Manicure hybrydowy jest jednym z najpopularniejszych sposobów na piękny wygląd paznokci. Święci tryumfy nieprzerwanie od kilku lat. Mimo tego, że ma swoich przeciwników, manicurzystki przyznają zgodnie, że prawidłowo wykonana hybryda nie ma skutków ubocznych i nie niszczy paznokci. O czym powinniśmy pamiętać, wykonując manicure hybrydowy? Oto kilka zasad dla początkujących.
1. Produkty
Mowa tu nie tylko o produktach takich jak specjalistyczne lakiery, ale również o pilnikach czy lampach do hybrydy. Podstawą wykonania manicure hybrydowego jest zmatowienie płytki paznokcia. Wykonuje się je po dokładnym odtłuszczeniu i ściera jedynie delikatnie pilnikiem drobnoziarnistym. Nacisk podczas ścierania nie może być duży, aby nie uszkodzić struktury płytki. Dlatego, jeśli pilnik, to tylko o delikatnej fakturze, drobnej i gęstej.
Zarówno lakiery, jak i lampy do manicure hybrydowego muszą być dedykowane tej formie. Przed nałożeniem właściwego lakieru, sugeruje się zastosowanie bazy, która zapewni większą przyczepność produktu koloryzującego i zwiększy jego trwałość. Podobnie po nałożeniu lakieru, zasadne będzie zastosowanie produktu top coat, który uczyni manicure odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Ciekawy zestaw proponuje marka Hi Hybrid. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne materiały do wykonania przepięknej hybrydy.
Lampa do hybrydy: może być to lampa UV, led bądź lampa hybrydowa. Lampy UV są najczęściej wybierane. Te o większej mocy, utwardzają manicure w kilkadziesiąt sekund. Minusem jest działanie promieniowania UV, które odpowiada za starzenie się skóry dłoni, jest szkodliwe i może powodować przebarwienia. Lampy led są lampami zdecydowanie słabszymi: nadają się jedynie do utwardzenia hybrydy. Do utwardzenia paznokci żelowych czy akrylowych już ich nie wykorzystamy.
Plusem jest duża energooszczędność, brak konieczności wymiany żarówek oraz brak negatywnego wpływu na skórę dłoni. Lamy hybrydowe łączą funkcjonalność lamp ledowych z utwardzeniem o mocy lampy UV. To one są polecane w szczególności do manicure hybrydowego i mogą być także używane do innych rodzajów manicure, takich jak manicure akrylowy czy żelowy.
2. Proces
Najistotniejszy podczas manicure hybrydowego jest proces i zachowanie w kolejności wszystkich jego elementów. Pierwszym jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu, zgodnego z naszymi preferencjami oraz pozbycie się skóry.
Drugi, niezwykle istotny to zmatowienie płytki paznokcia – delikatne, wykonywane specjalnym drobnoziarnistym pilnikiem. Po takim zmatowieniu powinniśmy pamiętać o odtłuszczeniu paznokcia i pozbyciu się z niego pyłu powstałego po piłowaniu. Dalej baza – pamiętajmy, że musimy utrwalić ją pod lampą około 120 sekund. Kolejno lakier – również utwardzony przez lampę oraz top, który utrwali całość oraz nada lakierowni pięknego blasku – także do utwardzenia pod lampą.
3. Częstotliwość
Manicure hybrydowy jest niezwykle trwały. Odpowiednio wykonany nie powinien odpryskiwać czy ulegać mechanicznym zniszczeniom. Paznokcie naturalnie odrastają od dołu i kolejny manicure powinniśmy wykonać dopiero wtedy, kiedy odrost będzie nieestetyczny.
Nie przesadzajmy z częstotliwością wykonywania hybrydy i zmienianiem lakieru w ciągu kilku dni. Pamiętajmy tu o szkodliwości promieniowania UV dla dłoni, ale również o samych paznokciach, które na skutek rozpuszczania lakieru, nakładania kolejnej warstwy w małych odstępach czasu, mogą stać się kruche i łamliwe.
Podobne teksty:
Zimą zadbaj o dłonie!
Jak dbać o paznokcie - pielęgnacja paznokci od a do z
Jesienno - zimowa pielęgnacja dłoni