NeoNail

503 produktów
Odkryj Neonail – markę, która zmienia każdy manicure w małe dzieło sztuki. Lakiery hybrydowe dostępne w naszym sklepie, łączą intensywne, nasycone kolory z wyjątkową trwałością (nawet do 21 dni bez odprysków!), a formuła wzbogacona o olejki pielęgnuje Twoje paznokcie przy każdym malowaniu. Dla miłośniczek gotowych rozwiązań, przygotowaliśmy zestawy startowe i limitowane kolekcje, idealne na prezent lub podróż.

Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci NeoNail

Nie zwlekaj – wybierz swój ulubiony kolor lakieru NeoNail i stwórz trwałą i niepowtarzalną stylizację paznokci!

Sortuj
  • Cena
  • Nowość
  • Promocja
  • Dostępność
Filtry

Manicure klasyczny czy hybrydowy?

 

Zarówno lakiery klasyczne, jak i hybrydowe cieszą się sporą popularnością. Zwolenników jednego i drugiego rozwiązania jest sporo. Obydwa mają swoje wady i zalety.


Klasyczne lakiery mają rzadszą konsystencję niż hybrydowe, co dla wielu osób jest zaletą: łatwiej rozprowadza się je bowiem na płytce, bez zalewania skórek i brzegów. Warto jednak mieć na uwadze to, że wiele lakierów hybrydowych ma wygodne pędzelki, dzięki czemu aplikacja produktu jest tak samo łatwa, jak w przypadku klasycznych lakierów.


Druga kwestia to trwałość stylizacji. Klasyczne lakiery do paznokci mają stosunkowo niską trwałość - zwykle w nienagannym stanie utrzymują się na płytce do kilku dni. Nie jest to jednak oczywiście żadna reguła, ponieważ na trwałość lakieru wpływa kilka czynników. Po pierwsze jest to jakość produktu. Po drugie - przygotowanie płytki, a po trzecie - zabezpieczenie koloru topem. Poprawne przygotowanie płytki (odtłuszczenie i zmatowienie), a także utwardzenie lakieru topem to czynniki, które mogą przedłużyć trwałość stylizacji o kilka dni.


Lakiery hybrydowe utwardza się w specjalnej lampie. Dzięki temu tuż po wyjęciu z niej dłoni jesteś gotowa do pełnej aktywności - nie musisz czekać na to, aż lakier zaschnie. Lakiery hybrydowe utrzymują się na paznokciach kilkukrotnie dłużej niż klasyczne - ich trwałość to nawet 3 tygodnie! Dla jednych to zaleta (nie trzeba przecież martwić się częstymi zmianami stylizacji i estetyką manicure), dla innych wada (kolory i wzory szybko się nudzą!).


Trzecia istotna różnica między lakierami klasycznymi a hybrydowymi to sposób ich usuwania. Zwykły lakier usuniesz bez problemu wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci. Usuwanie hybrydy jest jednak nieco bardziej skomplikowane - w tym przypadku zmywacz się nie sprawdzi. Są trzy możliwości usunięcia hybrydy. To:


  • rozpuszczenie acetonem - po usunięciu topu (najlepiej spiłowaniu go) wystarczy przyłożyć wacik nasączony acetonem do płytki paznokcia. Po około 10-15 minutach lakier hybrydowy rozpuści się na tyle, że możliwe będzie usunięcie go drewnianym patyczkiem. Ta metoda ma jednak pewną wadę: na dłuższą metę aceton może wysuszać, a tym samym osłabiać płytkę;
  • spiłowanie masy pilniczkiem - innym sposobem jest mechaniczne usunięcie lakieru. Najłatwiejszą, ale za to nieco czasochłonną metodą jest spiłowanie masy papierowym pilnikiem. Ryzyko uszkodzenia płytki przez tzw. przepiłowanie jest stosunkowo niewielkie dzięki temu, że przy pracy pilniczkiem ma się dość sporą kontrolę nad ruchami;
  • usunięcie stylizacji frezarką - najszybszy sposób na pozbycie się stylizacji hybrydowej to zdjęcie jej frezarką. Miej jednak świadomość tego, że frezarka w niewprawionej dłoni to najprostsza droga do uszkodzenia, a nawet zniszczenia płytki (niekiedy nawet trwałego - jeśli uszkodzisz macierz). Zanim więc sięgniesz po frezarkę, dokładnie zapoznaj się z zasadami jej użycia.

 

Jak przygotować płytkę do nałożenia hybrydy?

 

W przypadku lakierów hybrydowych odpowiednie przygotowanie płytki jest kluczowe do tego, by stylizacja trzymała się długo i w nienagannym stanie. Przed nałożeniem lakieru pamiętaj więc o:


  • nadaniu paznokciom pożądanego kształtu - po nałożeniu lakieru hybrydowego korekta kształtu będzie co prawda możliwa, jednak każdy ruch pilniczkiem uszkodzi stylizację, przez co w tych miejscach będzie narażona na haczenie się, odpryskiwanie i zapowietrzanie. Zdecydowanie lepiej więc unikać korygowania kształtu już po nałożeniu i utwardzeniu lakieru hybrydowego;
  • opracowaniu skórek - staranne odsunięcie lub wycięcie skórek, a także wygładzenie ich to bardzo ważna kwestia wpływająca na estetykę manicure. Im lepiej opracujesz skórki, tym mniejsze ryzyko ich zalania (a to częsta przyczyna uczuleń). Poza tym będziesz mogła dociągnąć lakier pod same skórki, a tym samym odrost pojawi się później;
  • wyczyszczeniu płytki - pod usuniętymi skórkami, a także przy wałach okołopaznokciowych często znajdują się różne zanieczyszczenia. Jeśli ich nie usuniesz, będą nie tylko widoczne pod lakierem, tworząc nieestetyczne grudki i fale, ale także zmniejszą jego trwałość: w tych miejscach lakier będzie słabiej przylegać, a tym samym będzie bardziej podatny na odpryskiwanie;
  • zmatowieniu płytki - zmatowienie płytki to kolejny bardzo ważny krok do tego, by lakier miał lepszą przyczepność i trwałość. Bloczek polerski do manicure doskonale rozprawi się z wszelkimi pozostałościami lakieru i nierównościami. Zmatowiona płytka ma nieco bardziej chropowatą powierzchnię niż błyszczący paznokieć, dzięki czemu <baza i lakier będą trzymać się jej o wiele lepiej;
  • odtłuszczeniu płytki - po wykonaniu wszystkich czynności przygotowujących, ostatnim krokiem jest odtłuszczenie płytki specjalnym . Do tej czynności konieczne jest użycie wacików bezpyłowych - w końcu chodzi również o to, by przy okazji odtłuszczania pozbyć się z płytki wszelkich zanieczyszczeń.

Dopiero na tak przygotowaną płytkę możesz aplikować bazę hybrydową, a następnie (po utwardzeniu jej) - kolorowy lakier.

 

Czy hybryda niszczy paznokcie?

 

Wśród wielu osób panuje przekonanie o tym, że hybryda niszczy paznokcie. Nie jest to prawda - a przynajmniej nie w dosłownym znaczeniu. Jednak od początku: lakiery hybrydowe nie niszczą paznokci w stopniu większym niż klasyczne lakiery. Zasadnicza różnica między nimi to ta w sposobie utwardzania emalii. Z tego wynika jednak druga sprawa: czyli sposób usuwania stylizacji.


Zwykły lakier zmyjesz zmywaczem, co nie naraża płytki na uszkodzenia mechaniczne i przesuszenie. Zmywacz jest bowiem produktem o dość słabym działaniu. Inaczej jednak sprawa ma się w przypadku usuwania stylizacji hybrydowej. Aceton ma o wiele silniejsze działanie niż zwykły zmywacz. Częsty i długotrwały kontakt z płytką może skutkować jej wysuszeniem i osłabieniem - dlatego wiele osób twierdzi, że po hybrydzie ma miękkie i łamliwe paznokcie. Drugi powód osłabienia paznokci po usunięciu hybrydy to czynnik mechaniczny, czyli przepiłowanie płytki. Zdarza się to przede wszystkim przy używaniu frezarki, jednak spiłowanie wierzchniej warstwy paznokci jest możliwe również przy użyciu pilniczka - wystarczy, że będziesz za długo i zbyt mocno pocierać nim w jednym miejscu.


Uszkodzenie paznokci frezarką jest jednak o wiele łatwiejsze - jeśli można ująć to w ten sposób. Szybkie obroty frezu w połączeniu ze zbyt mocnym dociśnięciem go do paznokcia to niestety częsta przyczyna przepiłowania go. Po czym poznasz, że płytka została przepiłowana? W miejscach tych uszkodzeń jest zaczerwieniona, a paznokcie są bardzo wrażliwe na dotyk. Jeśli nałożysz na nie odżywkę lub lakier, będzie towarzyszyć Ci uczucie pieczenia. Tak samo dzieje się po nałożeniu hybrydy i włożeniu dłoni do lampy!


Reasumując: to nie hybryda niszczy paznokcie, a nieodpowiedni sposób usuwania stylizacji. Popularnym błędem, który często popełniamy podświadomie, jest zrywanie zahaczonego lakieru: palcami lub zębami. Zerwanie hybrydy czy żelu także może znacznie uszkodzić płytkę, a tym samym ją osłabić.


Zadbaj więc o to, by we właściwy sposób usuwać stylizację, a problem osłabionych paznokci po hybrydzie nie powinien Cię dotyczyć.

 

Czy można malować paznokcie lakierem hybrydowym bez lampy?

 

Popularność lakierów hybrydowych nieustannie rośnie. Jeszcze kilka lat temu dostępne były w ograniczonym zakresie, przede wszystkim w większych drogeriach, hurtowniach kosmetycznych, a także w sprzedaży internetowej. Dziś jednak wybór lakierów hybrydowych jest ogromny – są już powszechnie dostępne w drogeriach, tuż obok klasycznych lakierów, a ich ceny niejednokrotnie wcale nie odbiegają od tych “zwykłych” lakierów.


W przypadku lakierów hybrydowych wybór jest równie szeroki, co w przypadku klasycznych emalii. To zarówno produkty z niższej półki cenowej, jak i ze średniej, a także z wyższej. Różnią się od siebie paletą kolorów, pojemnością, a także efektem.


Choć jakość kolorowego lakieru hybrydowego jest bardzo istotna, to jednak warto pamiętać o tym, że bez dobrej jakościowo bazy i topu nawet najlepszy lakier będzie miał skróconą trwałość. Od jakości bazy zależy to, jak mocno lakier “przyklei się” do paznokcia. Od topu – jak bardzo będzie chroniony przed czynnikami zewnętrznymi, przede wszystkim mechanicznymi.


Wybór lakierów hybrydowych na współczesnym rynku kosmetycznym jest ogromny. Dlatego bez problemu znajdziesz dokładnie takie produkty, jakie będą Ci najlepiej odpowiadać. Nie każdy jednak, kto lubi manicure hybrydowy, chce zaopatrywać się w cały zestaw do samodzielnego wykonywania stylizacji, z różnych względów. Czasem to po prostu oszczędność, czasem brak czasu na regularne wykonywanie stylizacji, czasem zwyczajny brak cierpliwości do “zabawy” lakierami.


Dlatego wiele razy przez myśl przechodzi pomysł na ominięcie niektórych elementów potrzebnych do wykonania hybrydy. Jednym z nich jest zakup tylko kolorowego lakieru, a następnie nakładanie go na zwykłą bazę, przeznaczoną do klasycznego manicure przy użyciu zwykłych lakierów. Podobne pomysły dotyczą również topu zabezpieczającego.


Od razu spieszymy z wyjaśnieniem – zwykła baza nie nadaje się pod lakier hybrydowy. Aby kolorowy lakier hybrydowy dobrze utrzymywał się na paznokciach, niezbędna jest baza hybrydowa. Jest ona łącznikiem, spoiwem pomiędzy paznokciem a kolorowym lakierem. Zapewnia dobrą przyczepność do płytki, a jednocześnie utwardza ją i wzmacnia. Wymaga utwardzenia w lampie UV przed nałożeniem kolorowego lakieru. Jeśli kolorowy lakier hybrydowy nałożysz na zwykłą bazę, to kosmetyki nie połączą się ze sobą odpowiednio, a tym samym stylizacja szybko się zniszczy.

 

Czy na bazę hybrydową można nałożyć zwykły lakier?

 

Sytuacja jest nieco inna w przypadku, gdy na bazę hybrydową chcesz nałożyć zwykły, kolorowy lakier. Baza hybrydowa utwardza płytkę paznokcia i wypełnia w niej ubytki, dzięki czemu paznokcie wyglądają na zdrowsze i pełniejsze, a także są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Utwardzenie w lampie pierwszej warstwy, jaką jest właśnie baza hybrydowa sprawia, że łączy się ona z płytką. Na tym etapie możesz nawet pominąć kolorowy lakier i bazę od razu po utwardzeniu zabezpieczyć topem hybrydowym.


Niektóre bazy, zwłaszcza te o działaniu wypełniającym i naprawczym, mają dodany delikatny pigment, który zapewnia paznokciom naturalny, subtelny kolor. To przeważnie odcienie różu i mleczne, a także brzoskwiniowe. Przy użyciu ich można nie tylko nadbudować paznokcie (np. nadając im wypukłości, jeśli są płaskie), ale także nieznacznie je przedłużyć (wybrane bazy nadają się do przedłużenia płytki o maksymalnie 10 mm). Do wypełniania ubytków i nadbudowy paznokci świetnie nadają się bazy samopoziomujące. Dzięki nim nawet zupełnie początkująca osoba poradzi sobie z nadbudową paznokci bez problemu.


Nadanie paznokciom naturalnej wypukłości jest istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale również bezpieczeństwa – zwłaszcza, jeśli paznokcie są długie. Jeśli będą płaskie, będą również osłabione, a to może skutkować łatwym uszkodzeniem ich (pęknięciem, złamaniem, a nawet zerwaniem)!


Jeśli więc chcesz wzmocnić płytkę i zabezpieczyć ją przed ryzykiem mechanicznego uszkodzenia, ale niekoniecznie chcesz zaopatrywać się w cały zestaw do hybryd, wystarczy Ci baza hybrydowa i top, a także lampa. Jeśli lubisz subtelne kolory i delikatny efekt na paznokciach, dobrym wyborem dla Ciebie będzie baza z lekkim pigmentem.


Można rozważyć jednak jeszcze jedną, dość nieoczywistą opcję. To malowanie paznokci klasycznym lakierem – ale na bazę hybrydową. Choć nie jest to rozwiązanie oszczędne czasowo (o tym, dlaczego – za chwilę), to jednak możliwe i niegłupie. Sprawdzi się dobrze również wśród tych pań, które zafascynowały się trwałością i estetyką stylizacji hybrydowej, jednak mają również sporo klasycznych lakierów i chcą je wykorzystać, zanim zastąpią je kolorowymi hybrydami.


W wykonywaniu stylizacji hybrydowych i żelowych najważniejszą zasadą jest nakładanie miękkiego na twarde. Dotyczy to więc zarówno aplikacji zwykłego lakieru na twardą bazę hybrydową, jak i malowania żelu lakierem hybrydowym. W odwrotnej kolejności (twarde na miękkie) to się nie uda: bo plastyczna masa będzie pracować, więc ta twarda zwyczajnie popęka.


Jeśli chcesz aplikować zwykły lakier na bazę hybrydową, to przygotuj płytkę tak, jak do stylizacji hybrydowej: opiłuj paznokcie, opracuj skórki, a następnie odtłuść płytkę i wyrównaj jej powierzchnię bloczkiem matującym. Nałóż bazę i nadaj paznokciom pożądany kształt (jeśli używasz bazy, którą można przedłużyć lub nadbudować paznokcie), a następnie dobrze utwardź ją w lampie.


Czas na drugi etap, czyli malowanie paznokci lakierem. Tutaj zasady są proste i takie same, jak w przypadku zwyczajnego malowania zwykłym lakierem. Jedna warstwa – schnięcie. Druga warstwa – schnięcie. Dopiero, gdy kolorowy lakier będzie całkowicie wysuszony, na paznokcie możesz nałożyć top. To właśnie ze względu na czas oczekiwania na wyschnięcie lakieru, takie rozwiązanie jest czasochłonne. Wystarczy również dotknięcie mokrego lakieru by powstały skazy, które mogą powodować nawet konieczność zmycia lakieru i ponownego nałożenia go.


Gdy lakier będzie już całkowicie wyschnięty, paznokcie pomaluj topem hybrydowym, a następnie utwardź go w lampie. Gotowe!


Manicure wykonany w ten sposób powinien mieć trwałość podobną jak ten, który w całości został wykonany hybrydowymi produktami. Pamiętaj jednak o tym, że takiej stylizacji nie usuniesz zmywaczem do paznokci i konieczne będzie zdjęcie jej tak, jak hybrydowej lub żelowej, a więc spiłowanie masy pilnikiem, rozpuszczenie jej acetonem, czy ściągnięcie frezarką.

 

Czy można łączyć ze sobą produkty różnych marek?

 

Z lakierami hybrydowymi jest tak, jak z kosmetykami – jeden produkt wolimy z firmy X, drugi z Y, i choć w obrębie jednej marki bez problemu znajdziemy wszystko, czego trzeba, to jednak lubimy mieszać ze sobą produkty.


Nie inaczej jest w przypadku hybryd. Ulubiona baza jednej marki, najczęściej wybierany kolorowy lakier hybrydowy innego producenta, a także sprawdzony i niezawodny top trzeciej marki – w wielu przypadkach dokładnie tak to wygląda.


Czy zastanawiałaś się kiedyś jednak nad tym, czy takie łączenie ze sobą produktów różnych marek jest bezpieczne?


Teoretycznie nie ma powodów do tego, by zaprzestać takich praktyk. Jednak w niektórych przypadkach może zdarzyć się tak, że produkty nie będą ze sobą współgrały. Inna, choć rzadziej występująca, to jednak zdarzająca się sytuacja to ta, w której niektóre składniki różnych produktów mogą wejść ze sobą w reakcję i wywołać reakcję uczuleniową, a nawet oparzenie chemiczne. Choć w praktyce nie zdarza się to często, to jednak warto mieć świadomość tego, że jest to sytuacja jak najbardziej realna.


Dlatego właśnie zarówno ze względu na trwałość i estetykę stylizacji, jak i bezpieczeństwo wykonywania jej, producenci lakierów i pozostałych produktów do hybryd rekomendują wybór niezbędnych kosmetyków w obrębie jednej marki.

 

Czy lakier hybrydowy można zmyć zmywaczem do paznokci?

 

Choć hybrydy są lakierami, to jednak nie da się ich usunąć zwykłym zmywaczem do paznokci. To bardziej lakierożele, niż lakiery – mają inne składy niż zwykłe lakiery do paznokci, przez co wymagają innego utwardzania. Hybrydy nie zaschną same, wymagają do tego lampy. Z kolei klasyczny lakier musi wyschnąć sam, nie utwardzi się pod lampą.


To właśnie ze względu na różnice w składach, a tym samym w konsystencji, trwałości i sposobie utwardzania lakieru, te klasyczne i hybrydowe wymagają innego środka, który je usunie.


O ile zmywacz do hybryd doskonale poradzi sobie z usunięciem zwykłego lakieru, o tyle zwykły zmywacz, przeznaczony do zwykłego lakieru, nie poradzi sobie w żaden sposób z lakierem hybrydowym.

 

Czy lakiery hybrydowe są niebezpieczne?

 

Nadal dobrze ma się przekonanie o tym, że lakiery hybrydowe niszczą paznokcie. Nie jest to jednak prawda – a przynajmniej nie są dla nich bardziej szkodliwe niż inne formy malowania czy stylizacji płytki. Dobrze wykonana i poprawnie ściągnięta masa hybrydowa nie uszkodzi paznokci, a wręcz przeciwnie: zabezpieczy je przed działaniem czynników mechanicznych i chemicznych, pozwalając im odrosnąć.


Płytkę niszczy za to zrywanie hybrydy (niech rękę podniesie ta, która choć raz nie zerwała zębami czy paznokciami drugiej ręki zahaczonego i odstającego kawałka hybrydy!), a także nieumiejętne ściąganie masy. Piłowanie na siłę i zbyt długo w jednym miejscu pilniczkiem lub zbyt mocne dociskanie frezu w jednym miejscu: oto główni winowajcy osłabienia, a nawet zniszczenia paznokci przy zdejmowaniu hybrydy (dokładnie to samo dzieje się przy zdejmowaniu żeli). Druga kwestia wpływająca na pogorszenie stanu paznokci to zbyt długie i częste moczenie ich w acetonie. Wysusza on, a tym samym osłabia płytkę.


Kolejna kwestia związana z bezpieczeństwem stosowania lakierów hybrydowych to reakcje uczuleniowe. Prawdą jest to, że lakiery hybrydowe mogą uczulić – ale jak każdy inny kosmetyk czy pojedyncza substancja. Nie ma więc na to reguły: jednego może uczulić lakier, który zna i stosuje od lat, u innego reakcja alergiczna może pojawić się już nawet po jednym użyciu lub po kilku razach, a jeszcze inni nigdy tego nie doświadczą.


Wiele marek lakierów hybrydowych wprowadziło linie antyalergiczne, usuwając ze składów te substancje, które najczęściej odpowiadają za podrażnienia i uczulenia. Pamiętaj jednak, że skłonność do alergii jest kwestią indywidualną, dlatego wybór takiego lakieru również nie da 100% gwarancji tego, że problem nie wystąpi.

 

Żele i akcesoria NeoNail

 

Odpowiednie przygotowanie płytki to połowa drogi do sukcesu - czyli do estetycznej i trwałej stylizacji. Druga połowa sukcesu to produkty, jakich użyjesz do jej wykonania. Od jakości bazy, lakieru i topu zależy najwięcej. Warto w tym miejscu wspomnieć również o tym, że nie bez znaczenia jest jakość lampy. Słaba moc lub zużyte żarówki nie utwardzą produktu jak należy, tym samym narażając Cię nie tylko na marszczenie się i odpryskiwanie lakieru, ale także na uczulenie od nieutwardzonego do końca produktu! Wybieraj więc zawsze produkty dobrej jakości, a oszczędzisz sobie poprawek, nerwów i potencjalnych problemów o podłożu alergicznym.


W tym miejscu znajdziesz duży wybór produktów NeoNail: profesjonalnej jakości i przyjemnych w użytkowaniu. Produkty tej firmy są chętnie wybierane do salonów kosmetycznych, przez mobilne stylistki, a także przez panie, które zajmują się stylizacją paznokci we własnym zakresie. W ofercie marki znajdziesz wszystko to, co niezbędne do wykonania i usunięcia stylizacji hybrydowej i żelowej. To między innymi:


  • lakiery hybrydowe
  • żele
  • zmywacze
  • akcesoria do stylizacji i pielęgnacji (pilniki, frezarki, kosmetyczki, formy do metody duo, kuferki, organizery)
  • zestawy (między innymi do przedłużania paznokci, startowy zestaw do hybryd czy do stylizacji paznokci).

Marka NeoNail jest najbardziej znana z szerokiej oferty lakierów hybrydowych do paznokci. Doskonała pigmentacja, łatwe rozprowadzanie na płytce, a także przyjemna formuła, która nie tworzy smug to najważniejsze zalety produktów NeoNail.


Produkty marki są podzielone na różne kolekcje, dzięki czemu łatwo znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. To pastele, neony i lakiery z brokatem, ale także neutralne kolory do dyskretnych stylizacji.


Wśród produktów NeoNail znajdziesz także produkty dla tych, którzy preferują praktyczne rozwiązania. To między innymi NeoNail Simple One Step kolor - baza, kolor i top w jednej buteleczce, dzięki czemu pomalowanie paznokci będzie wręcz błyskawiczne. Takie rozwiązanie skraca czas wykonania stylizacji o co najmniej 2/3 czasu. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów każda z pań znajdzie coś dla siebie.


Sprawdź, jakie produkty i akcesoria NeoNail znajdziesz w naszej ofercie!


FAQ:

Czy NeoNail to dobra firma?

Produkty marki NeoNail są znane i lubiane przez wiele użytkowniczek. Często są wykorzystywane również w profesjonalnych salonach stylizacji paznokci, ze względu na duży wybór produktów i ich dobrą jakość.


Czy hybrydy niszczą paznokcie?

To jeden z najpopularniejszych mitów na temat hybryd. Lakiery hybrydowe nie niszczą paznokci – wręcz przeciwnie, pozwalają im na spokojnie odrosnąć. Tym, co niszczy paznokcie, jest zrywanie hybrydy zębami czy przepiłowanie naturalnej płytki przy użyciu frezarki lub pilnika.


Kto nie powinien robić hybryd?

Przeciwwskazaniem do wykonania kolorowego manicure, nie tylko hybrydowego, są wszelkie stany chorobowe paznokci i obszarów wokół nich. To przede wszystkim grzybice, a także ropne zakażenia czy przerwana ciągłość naskórka. Hybrydy nie można również wykonywać wówczas, gdy wystąpiło uczulenie i jest nadal aktywne.


Po czym poznać, że hybryda uczuliła?

Uczulenie na hybrydę może zdarzyć się każdemu. Poznasz je przede wszystkim po wystąpieniu swędzących pęcherzyków wokół paznokcia, opuchliznie (zwłaszcza przy skórkach i wałach okołopaznokciowych), a także po łuszczącym się naskórku. W niektórych przypadkach może pojawić się ropna treść.

Blog i inspiracjeCoś dla ciała, coś dla rozumuPrzejdź do bloga

pixel