SEKRETY MAKIJAŻUZADBANA SKÓRA
22.10.2021

Glass skin – czy ciągle w modzie?

Glass skin – czy ciągle w modzie?

Czym charakteryzuje się efekt glass skin i czy wciąż święci triumfy na całym świecie? Jak zadbać o cerę, by wyglądała jak tafla wody? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Glass skin. Co to jest i czy wciąż jest w modzie?

Glass skin to koreański trend, który w ciągu ostatnich lat obiegł cały świat. Czym właściwie jest? Najprościej opisać go jako specjalny rodzaj pielęgnacji cery, którego celem jest uzyskanie idealnie gładkiej i świetlistej skóry pozbawionej widocznych porów, zaczerwienień i innych niedoskonałości – buzia ma wyglądać nie tylko na młodą, świeżą i zdrową, ale przede wszystkim powinna przypominać taflę szkła lub wody. Pamiętajmy jednak, że uzyskanie tego typu efektu wymaga czasu, cierpliwości i sporo pracy, która niestety nie zawsze przynosi wymarzone rezultaty. W takiej sytuacji większość miłośniczego glass skin oprócz skrupulatnego dbania o cerę wspomaga się po prostu odpowiednim makijażem, który, choć niezwykle delikatny, to skutecznie wydobywa z cery blask przypominający promienie słońca odbijające się w doskonale czystej szybie.

Czy glass skin jest ciągle modny? Oczywiście, że tak! O cerze gładkiej jak tafla wody wciąż marzą kobiety na całym świecie i aby ją uzyskać, codziennie przykładają się do pielęgnacji buzi oraz ćwiczą się w sztuce subtelnego makijażu.

Czy osoby z problemami skórnymi mają szansę uzyskać efekt glass skin? Zdecydowanie tak, jeśli tylko poważnie podejdą do pielęgnacji cery i każdego dnia poświęcą na nią sporo czasu.

Oczyszczanie

Oczyszczanie i tonizowanie, czyli od czego zacząć

Glass skin opiera się przede wszystkim na doskonale czystej skórze. Jak zabrać się za jej oczyszczanie?

Demakijaż

Pierwszym krokiem do zdrowej cery jest codzienne usuwanie z niej makijażu. Jak robią to Koreanki? Przede wszystkim zamiast płynów micelarnych czy żeli do demakijażu używają naturalnych olejków, których cienką warstwę nakładają na skórę, a następnie zmywają ją za pomocą wilgotnego płatka kosmetycznego. Olejki doskonale rozpuszczają wszelkiego rodzaju kosmetyki, tym samym pozwalając nam pozbyć się z twarzy resztek pudru, tuszu do rzęs czy cieni.

Oczyszczanie

Oczyszczanie to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji skóry, podczas którego często stosujemy zbyt mocne środki myjące. Pamiętajmy, że tego rodzaju preparaty wysuszają cerę, przez co uzyskanie efektu glass skin staje się niemożliwe. Z tego powodu zamiast kosmetyków zawierających silne detergenty do mycia twarzy używajmy raczej delikatnych produktów o kremowej konsystencji i jak najbardziej naturalnym składzie.

Tonizowanie

Po usunięciu z twarzy resztek makijażu i dokładnym jej oczyszczaniu nadchodzi czas na aplikację toniku, dzięki któremu wyrównamy pH skóry i wstępnie ją nawilżymy.

Zluszczanie

Nawilżanie i złuszczanie, czyli to, co najważniejsze do glass skin

Aby uzyskać efekt glass skin, musimy pamiętać również o nawilżeniu oraz złuszczeniu cery. Na czym polegają oba zabiegi?

Nawilżenie

Sucha skóra jest przeciwieństwem cery gładkiej jak tafla wody i dlatego, aby uzyskać wymarzone rezultaty, musimy koniecznie dbać o nawilżenie naszej buzi. Jak robić to najlepiej? Przede wszystkim po każdorazowym myciu i tonizowaniu twarzy nałóżmy na nią dobrej jakości emulsję nawilżającą. Po jej wchłonięciu dodatkowo potraktujmy cerę regenerującym serum rozświetlającym, które wyrówna jej koloryt i sprawi, że wyglądem zacznie przypominać skórę pięknych Koreanek.

Złuszczenie

Trend glass skin jest nierozerwalnie związany z brakiem przebarwień, zaczerwienień oraz innych niedoskonałości skóry i dlatego marząc o twarzy jak tafla wody, tak ważne jest, by regularnie ją złuszczać. Traktowanie cery peelingami pozwala na skuteczne pozbycie się martwego naskórka oraz na osiągnięcie efektu gładkiej i pięknie rozświetlonej buzi. Dodatkowo tego rodzaju kosmetyki zmiękczają skórę, dotleniają ją i poprawiają jej mikrokrążenie. Jak dobrać peeling do rodzaju cery?

· Peelingi ziarniste – cera normalna i z tendencją do przetłuszczania;
· Peelingi enzymatyczne – skóra wrażliwa, sucha i/lub naczynkowa;
· Peeling chemiczny – cera trądzikowa.

Makijaż à la glass skin

Zdarza się, że choć bardzo przykładamy się do pielęgnacji naszej skóry, to uzyskane za jej pomocą efekty dalekie są od tych wymarzonych. W takiej sytuacji najlepiej wspomóc się odpowiednim makijażem. Jak go wykonać?

Krok 1: Przygotowanie

Zanim chwycimy za kosmetyki, najpierw przygotujmy do nich cerę. Zacznijmy od nałożenia na twarz intensywnie nawilżającej maseczki w płachcie, a po jej zdjęciu wymasujmy buzię za pomocą wałka jadeitowego. Na końcu potraktujmy cerę warstwą delikatnego kremu nawilżającego i poczekajmy do jego całkowitego wchłonięcia.

Krok 2: Rozświetlenie

Makijaż rozpocznijmy od nałożenia rozświetlającego korektora na zasinienia pod oczami, a następnie zaaplikujmy cienką warstwę pudru transparentnego na dolne powieki, nos, środek czoła i brodę. Na koniec za pomocą drobnego rozświetlacza podkreślmy kości policzkowe, łuk kupidyna oraz wewnętrzne kąciki oczu.

Krok 3: Inne elementy twarzy

Choć przy makijażu glass skin często rezygnujemy z podkreślania oczu czy ust, to czasami zdarza się, że nachodzi nas ochota na nieco więcej szaleństwa. W takich sytuacjach zdecydujmy się jedynie na tusz do rzęs (najlepiej brązowy) oraz przezroczysty błyszczyk.

Krok 4: Wykończenie

Makijaż zakończmy aplikacją pudru transparentnego, za pomocą którego utrwalimy cały make-up. Najlepiej sprawdzi się taki z rozświetlającymi drobinkami.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixel