Altruist

11 produktów

Kosmetyki Altruist - ochrona przeciwsłoneczna na najwyższym poziomie

Czas spędzony na świeżym powietrzu i w blasku słońca może przynieść mnóstwo korzyści. Warto jednak pamiętać również o zagrożeniach, jakie niesie długotrwała ekspozycja na promienie UV bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry. Poznaj kosmetyki Altruist - specjalistę w dziedzinie ochrony przeciwsłonecznej, którą pokochają dzieci i dorośli!...

Sortuj
  • Cena
  • Promocja
Filtry

Korzyści z przebywania na słońcu

 

Słońce bez wątpienia na każdego wpływa pozytywnie. W czasie słonecznych dni mamy więcej energii, ochoty do życia i mnóstwo świeżych pomysłów. Słońce pobudza do działania i sprawia, że chętniej przystępujemy do działań, które odkładaliśmy.


Prawdą jest, że słońce wpływa korzystnie na nastrój i samopoczucie. Redukuje także uczucie zmęczenia, a przy tym poprawia jakość snu i uspokaja. Na tym jednak nie koniec. Warto zwrócić uwagę także na korzyści zdrowotne, jakie przynosi przebywanie na słońcu.


Witamina D nie bez powodu jest nazywana witaminą słońca. To jedyna witamina, którą w pewien sposób nasz organizm jest w stanie samodzielnie wytwarzać. Potrzebuje jednak do tego słońca! Promieniowanie słoneczne przyczynia się do syntezy tej witaminy w skórze, a jak wiadomo, ma ona kluczowe znaczenie dla zdrowia i to już od pierwszych dni życia.


Jakie jeszcze korzyści przynoszą kąpiele słoneczne? To:


spadek melatoniny - odpowiedzialnej za poczucie senności. Im mniej słońca, tym większa jest produkcja melatoniny, a tym samym zwiększa się poczucie senności. To mija, gdy tylko pokaże się słońce - szyszynka, w której jest produkowana melatonina, otrzymuje impuls hamujący jej wydzielanie;


spokój wewnętrzny - promienie słoneczne mają korzystny wpływ na redukcję stresu i napięcia. I nie jest to subiektywne poczucie! Istotnie - promienie słoneczne hamują produkcję hormonów stresu, a pobudzają wydzielanie endorfin, zwanych potocznie hormonami szczęścia. To, że słońce poprawia nastrój, jest więc faktem!


regulacja pracy hormonów - przebywanie na słońcu przyczynia się do regulacji aktywności hormonów płciowych. Te zaś mają wpływ na inne - między innymi tarczycowe. Można więc powiedzieć, że pośrednio słońce reguluje pracę tarczycy;


poprawa stanu i wyglądu skóry - skóra muśnięta promieniami słońca nabiera pięknego koloru. Wygląda na zdrowszą, bardziej soczystą i jędrną. Warto wiedzieć, że nie są to jedyne korzyści. Słońce może mieć również właściwości lecznicze. Jest szczególnie pomocne w przypadku problemów z łuszczycą i trądzikiem.


unormowanie ciśnienia krwi - to szczególnie istotne dla osób borykających się z problemem nadciśnienia. Pod wpływem ciepła (w tym także tego, które wydziela słońce), rozszerzają się naczynia krwionośne, a tym samym krew przepływa przez nie o wiele lepiej. Pod wpływem promieniowania słonecznego do krwi wydziela się również tlenek azotu, dzięki któremu obniża się ciśnienie krwi.


Przebywanie na słońcu przynosi więc korzyści dla całego organizmu - zarówno dla wyglądu i kondycji skóry, jak i dla samopoczucia psychicznego. Aby jednak poprzestać na korzyściach, bez niepożądanych efektów, do kąpieli słonecznych trzeba podejść rozsądnie i zdając sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń, jakie niesie za sobą nadmierna ekspozycja na światło słoneczne.

 

Zagrożenia płynące z promieniowania słonecznego

 

Trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że nadmiar słońca może być tak samo szkodliwy, jak jego niedobór. Warto mieć to na uwadze, bo zdecydowanie lepiej jest zapobiegać problemom, niż potem je naprawiać i odwracać skutki zaniedbań.


Jednym z najbardziej znanych zagrożeń płynących z nadmiernej ekspozycji na słońce jest przedwczesne starzenie się skóry. Nazywane jest fotostarzeniem się skóry i nazwa pochodząca od światła nie jest przypadkowa.


Chodzi o to, że nadmierna ekspozycja skóry na słońce wiąże się z jej wysuszeniem. Jak zaś wiadomo, optymalny poziom nawilżenia skóry to podstawa do tego, by zachowała jędrność i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne prowadzi również do osłabienia włókien kolagenu i elastyny, które w największej mierze odpowiadają za jej elastyczność. W efekcie skóra staje się wiotka, podatna na uszkodzenia, traci również zdrowy koloryt. Tym samym starzeje się o wiele szybciej - organizm nie nadąża z naprawianiem mikrouszkodzeń we własnym zakresie.


Druga bardzo istotna kwestia to tym większe ryzyko zachorowania na raka skóry, im częstsza, dłuższa i intensywniejsza jest ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Naturalnie chodzi o ekspozycję bez żadnego zabezpieczenia filtrami przeciwsłonecznymi. Osoby, które opalają się często i długo, a do tego nie stosują ochrony SPF, są bardziej narażone na rozwój między innymi czerniaka niż te, które unikają słońca i zabezpieczają skórę.


Jeszcze inna sprawa to ta, że słońce może być alergenem. Jeśli po ekspozycji na słońce masz wysypkę, a skóra swędzi - udaj się do lekarza, by potwierdzić lub wykluczyć uczulenie.

 

Jak bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych?

 

Korzyści i zagrożeń wynikających z kąpieli słonecznych wydaje się więc być tyle samo. Korzystać więc z opalania czy nie? Odpowiedź jest jednoznaczna - jak najbardziej! Trzeba jednak pamiętać o tym, by korzystanie ze słońca było odpowiedzialne. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, a wówczas korzyści wezmą górę nad potencjalnymi zagrożeniami.


Zanim wyjdziesz na słońce, pamiętaj o:


SPF - stosowanie ochrony przeciwsłonecznej to najważniejszy element profilaktyki nowotworów skóry i oparzeń słonecznych. Im wyższy filtr, tym dłuższe jest bezpieczne przebywanie na słońcu. Kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi zatrzymują znaczną część promieniowania, dzięki czemu skóra jest chroniona przed jego negatywnymi skutkami. Pamiętaj o tym, by skórę zabezpieczać przez cały rok, a nie tylko latem!


nakryciu głowy - zbyt wysoka temperatura może prowadzić do przegrzania organizmu, a tym samym do wielu przykrych konsekwencji. Inna sprawa to ta, że słońce może przesuszać włosy (tak samo jak skórę!), a przy tym je rozjaśniać. Po lecie mogą więc być osłabione i wyblakłe. Aby temu zapobiec, w słoneczne dni noś nakrycie głowy;


okularach przeciwsłonecznych - słońce rażące w oczy jest zwyczajnie uciążliwe, ale też niebezpieczne. Długotrwałe wpatrywanie się w słońce może powodować uszkodzenie siatkówki - dlatego nie warto ryzykować;


nawadnianiu organizmu - w czasie słonecznych dni najczęściej jest bardzo ciepło. Wówczas się pocimy, co jest bardzo niekomfortowe. Aby zmniejszyć wydzielanie potu, wiele osób ogranicza spożywanie napojów z myślą o tym, że im mniej wody, tym mniejsze będzie pocenie się. To jednak poważny błąd, za który możesz zapłacić zdrowiem! Nawet jeśli nie będziesz pić, i tak będziesz się pocić: w ten sposób organizm reguluje temperaturę i pozbywa się nadmiaru ciepła. Ograniczenie picia w czasie upałów to prosta droga do odwodnienia organizmu, a tym samym poważnych kłopotów! W czasie upałów pij najlepiej zwykłą wodę niegazowaną, ewentualnie z dodatkiem cytryny;


unikaniu słońca w godzinach jego największej aktywności - przebywanie na słońcu wówczas, gdy jest najbardziej aktywne, jest ryzykowne pod kilkoma względami. Chodzi przede wszystkim o przegrzanie organizmu, a także o zwiększone ryzyko oparzenia skóry. Lepiej więc unikaj ekspozycji na słońce w godzinach 10-15;


nawilżaniu i regeneracji skóry po kąpieli słonecznej - nawet jeśli stosujesz ochronę przeciwsłoneczną, wesprzyj swoją skórę po powrocie do domu. Chłodny prysznic i wmasowanie w ciało nawilżającego, łagodzącego balsamu to prosty rytuał, za który skóra będzie Ci wdzięczna!


Przed wyjściem na słońce unikaj również stosowania perfumowanych balsamów do ciała na odkryte części skóry, a także pryskania perfumami na skórę. W takim przypadku może dojść do reakcji, w efekcie której na skórze pojawią się przebarwienia.

 

Ochrona przeciwsłoneczna - jaką wybrać?

 

Wybór kosmetyków ochronnych jest ogromny. Klasyczne mleczka, balsamy, pianki, mgiełki, spraye - od mnóstwa propozycji czasem może zakręcić się w głowie. Wiele osób nie chce stosować preparatów z filtrami, ponieważ kojarzą się z bardzo ciężką formułą, przez co trudno pozbyć się białych smug i plam, a tym bardziej nałożyć makijaż. Druga sprawa to intensywne zapachy, które w upalne dni mogą wręcz przyprawiać o zawrót głowy.


W takim przypadku pojawia się dylemat: męczyć się z kosmetykami czy zaryzykować i wychodzić na słońce bez nich? Odpowiedź brzmi: ani jedno, ani drugie!


Na rynku znajdziesz mnóstwo kosmetyków, spośród których bez problemu wybierzesz te, które okażą się strzałem w dziesiątkę. Lekkie formuły, delikatne zapachy, rewelacyjne wchłanianie się, bez pozostawiania tłustego filmu i smug - takie kosmetyki naprawdę istnieją. I w dodatku nie kosztują fortuny!


Poznaj kosmetyki Altruist - brytyjskiej marki, specjalizującej się w tworzeniu profesjonalnych kosmetyków przeciwsłonecznych. Marka powstała z inicjatywy dermatologa i chirurga specjalizującego się w leczeniu nowotworów skóry. Wraz z zespołem innych specjalistów opracował formuły, które pokocha każdy. Ochrona przeciwsłoneczna Altruist to lekkie formuły, które doskonale się rozprowadzają i wchłaniają, a także składniki wysokiej jakości. Tym, co dodatkowo wyróżnia produkty tej marki, są przystępne ceny.

 

Kosmetyki Altruist na eZebra - znajdź swoje ulubione!

 

W tym miejscu znajdziesz ogromny wybór kosmetyków Altruist - dla siebie i bliskich. W ofercie znajdziesz zarówno klasyczne mleczka do opalania, jak i mgiełki, spraye czy pianki. Dzięki temu, że wybór jest spory, dokonasz go bez problemu! Wybór dodatkowo ułatwia to, że kosmetyki są dostępne w różnych pojemnościach i opakowaniach.


W drogerii eZebra zawsze możesz liczyć na połączenie tego, co najlepsze: a więc doskonałej jakości, dużego wyboru i niskich cen. W tej kategorii znajdziesz najciekawsze produkty do opalania i po opalaniu marki Altruist. Zadbaj o swoją skórę i czerp przyjemność i korzyści z opalania, by nie musieć martwić się odwracaniem skutków zaniedbania!

Blog i inspiracjeCoś dla ciała, coś dla rozumuPrzejdź do bloga

pixel