Jak dbać o cerę tłustą zimą?
Cera tłusta jest odporna na działanie mrozu, wiatru i wilgoci. Można by sądzić, że nie potrzebuje wsparcia w czasie zimnej części roku. Nic bardziej mylnego! Pielęgnacja skóry tłustej zimą jest istotna dla zachowania prawidłowego nawodnienia, co warunkuje efektywne spełnianie funkcji barierowych. Ponadto stosowanie odpowiednich kosmetyków pomaga zlikwidować nasilające się w tym czasie zaskórniki i zmiany trądzikowe.
Czytaj więcej
Pielęgnacja skóry naczynkowej zimą – po jakie kosmetyki sięgnąć?
Pielęgnacja skóry naczynkowej zimą to wyzwanie. Wówczas niekorzystnie oddziałuje na nią nie tylko promieniowanie słoneczne, ale również mróz i wiatr. W tym czasie szczególnie ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja i stosowanie preparatów ochronnych przed każdym wyjściem na spacer (bez względu na warunki pogodowe). W przeciwnym razie zaczerwienienia będą się nasilać, pozostawiając po sobie trwały i nieestetyczny defekt.
Czytaj więcej
Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry twarzy zimą?
Sam chłód nie jest groźny dla skóry. Wręcz przeciwnie – pobudza krążenie i odświeża. Niestety w okresie zimy gruczoły łojowe pracują mniej efektywnie. Przez to skóra nie ma wystarczającego zabezpieczenia w postaci cienkiej warstwy sebum, przez co szybko traci wilgoć. Przesuszona – szybko ulega podrażnieniom, co objawia się szczypaniem, szorstkością i zaczerwienieniem. Warto więc zadbać o przemyślaną pielęgnację, aby uniknąć tych niekomfortowych doznań.
Czytaj więcej
Zimowa pielęgnacja skóry – jakie kosmetyki wybrać?
W zimowej pielęgnacji skóry podstawą jest ochrona skóry i jej nawilżenie, a w razie powstania podrażnień – wsparcie regeneracji. Warto przy tym pamiętać, że w tym szczególnie trudnym dla skóry czasie należy ją chronić nie tylko przed wiatrem i mrozem, ale również przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego (UVA i UVB). Dzięki tak kompleksowemu podejściu skóra prawidłowo pełni swoje funkcje, a do tego wygląda stale zdrowo.
Czytaj więcej
Pielęgnacja skóry zimą
Pielęgnacja skóry zimą stanowi nie lada wyzwanie. Konieczne jest wtedy nie tylko uwzględnienie potrzeb skóry w zależności od jej typu. Ważne, aby stosować preparaty zabezpieczające przed mrozem, wiatrem, suchym powietrzem, a także przed promieniowaniem słonecznym, o którym zimą często się zapomina. To istotne szczególnie w przypadku niemowląt, u których już kilkuminutowy spacer może wywołać zaczerwienienie policzków, spierzchnięcie warg, a nawet mikroodmrożenia.
Czytaj więcej
Pielęgnacja skóry suchej zimą
Z suchą skórą zmaga się 15-20% populacji. Są to przede wszystkim osoby w wieku dojrzałym, co ma związek z osłabiającą się wraz z wiekiem pracą gruczołów łojowych. Ten typ skóry jest wyjątkowo wrażliwy na drażniący wpływ czynników atmosferycznych (w tym  wiatru, mrozu i promieniowania słonecznego). Bez właściwej pielęgnacji i regularnego stosowania kremów ochronnych pojawia się pieczenie, świąd, napięcie, zaczerwienienie oraz łuszczenie. Jest to wówczas nie tylko problem natury estetycznej, ale również źródło dyskomfortu, a nawet bólu.
Czytaj więcej
Trądzik hormonalny. Objawy, nasilenie, leczenie
Trądzik to wieloczynnikowa choroba skóry, która może wywoływać znaczny dyskomfort. Zmiany często występujące w obrębie twarzy mają wpływ na samoocenę. Pojawienie się trądziku wiąże się z nadprodukcją sebum. To jego nagromadzenie przyczynia się do powstania mikrozaskórników będących wykwitami pierwotnymi trądziku. Mikrozaskórniki następnie przekształcają się w zaskórniki, które albo nimi pozostaną (trądzik niezapalny - zaskórnikowy), albo przekształcą się w grudki i krostki. Hormony są połączone z występowaniem trądziku, ponieważ m.in. androgeny odpowiadają za produkcję sebum.
Czytaj więcej
Trądzik grudkowy. Jak wygląda i jak się go pozbyć?
Trądzik to jedna z powszechniejszych chorób skóry. Wyróżnia się kilka jego typów. Znajomość rodzaju pomoże ukierunkować terapię. Trądzik zapalny to ten, który obejmuje obecność grudek czy krostek. Z kolei trądzik niezapalny charakteryzuje się brakiem stanów zapalnych i występowaniem zaskórników. W przypadku, kiedy na twarzy występują grudki, mamy do czynienia z trądzikiem grudkowym. Bardzo często współistnieje on z krostkami i wtedy określany jest jako trądzik grudkowo-krostkowy.
Czytaj więcej
pixel