ZADBANA SKÓRAPIĘKNO Z NATURY
07.07.2021

Glinka, sól, oliwa i węgiel – wspomnienia z wakacji zaklęte w kosmetykach

Glinka, sól, oliwa i węgiel – wspomnienia z wakacji zaklęte w kosmetykach

Jak sprawić, by wspomnienia z wakacji pozostały z nami na dłużej? Wystarczy postawić na kosmetyki z glinką, solą himalajską, oliwą z oliwek i węglem aktywnym! Jak działają te naturalne skarby pochodzące z najciekawszych zakątków świata?

Czym jest glinka kosmetyczna?

Glinka to minerał bogaty w krzem, potas, żelazo, fosfor, magnez oraz wiele innych pierwiastków, które w zbawienny sposób wpływają na kondycję skóry. Jakie są jej największe zalety?

Glinka doskonale oczyszcza i detoksykuje skórę.
Usuwa nadmiar sebum.
Wspomaga regenerację naskórka.
Zwiększa wchłanianie składników aktywnych zawartych w takich kosmetykach, jak kremy na dzień i na noc, balsamy, sera i inne.
Wykazuje działanie antyseptyczne.
Wygładza skórę.
Zwiększa jej elastyczność.
Działa ujędrniająco.
Ujednolica koloryt skóry.
Jest delikatna i może być stosowana przez osoby ze skłonnościami do alergii.

Proste przepisy na domowe kosmetyki z glinką

Owsiana maseczka oczyszczająca do skóry suchej
1 łyżeczkę zblendowanych płatków owsianych zalejmy niewielką ilością ciepłej wody i odstawmy do ostygnięcia. Następnie dodajmy do nich 2 łyżeczki białej glinki oraz 4 krople olejku rycynowego, a powstałą papkę nałóżmy na twarz i pozostawmy na niej na około 15 minut. Po tym czasie dokładnie umyjmy buzię letnią wodą.

Maseczka oczyszczająca do cery tłustej i trądzikowej
W niewielkim naczyniu połączmy 1 łyżkę zielonej glinki z 1 łyżką wody mineralnej i mieszajmy aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Maseczką pokryjmy całą powierzchnię twarzy i pozostawmy na niej na około 20 minut, po czym dokładnie ją zmyjmy.

Lista najlepszych kosmetyków z glinką

1. Maska oczyszczająca Nacomi z glinką Ghassoul szybko i skutecznie poprawia kondycję skóry z tendencją do trądziku.

2. Nawilżająca maska z zieloną glinką firmy Ziaja doskonale sprawdzi się przy cerze suchej i normalnej.

3. Oczyszczająco-kojąca maseczka z różową glinką od Face Boom przypadnie do gustu zwłaszcza posiadaczom skóry mieszanej lub tłustej.

Zastosowanie soli w kosmetyce

Choć sól najczęściej wykorzystywana jest przez kucharzy, to od jakiegoś czasu coraz chętniej sięgają po nią również producenci kosmetyków. Dlaczego?

Sól wykazuje właściwości detoksykujące i głęboko oczyszczające.
Przyspiesza metabolizm komórkowy.
Zmniejsza widoczność cellulitu i rozstępów.
Wyrównuje koloryt skóry.
Działa antystresowo.
Ujędrnia i wygładza skórę.
Pobudza syntezę kolagenu.
Sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej.
Zmiękcza zrogowaciały naskórek.

Jednym minusem soli jest działanie wysuszające i dlatego po zastosowaniu kosmetyków z jej zawartością, należy potraktować skórę grubą warstwą dobrej jakości balsamu nawilżającego.

Domowe kosmetyki z solą

Maseczka do twarzy
Zmieszajmy 2 łyżeczki drobno zmielonej soli himalajskiej z 2 łyżkami miodu naturalnego i tak uzyskaną maseczkę nałóżmy na twarz na około 15 min. Po tym czasie przyłóżmy do buzi wilgotną szmatkę i pozostawmy na niej na kolejne 30 sekund, a następnie delikatnymi ruchami zmyjmy kosmetyk ze skóry.

Peeling do ciała
Do niewielkiego naczynia wlejmy pół szklanki oliwy z oliwek i dodajmy do niej garść gruboziarnistej soli himalajskiej. Wilgotne ciało nacierajmy peelingiem przez kilka minut, po czym spłuczmy go ciepłą wodą. Po takim zabiegu nie musimy aplikować balsamu nawilżającego, ponieważ jego funkcję pełni w tym wypadku oliwa.

Lista najlepszych kosmetyków z solą

1. Naturalny żel pod prysznic Yope Kokos i Sól Morska to wegański sposób na gładką i oczyszczoną skórę.

2. Sól z Morza Martwego Nacomi to gwarancja relaksującej kąpieli o aromatycznym zapachu malin.

3. John Masters Organics Spray to naturalna mgiełka z solą morską, która optycznie zwiększa objętość włosów, nadaje im przyjemną teksturę oraz podkreśla naturalny skręt.

Właściwości kosmetyczne oliwy z oliwek

Oliwa z oliwek od wielu lat wykorzystywana jest zarówno w kosmetyce, jak i medycynie naturalnej. Jakie są jej najważniejsze właściwości?

Oliwa z oliwek przede wszystkim intensywnie zmiękcza i nawilża skórę.
Chroni ją także przed nadmierną utratą wody.
Natłuszcza naskórek, tworząc na nim niewidoczną barierę ochronną.
Wykazuje działanie ujędrniające.
Przyspiesza regenerację naskórka i dlatego często dodawana jest do dobrej jakości kremów regenerujących.
Jest bogata w antyoksydanty oraz witaminy, dzięki którym skóra pozostaje zdrowa i promienna.
Jest naturalnym filtrem UV.
Wykazuje działanie kojące i łagodzące.
Zwiększa odporność skóry.
Przyspiesza leczenie się ran.
Wygładza skórę i zapobiega jej rogowaceniu.
Wspomaga regulację pracy gruczołów łojowych.

Jak przyrządzić proste kosmetyki z oliwą z oliwek?

Kojąco-regenerująca oliwkowa maseczka z miodem
Zmieszajmy 1 łyżkę oliwy z oliwek, z 3 kroplami olejku rycynowego, 2 łyżkami jogurtu naturalnego oraz 1 łyżeczką rozpuszczonego miodu. Maseczkę aplikujmy na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy i pozostawmy na niej na około 15 minut, po czym zmyjmy ją ciepłą (ale nie gorącą!) wodą.

Ujędrniająco-nawilżająca maseczka z awokado
Połowę awokado rozgniećmy widelcem na gładką papkę, a następnie dodajmy do niego 2 łyżki oliwy z oliwek oraz 3 krople oleju ze słodkich migdałów. Nałóżmy mieszkankę na twarz i odczekajmy około 15 minut. Po tym czasie opłuczmy buzię letnią wodą.

Lista najlepszych kosmetyków z oliwą z oliwek

1. Naturalne Mydło z Oliwy z Oliwek firmy Make Me Bio to najlepszy wybór dla posiadaczy skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do alergii. Mydło działa natłuszczająco i łagodząco, a dodatkowo dogłębnie nawilża.

2. Serum nawilżające Mohani Skwalan to gwarancja zdrowej, miękkiej i elastycznej skóry. Kosmetyk wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, spowalnia procesy starzenia oraz doskonale nawilża i regeneruje naskórek.

3. Oliwka firmy Gracja to doskonałe rozwiązanie do skóry suchej i wrażliwej. Produkt intensywnie nawilża cerę, jednocześnie wygładzając ją i odżywiając. Ujednolica również jej koloryt.

Jak działa węgiel aktywny?

Choć węgiel aktywny większości z nas kojarzy się z lekarstwem na problemy żołądkowe, to jest on również niezwykle cennym składnikiem wielu kosmetyków. Jakie są jego zalety?

Węgiel aktywny wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze.
Niweluje widoczne niedoskonałości skóry.
Działa kojąco i przeciwzapalnie oraz łagodzi objawy trądziku.
Wspomaga leczenie ran.
Oczyszcza skórę.
Odblokowuje i zwęża pory.
Wygładza cerę.
Niweluje błyszczenie i matowi skórę.
Zmniejsza ilość wydzielanego sebum.
Delikatnie złuszcza naskórek.
Nie obciąża cery.

2 przepisy na domowe kosmetyki z węglem

Oczyszczająca maseczka z glinki i węgla
Do wykonania maseczki potrzebujemy 1 łyżeczki niebieskiej glinki, 1 łyżeczki węgla aktywnego i ¼ szklanki wody. Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy, a uzyskaną miksturę nakładamy na twarz na około 15 min. Po tym czasie zmywamy ją letnią wodą.

Łagodząca maseczka z miodem
W niewielkim naczyniu łączymy zawartość dwóch kapsułek węgla aktywnego z 1 łyżeczką rozpuszczonego miodu naturalnego. Gotową maseczkę aplikujemy na twarz i pozostawiamy na niej na około 10 minut, a następnie spłukujemy ją letnią wodą.

Lista najlepszych kosmetyków z węglem aktywnym

1. Mydło Dermatologiczne Biały Jeleń z węglem aktywnym doskonale oczyszcza i odświeża skórę, jednocześnie pozostając dla niej niezwykle delikatnym.

2. Detoksykujący Peeling do ciała Lirene z węglem aktywnym i olejem babassu skutecznie wygładza skórę oraz usuwa z niej resztki martwego naskórka. Kosmetyk wykazuje również działanie nawilżające.

3. Czarna maska Natura Siberica dogłębnie oczyszcza cerę i przywraca jej naturalny blask. Polecana jest szczególnie do skóry suchej i wrażliwej.


Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

pixel