest dobry na rzęsy?

 

Miłośniczki naturalnej pielęgnacji bez chemii często szukają rozwiązań alternatywnych dla kosmetyków drogeryjnych. Nierzadko sięgają po babcine metody, które zaskakują dziś nie tylko aktualnością, ale także skutecznością i prostotą. Jedną z nich bez wątpienia jest dość popularne nakładanie olejku rycynowego na rzęsy i brwi, by wzmocnić je i nadać im blasku.


Naturalny, czysty olejek rycynowy to bezpieczna (nie stosuj go, gdy masz na niego uczulenie!) i skuteczna metoda, znana z tego, że nawilża i wzmacnia rzęsy i brwi, a dodatkowo – przy dłuższym stosowaniu – przyciemnia włoski, dzięki czemu spojrzenie nabiera głębi i wyrazistości.


Z czego wynika to działanie? Wszystko dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych (omega-3, omega-6), a także białek, witamin i minerałów. Olejek rycynowy zawiera między innymi witaminę E, która jest znana ze swoich doskonałych właściwości nawilżających, ale także działania antyoksydacyjnego. Co więcej, w olejku rycynowym znajduje się kwas rycynolowy, który stymuluje produkcję keratyny, a także pobudza mikrokrążenie – dzięki temu włoski rosną szybciej i są mocniejsze.


Olejek rycynowy jest więc dobrą i całkowicie naturalną odżywką do rzęs i brwi. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest niska cena: buteleczka takiego olejku kosztuje kilka złotych, a dzięki temu, że olejek jest wydajny, wystarcza na bardzo długo.


Jednak nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Do najważniejszej niedogodności można zaliczyć uciążliwą aplikację. Gęsty olejek nabiera się i rozprowadza dość trudno. Najlepiej użyć do tego pustego, wyczyszczonego opakowania po tuszu do rzęs i tam przelać olejek, a następnie nakładać go szczoteczką. Drugą niedogodnością jest to, że gdy olejek dostanie się do oczu (a o to nietrudno!), będą szczypać i mogą zareagować zaczerwienieniem.


Jeśli jednak metodą prób i błędów dojdziesz w końcu do nakładania idealnej ilości w najbardziej wygodny dla Ciebie sposób, to efekty stosowania olejku rycynowego na rzęsy i brwi na dłuższą metę mogą być bardzo zadowalające.

 

Jak podkręcić rzęsy na stałe?

 

Masz co prawda dość mocne i zdrowe rzęsy i brwi, bo dbasz o nie. Jednak problemem jest coś innego: to brak podkręcenia, przez co rzęsy wyglądają na krótsze, niż są w rzeczywistości, a dodatkowo, zamiast powiększać optycznie oko, zmniejszają je.


Metod na podkręcenie rzęs jest co najmniej kilka. Najbardziej znaną, powszechnie stosowaną i stosunkowo bezpieczną (bo nie używa się do tego żadnych środków chemicznych) jest podkręcanie rzęs zalotką tuż przed pomalowaniem ich. Jednak zalotka w niedoświadczonych rękach może przyczynić się do powstania szkód, takich jak wyrwanie czy połamanie rzęs. Dlatego wiele pań boi się sięgać po zalotkę, która jawi im się nieraz dosłownie jako narzędzie tortur! Jeśli jednak zalotki używasz prawidłowo, nie stanie się nic złego.


Nie każdy jednak ma ochotę na spędzanie dodatkowego czasu każdego dnia na podkręcaniu rzęs zalotką – zwłaszcza że malujemy się przeważnie na szybko przed wyjściem do pracy czy na zajęcia. Dlatego wiele pań o prostych rzęsach szuka sposobu na trwałe podkręcenie ich. Skoro na prostych pasmach włosów da się wyczarować trwałe loki, to dlaczego nie uzyskać efektu podkręcenia na rzęsach? Skutecznym, a przy tym bezpiecznym (jeśli jest prawidłowo przeprowadzony) zabiegiem jest lifting rzęs. Najlepiej udać się na niego do profesjonalnego salonu, aby zminimalizować ryzyko popełnienia błędu i uzyskania niesatysfakcjonującego efektu.


Lifting rzęs zapewnia podwójny efekt: to podkręcenie i optyczne wydłużenie rzęs, dzięki czemu spojrzenie jest świeższe, a oko wygląda na większe i bardziej otwarte. Co więcej, efekt zabiegu utrzymuje się nawet do kilku tygodni, a w dodatku nie jest drogi (przeważnie koszt to około 100 zł). W czasie zabiegu na rzęsy nakłada się różne preparaty, które ingerują w strukturę włosków i umożliwiają zmianę ich kształtu. Dodatkowo mają one silne właściwości nawilżające, uelastyczniające oraz odżywcze, dlatego dobrze wykonany zabieg zapewnia wspaniałe efekty.

 

Rzęsy wyrwane z cebulką – czy odrosną?

 

Cykl życia włosków rzęs jest podobny jak w przypadku włosów na głowie. Nie rosną one wszystkie w jednym czasie, a wypadanie rzęs i zastępowanie ich nowymi jest zupełnie naturalną koleją rzeczy. Tak więc pojedyncze rzęsy, które znajdujesz na waciku, w umywalce czy na twarzy to nic strasznego.


Zdarza się jednak tak, że z różnych powodów rzęsy wypadają w nadmiernej ilości, a także, że mogą zostać przypadkowo wyrwane z cebulką. Przyczyn może być wiele: to nieprawidłowe użycie zalotki, kontakt powieki z lepką substancją (np. woskiem do depilacji czy lepem na muchy), która przy usuwaniu ze skóry wyrwała rzęsy, czy wyrwanie ich przy usuwaniu doczepionych, sztucznych rzęs.


Widoczne dziury między rzęsami przyprawiają o ból głowy i powód do płaczu w obawie, że tak już zostanie. Na szczęście jednak nie masz się czego obawiać: dobra wiadomość jest taka, że wyrwane rzęsy prędzej czy później odrosną. Mniej dobra jest taka, że jest to proces powolny i może zająć nawet do kilku miesięcy. Ubytki w linii rzęs są również mocno widoczne przez to, że jest ich niewiele. Na górnej powiece mamy ich zaledwie do 150, na dolnej: połowę mniej.


Dlatego lepiej jest dbać o nie na co dzień i nie dopuszczać do pogorszenia się ich kondycji i do utraty części z nich, jednak jeśli już do tego dojdzie – działaj, zamiast załamywać ręce. Sięgnij po dobre odżywki, przyjrzyj się swojej diecie i zadbaj o to, by była urozmaicona i pełnowartościowa, a także unikaj czynników, które mogłyby pogorszyć kondycję rzęs.

 

Przyczyny wypadania rzęs

 

Ludzki organizm to bardzo skomplikowana konstrukcja. Okazuje się bowiem, że wadliwe działanie nawet najmniejszego trybika może zupełnie rozregulować pracę całości. Jednym z objawów tego, że tak się dzieje, jest pogorszenie kondycji włosów, skóry i paznokci. Dotyczy to również tych mniejszych włosków, a mianowicie rzęs i brwi.


Choć utrata pojedynczych rzęs nawet każdego dnia nie jest niczym nienormalnym, to jednak jeśli zauważasz, że codziennie znajdujesz ich więcej, przyjrzyj się dokładnie temu, co może być przyczyną wzmożonej utraty rzęs. Do częstych powodów należą:


  • problemy zdrowotne – jak rozregulowanie gospodarki hormonalnej czy nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy;
  • alergia – osoby noszące szkła kontaktowe czasem skarżą się na podrażnienia oczu i skóry wokół nich, co może powodować również inne problemy, jak właśnie wzmożone wypadanie rzęs. Inną przyczyną uczuleń mogą być kosmetyki: zarówno pielęgnacyjne, jak i kolorowe;
  • osłabienie organizmu – niedoborowa dieta przez dłuższy czas, okres rekonwalescencji czy długotrwałe narażenie na stres – wszystko to może przyczynić się do wzmożonego wypadania rzęs. Jeśli równolegle zauważasz również wyraźne pogorszenie kondycji włosów, skóry i paznokci, to niedobory w organizmie i osłabienie go mogą być bardzo prawdopodobną przyczyną takiego stanu rzeczy.

Zdarza się również, że przyjmowanie niektórych leków może wpływać niekorzystnie na kondycję włosów, w tym również rzęs. Jeśli utrata większej ilości rzęs lub brwi nie wystąpiła epizodycznie, a raczej ma charakter przewlekły, czym prędzej skonsultuj się z lekarzem. Jeśli za jakimiś objawami stoją przyczyny zdrowotne, zawsze należy je określić, a następnie jak najszybciej podjąć działania mające na celu przede wszystkim minimalizowanie dalszych strat, odwrócenie tych już poniesionych, a także zażegnanie problemu u źródła.


Popularne produkty w drogerii eZebra: odżywki do rzęs Eveline


FAQ:

Czy rzęsy po obcięciu odrosną?

Tak, jeśli przypadkowo skrócisz swoje rzęsy, nie musisz obawiać się tego, że tak już zostanie. Rzęsy odrastają, jednak musisz uzbroić się w cierpliwość, bo na pełny efekt może przyjść Ci poczekać nawet kilka tygodni.


Czy rzęsy odrastają po wyrwaniu?

Również po wyrwaniu rzęs powinny one odrosnąć. Jednak podobnie jak w przypadku odrastania obciętych rzęs, te wyrwane również odrastają dość długo. Tempo przyrostu włosa jest kwestią indywidualną, uzależnioną od różnych czynników.


Jak przyspieszyć porost rzęs?

Jeśli rzęsy są słabe i mają zwiększoną tendencję do wypadania, a przy tym niekoniecznie chcą odrastać, prawdopodobnie mają bardzo osłabione cebulki. Podstawą wzmocnienia ich jest pełnowartościowa, urozmaicona dieta, a także wzmacnianie rzęs i stymulowanie ich wzrostu z zewnątrz przy pomocy odżywek.

Blog i inspiracjeCoś dla ciała, coś dla rozumuPrzejdź do bloga

pixel