Annabelle Minerals

58 produktów

Annabelle Minerals – prosto z natury dla Ciebie

Kosmetyki polskich marek cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko na rodzimym rynku, ale i za granicą – zdobywając stale rosnące zaufanie klientek. To dobry trend, który wspiera polskie marki z branży beauty i nie tylko. Jedną z tego typu marek jest Annabelle Minerals – producent delikatnych i mineralnych kosmetyków do pielęgnacji, jak i makijażu. Zobacz, czym Annabelle Minerals urzeka i przyciąga...

Sortuj
  • Cena
  • Promocja
  • Dostępność
Filtry

Annabelle Minerals – kosmetyki prosto z natury

 

Annabelle Minerals, jak siebie przedstawia, powstało z miłości i pasji do natury. To także świadomość bycia pięknym wewnątrz i emanowanie nim na zewnątrz. Kosmetyki Annabelle Minerals wytworzone są z naturalnych składników, dzięki czemu są odpowiednie dla osób z wrażliwą cerą, ale i dla wegetarian i wegan. W ich składzie znajdziesz między innymi:


  • mikę, która jest minerałem występującym na terenie Rosji, Indii, ale i Polski. Drobinki w niej zawarte błyszczą się, dlatego chętnie wykorzystywana jest w kosmetykach rozświetlających twarz. Dzięki mice cera wygląda zdrowo i promieniście, a niektóre niedoskonałości skóry stają się mniej widoczne;
  • tlenek cynku mający właściwości matujące, antybakteryjne i ochronne. Z tego względu wykorzystywany jest właśnie w podkładach matujących. Jego dodatkową właściwością wykorzystywaną w kosmetyce jest także efekt kryjący;
  • dwutlenek tytanu – inaczej zwany mineralnym filtrem – który przede wszystkim zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem UV. Został on przebadany i uznany za bezpieczny względem skóry – nie przenika on przez skórę, przez co nie przedostaje się do organizmu;
  • tlenki żelaza odpowiedzialne za kolor kosmetyków mineralnych. To naturalne pigmenty następujących barw: żółtej, czerwonej, brązowej i czarnej.

Te cztery składniki stanowią podstawę naturalnych kosmetyków Annabelle Minerals. Bez konserwantów i silikonów, doskonałe dla cery wrażliwej i z niedoskonałościami.

 

Annabelle Minerals – jak to się zaczęło?

 

Historia początków marki jest równie ciekawa, jak i składy jej kosmetyków. Zmagająca się z problematyczną i wrażliwą cerą założycielka Annabelle Minerals przez lata szukała produktów spełniających jej oczekiwania. I znalazła kosmetyki mineralne dostępne jedynie w Stanach Zjednoczonych. Po zgłębieniu tematu i składu tychże produktów, postanowiła sama – na własny użytek – przyrządzić kosmetyki oparte na minerałach. Okazały się one być strzałem w dziesiątkę również dla jej koleżanek. Dzisiaj marka cieszy się ogromną popularnością, która wynika z bardzo dużego zapotrzebowania na naturalne kosmetyki.


Dzięki wspomnianym wyżej naturalnym składnikom cera – nawet z trudnościami – wygląda zdrowo, gładko i promieniście. Naturalne piękno zostaje delikatnie podkreślone minerałami od Annabelle Minerals. Jednym ze sztandarowych produktów tej marki jest podkład rozświetlający, który nadaje cerze blasku i lekko przykrywa drobne zmarszczki. Dostępny jest w czterech odcieniach i zapewnia umiarkowane krycie.

 

Annabelle Minerals – naturalne kosmetyki do makijażu twarzy

 

Oprócz wspomnianych wyżej mineralnych podkładów rozświetlających i matujących, Annabelle Minerals specjalizuje się w produkcji doskonałej jakości kosmetyków do makijażu twarzy i oczu. Każda kobieta, która chociaż raz spróbuje mineralnych kosmetyków do wykończenia makijażu, z pewnością długo zostanie pod ich wrażeniem.


Jednym z nich jest rozświetlacz mineralny Diamond Glow polecany do jasnych cer. Jest to jedyny w swoim rodzaju mineralny rozświetlacz, który powstał z samych naturalnych składników. Połączenie oleju z pestek czarnej porzeczki i pestek słonecznika z witaminą E daje efekt napiętej i uelastycznionej skóry, dzięki swoim właściwościom pielęgnacyjnym i odżywczym. Kosmetyk tworzy na buzi efekt jednolitego i pięknego blasku.


Rozświetlacz najlepiej jest nakładać odpowiednim pędzelkiem na te partie twarzy, które chcemy uwypuklić, np. kości policzkowe, grzbiet nosa, łuk kupidyna i przestrzeń nad zewnętrzną linią i wewnętrzną dolną brwią.


Dla osób z cieplejszą i ciemniejszą karnacją lepszy będzie rozświetlacz w odcieniu royal glow, który przez swój złocisty odcień pięknie podkreśla tego typu cerę. Polecany zwłaszcza dla pań muśniętych wakacyjnym słońcem. Innym ciekawym zastosowaniem rozświetlacza marki Annabelle Minerals jest aplikowanie go na powieki – jeden kosmetyk, a dwa zastosowania!


Kolejnym hitem Annabelle Minerals są róże mineralne do policzków. Dostępne w pięciu odcieniach: coral, nude, romantic, rose i sunrise, które są mocno napigmentowane, dzięki czemu doskonale wykańczają każdy makijaż, nadając mu matowy i naturalny wygląd. Z kolei perłowe drobinki dodają skórze blasku. W skład róży Annabelle Minerals wchodzą wspomniane wcześniej naturalne składniki: mika, tlenek cynku i tlenek żelaza. Ten ostatni działa ochronnie nawet dla bardzo wrażliwej skóry i jest antyalergiczny.

 

Annabelle Minerals – profesjonalny makijaż oczu

 

Annabelle Minerals oprócz niepowtarzalnych rozświetlaczy, róży i podkładów mineralnych, ma w swojej ofercie produkty służące do makijażu – są to między innymi cienie do powiek. To sypkie, mineralne kosmetyki kolorowe, które wyróżniają się łatwością aplikacji i wysokim napigmentowaniem, co w połączeniu daje naprawdę długotrwały efekt. W skład cieni wchodzą oczywiście same naturalne składniki: mika, jedwab, dwutlenek tytanu. Są to minerały bardzo delikatne i niepodrażniające wrażliwej skóry wokół oczu. Brak konserwantów sprawia, że cienie do powiek Annabelle Minerals nadają się do każdego typu skóry – nawet tej wrażliwej i problematycznej.


Warto również zaufać marce w kontekście walorów estetycznych – cienie gładko się rozprowadzają na skórze powiek, nie osypują się, nie rozmazują i nie wykruszają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest zamykany słoiczek z sitkiem, dzięki czemu cienie się nie wysypują.


Być może nie wszyscy wiedzą, że cienie do powiek możemy aplikować zarówno na sucho, jak i na mokro. W drugim przypadku efekt jest intensywniejszy. Annabelle Minerals to nie tylko bogactwo minerałów, ale i kolorów. W palcie subtelnych pasteli znajdziesz 14 odcieni mieniących się drobinkami, które rozświetlą każde spojrzenie.


Z pewnością zastanawiające jest dla Ciebie, w jaki sposób marka produkująca naturalne kosmetyki uzyskuje różnorodne kolory, które w dodatku są tak wysoko napigmentowane. Sekret tkwi w tlenkach barwiących:


  • żółcień żelazowa;
  • czerwień żelazowa;
  • zieleń chromowa;
  • ultramaryna.

To dzięki mieszance wymienionych tlenków barwiących, cienie do powiek mają niepowtarzalne kolory – bez użycia sztucznych barwników.


W asortymencie kosmetyków do makijażu marka Annabelle Minerals ma ciekawą propozycję do brwi – to paletka trzech naturalnych, prasowanych cieni do makijażu brwi. Dostępne w trzech kolorach cienie umożliwiają uzyskanie zarówno delikatnego, jak i bardziej intensywnego makijażu brwi. Cienie do brwi, podobnie jak pozostałe produkty Annabelle Minerals, są aksamitne i dodatkowo wzbogacone naturalnymi olejami i witaminą E, które pielęgnują i wygładzają włoski. Dzięki czemu brwi wyglądają na zadbane i elegancko wykończone.


Aplikacja cieni do brwi, przy zastosowaniu kilku zasad, jest bardzo prosta:


  • cień biało-beżowy służy do rozświetlenia łuku brwiowego;
  • chłodny, popielaty brąz daje delikatny efekt;
  • ciepły brąz nadaje intensywności i polecany jest osobom z ciemniejszą karnacją.

 

Annabelle Minerals – kosmetyki zapewniające ochronę przed słońcem

 

Ochrona przed słońcem jest bardzo ważna dla naszej skóry i cery. Brak prawidłowego filtru, np. w kremie, skutkuje przebarwieniami, które mogą pojawić się nawet po wielu latach. Kosmetyki mineralne Annabelle Minerals w swoim składzie posiadają dwutlenek tytanu, dzięki czemu chronią naszą skórę na poziomie 10-35 SPF. Oznacza to, że w codziennych warunkach tworzą barierę ochronną, ale w bardziej słoneczne dni potrzebne jest dodatkowe użycie kremu z filtrem. Na szczęście nie ma żadnych przeciwwskazań do łączenia podkładu mineralnego z kremem z filtrem. Zastosowanie kremu jako bazy pod makijaż mineralny nie wpływa też na działanie minerałów znajdujących się w podkładach Annabelle Minerals. Co więcej, podkłady mineralne hamują wydzielanie sebum, dzięki czemu zarówno krem z filtrem, jak i podkład dłużej się utrzymują na skórze.

 

Annabelle Minerals – kosmetyki w duchu #lesswaste

 

Less Waste to styl życia, który zakłada ograniczenie produkowanych odpadów do minimum. Działa w zgodzie z zasadą, że najważniejsze to zacząć od drobnych zmian wokół siebie. Wprowadzenie kilku drobnych zmian w życie na rzecz ekologii nie burzy znacznie harmonii naszego dnia, a jednak zbliża nas do znacznej redukcji w skali globalnej. Warto zatem zastanowić się, z czego możemy zrezygnować dla dobra Ziemi, nas samych i przyszłych pokoleń. Z podobnego założenia wychodzi coraz więcej firm kosmetycznych, w tym Annabelle Minerals. Branża kosmetyczna należy do jednej z najbardziej zanieczyszczających świat, warto więc zwrócić uwagę, po jakie kosmetyki sięgamy i z czego są produkowane, aby zminimalizować szkodliwość naszych działań.


Najlepszym surowcem, w który można zapakować kosmetyk, jest szkło – nie zanieczyszcza środowiska, poddawane jest recyklingowi. Szklane buteleczki czy słoiczki można też wykorzystać do innych celów, nie musisz ich wcale wyrzucać!


Annabelle Minerals bardzo świadomie podchodzi do tematu ograniczenia plastiku w produkcji swoich kosmetyków – jak na markę naturalnych kosmetyków przystało. W duchu less waste tworzy opakowania bez dodatku plastiku, które co więcej, służą do wielokrotnego użytku. Do produkcji opakowań marka wykorzystuje papier, aluminium i szkło, a jeśli sięga po plastik, to tylko taki, który można poddać recyklingowi. Wybierając kosmetyki Annabelle Minerals, masz pełną gwarancję, że są one tworzone z naturalnych składników, które dbają o Twoją cerę, ale i z surowców, które nie niszą naszej planety.

 

Co to są kosmetyki mineralne?

 

Branża kosmetyczna zmienia się i rozwija nieustannie. Każdego roku na rynku znajdujemy mnóstwo nowych propozycji. Czasem są to odświeżone opakowania i składy znanych i lubianych kosmetyków. Producenci kosmetyków na tym jednak oczywiście nie poprzestają.


Coraz bardziej zmienia się świadomość konsumentów co do bezpieczeństwa i ekologicznych aspektów stosowania różnych kosmetyków, a także środków czystości i różnych innych produktów (w tym spożywczych). Zauważają coraz większą potrzebę życia w zgodzie z naturą, dlatego coraz chętniej wybierają te produkty, które czerpią z natury. Jednocześnie na dalszy tor odsuwają kosmetyki czy środki czystości bazujące na chemicznych składnikach. Kalkulacja jest prosta: po co stosować coś, co może potencjalnie zaszkodzić, skoro w zamian można wybrać produkt, który bazuje na naturalnych, bezpiecznych składnikach, a jego działanie i skuteczność nie odbiegają od chemicznych produktów?


Z myślą o zaspokojeniu potrzeb klientów preferujących kosmetyki naturalne (a więc łagodne i bezpieczne, które nie zawierają drażniących substancji), powstały kosmetyki mineralne. To produkty do makijażu, które sprawdzą się doskonale przy każdej cerze: również problematycznej, np. wrażliwej, podatnej na uczulenia, trądzikowej czy mocno podrażnionej.


Kosmetyki mineralne mają minimalistyczny skład, w którym znajduje się tylko co, naprawdę niezbędne do tego, by prawidłowo i satysfakcjonująco pełniły swoją funkcję. Dzięki temu można uznać je za nadające się naprawdę dla każdego, ponieważ są hipoalergiczne.


Kosmetyki mineralne nie zawierają popularnych substancji stosowanych w wielu produktach, jak alkohol, silikony, parabeny czy produkty pochodzenia zwierzęcego. Co równie istotne dla wielu osób, kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach.

 

Czy kosmetyki mineralne są zdrowe?

 

Świadomość związana z użytkowaniem różnych kosmetyków (czy to pielęgnacyjnych, czy do makijażu) dotyczy nie tylko wpływu różnych składników tych produktów na środowisko, ale także długofalowych skutków związanych z gromadzeniem się w organizmie niektórych substancji, które są stosowane do produkcji kosmetyków.


Ich niekorzystny wpływ na cerę to najczęściej podnoszony argument. Chodzi przede wszystkim o podrażnienia, zapychanie porów, a także reakcje uczuleniowe. Niektóre składniki, choć dopuszczone do obrotu i stosowania w kosmetykach w określonych, niewielkich ilościach, przy długotrwałym stosowaniu mogą kumulować się w organizmie, powodując różne skutki.


To argument, który przemawia do wielu osób, dlatego jeśli mają wybór (a jest on coraz większy), to sięgają po produkty wolne od chemicznych składników. Takie właśnie są mineralne kosmetyki do makijażu. Są hipoalergiczne, a przy tym nie zawierają składników znanych z tego, że mogą podrażniać cerę czy nadmiernie ją obciążać.


Kosmetyki mineralne są więc zdrowsze niż klasyczne i mogą sięgać po nie również osoby z problematyczną cerą. W tym przypadku ryzyko zaostrzenia stanu skóry (trądzik, podrażnienie etc.) jest mniejsze niż wówczas, gdybyś wybrała “normalne” kosmetyki.

 

Co to jest podkład mineralny?

 

Wybierając produkty do makijażu chcemy, by były nie tylko idealnie dopasowane kolorystycznie do cery i naszych oczekiwań, ale także aby były trwałe i po prostu dobrze pełniły swoją funkcję. Jednym z najważniejszych elementów udanego makijażu jest podkład. Jego zadanie polega na wyrównaniu kolorytu skóry i dodaniu jej promienności. Dodatkowo podkład może maskować (w zależności od stopnia krycia) różne niedoskonałości cery, takie jak krostki, zaczerwienienia, nierówności czy blizny.


Znalezienie podkładu idealnego, czyli takiego, który łączy wszystkie pożądane cechy, jest trudne. Chodzi przede wszystkim o:


  • dopasowanie odcienia
  • odpowiednią formułę
  • efekt (matujący, rozświetlający, satynowy, wygładzający etc.)
  • trwałość
  • stopień krycia
  • skład
  • wpływ na kondycję skóry.

Za konsystencję, stabilność, efekt i trwałość kosmetyków odpowiadają różne substancje. Może więc wydawać się, że podkład mineralny, ze względu na to, że nie zawiera większości znanych substancji, może okazać się mało trwały, trudny do nakładania i rozcierania, czy o niezadowalającym efekcie.


Podkład mineralny składa się ze sproszkowanych minerałów: a więc składników w pełni naturalnych. Należą do nich:


  • tlenek cynku
  • tlenek żelaza
  • dwutlenek tytanu
  • żółcień
  • czerń żelazowa
  • ultramaryna
  • krzemionka
  • talk
  • mika
  • kaolin
  • glinka żółta, zielona i czerwona.

Część tych składników zawierają również klasyczne podkłady. Jednak w przypadku podkładów mineralnych najistotniejszą różnicą jest to, że nie zawierają one innych popularnych dodatków, jak konserwanty, silikony, sztuczne barwniki, konserwanty czy kompozycje zapachowe.


Z tych względów podkład mineralny będzie doskonałym wyborem w przypadku cery wrażliwej, podatnej na podrażnienia, a także trądzikowej i tłustej. Podkłady mineralne pomagają regulować bowiem wydzielanie sebum.

 

Czy podkład mineralny może zapychać?

 

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań pojawiających się przy wyborze podkładów jest to, czy dany produkt zapycha skórę. Podkłady mają przeważnie dość oleistą, a zatem ciężką konsystencję. O ile w przypadku skóry suchej i normalnej nie jest to problem (bo dobrze radzą sobie z cięższymi formułami, które nawilżają, a przy tym nieco izolują skórę od czynników zewnętrznych), to jednak posiadaczki cery mieszanej, tłustej czy trądzikowej dobrze wiedzą, jak bardzo muszą uważać na konsystencje i różne składniki, które mogą nasilić problemy skórne, a wręcz je wywołać.


Nie zawsze działa to tak, że mocne krycie=ciężka konsystencja, która może istotnie wpływać na kondycję skóry. Wszystko zależy od jakości produktu.


Ponieważ kosmetyki mineralne to produkty wysokiej jakości, bazujące wyłącznie na naturalnych składnikach, można przyjąć, że nie mają tendencji do zapychania skóry. Jednak reakcja skóry na różne substancje i ich połączenia jest kwestią bardzo indywidualną. Z tego względu w żadnym przypadku nie można zagwarantować na 100% tego, że nie pojawi się reakcja niepożądana. Jednak można przyjąć, że ryzyko jest zmniejszone do minimum!

 

Czy puder mineralny wysusza skórę?

 

Puder może kojarzyć się z kosmetykiem mającym tendencje do wysuszania skóry. Wynika to ze znanych właściwości pochłaniających nadmiar sebum (chodzi przecież właśnie o to, by zapobiegać świeceniu się twarzy, a także spływaniu i rolowaniu się makijażu). Wiele osób, które mają suchą cerę, obawia się tego efektu, dlatego po puder sięga niechętnie lub wcale.


Jednak to, czy puder wysuszy skórę, czy pozostanie wobec niej obojętny, ponownie jest kwestią indywidualną. Wiele zależy również od jakości produktu, a także od tego, w jaki sposób wykonujesz makijaż i jaki masz rodzaj skóry. Jeśli jest ona sucha i podatna na wysuszanie i ściąganie, pod podkład i puder zawsze warto nałożyć ochronny krem nawilżający i odżywczy. Zabezpieczy skórę przed przesuszeniem, tworząc warstwę izolacyjną między skórą a kolorowymi kosmetykami oraz czynnikami zewnętrznymi. Tym samym zminimalizuje również nadmierne odparowywanie wilgoci z naskórka.


Puder mineralny jest jednak bezpiecznym kosmetykiem do stosowania na skórę suchą i skłonną do wysuszania. Składniki zawarte w takim pudrze mają właściwości kojące i łagodzące, nie powoduje on również wysuszania skóry.

 

Jaki krem pod podkład mineralny?

 

Codzienna pielęgnacja skóry to istotny czynnik wpływający na to, jak będzie radzić sobie ona z czynnikami zewnętrznymi. To z kolei przekłada się na jej codzienną kondycję i wygląd. Za czynnik zewnętrzny można uznać również kosmetyki do makijażu, takie jak podkład czy puder. Jeśli masz suchą lub normalną skórę, a także problematyczną, to stosowanie kremu pielęgnacyjnego pod podkład i bazę (jeśli jej używasz) będzie nie tylko uzasadnionym, ale wręcz pożądanym działaniem.


Krem pielęgnacyjny nałożony na skórę przed wykonaniem makijażu nie tylko ją nawilży i będzie chronić przed działaniem czynników zewnętrznych, ale również wygładzi strukturę skóry i sprawi, że makijaż będzie wyglądał po prostu lepiej i będzie trwalszy.


Jaki krem nałożyć pod podkład mineralny? Bez obaw możesz używać takiego samego, jak stosujesz na co dzień i pod zwykły podkład. Najważniejsze jest to, by odpowiadał on potrzebom Twojej skóry, a także, aby zapewniał jej komfort.


Jednak w przypadku podkładów mineralnych może okazać się, że nie każdy krem chce z nim “współpracować”, a raczej odwrotnie: to podkład nie do końca pasuje do kremu. Po czym poznać, że tak się dzieje? To przede wszystkim sytuacja, w której masz wrażenie, że podkład się warzy, a także roluje lub “kulkuje”. Dodatkowo może się zachowywać nietypowo, tj. rozmazywać się w czasie aplikacji, a także mogą tworzyć się smugi.


W takim przypadku rozważ zmianę kremu na ten o nieco lżejszej konsystencji, ale o silnych właściwościach nawilżających. W takim przypadku te dwa kosmetyki powinny ze sobą współgrać i nie stwarzać większych problemów przy połączeniu ich.

 

Jak przygotować skórę pod makijaż mineralny?

 

Jeśli wcześniej się malowałaś, to z pewnością wiesz o tym, że skórę pod makijaż zawsze należy odpowiednio przygotować. Powinna być oczyszczona i nawilżona, a pomiędzy aplikacją kremu i podkładu powinno zachować się co najmniej 10-15 minut odstępu, by krem zdążył się wchłonąć w skórę i nie wpływał na aplikację podkładu.


Pewną różnicą może być jednak to, że kosmetyki mineralne “lubią” schodzić już przy nakładaniu lub krótko po aplikacji. Najczęściej są tego dwie przyczyny.


Jedna to krem o zbyt bogatej formule – podkład mineralny może nie łączyć się dobrze z oleistym, tłustym kremem. Postaraj się zamienić go na lżejszy. Podkłady mineralne (ale także puder mineralny czy mineralne cienie do powiek) nie mieszają się dobrze z innymi kosmetykami o cięższych formułach, bo nie przebiją się przez tłustą, ochronną warstwę.


Druga częsta przyczyna to zbyt krótki odstęp między aplikacją kremu a podkładu. Odczekaj kilka minut dłużej, a poprawa powinna być szybko zauważalna!


Pamiętaj również o tym, by po umyciu buzi, a przed nałożeniem kremu, przemyć ją wacikiem nasączonym tonikiem. Dzięki temu przywrócisz skórze prawidłowe pH i lepiej przygotujesz ją do przyjęcia składników odżywczych z produktów pielęgnacyjnych. To zaś sprawi, że będzie po prostu lepiej przygotowana do nałożenia makijażu.


Popularne produkty: podkłady Anabelle Minerals


FAQ:


Co to są kosmetyki mineralne?

To kosmetyki do makijażu o bardzo krótkim składzie, który ogranicza się do najpotrzebniejszych składników. Są one pochodzenia naturalnego.


Czy kosmetyki mineralne są zdrowe?

Dzięki temu, że w kosmetykach mineralnych nie ma syntetycznych substancji, jak konserwanty, sztuczne barwniki czy kompozycje zapachowe, są one bezpieczne do stosowania nawet przez posiadaczy wrażliwej skóry.


Dla kogo kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne sprawdzą się przy każdym rodzaju cery. W przypadku mieszanej i tłustej dobrze radzą sobie z chłonięciem nadmiaru sebum. Sucha i wrażliwa skóra polub je za łagodne działanie i znikome tendencje uczulające.


Czy kosmetyki mineralne mogą uczulić?

To, co kogo uczula, jest kwestią indywidualną. Kosmetyki mineralne nie zawierają najbardziej znanych substancji, które mogą uczulać. Ryzyko jest więc niewielkie. Pamiętaj jednak, że skłonność do reakcji alergicznych jest personalną sprawą – niektórych może uczulić nawet woda czy słońce, więc nigdy nie ma stuprocentowej pewności co do tego, czy dany składnik nie wywoła reakcji alergicznej.

Blog i inspiracjeCoś dla ciała, coś dla rozumuPrzejdź do bloga

pixel