Jak sobie radzić bez fryzjera? Farbowanie włosów w domu krok po kroku
W czasie izolacji wiele z nas rezygnuje z regularnej pielęgnacji włosów. Uważamy, że skoro nie wychodzimy z domu i nie spotykamy się ze znajomymi, to nie ma sensu tracić czasu na ich układanie czy tym bardziej farbowanie. Wydaje nam się, że skoro w najbliższej przyszłości nie będziemy mieć okazji do zaprezentowania światu nowej fryzury, to nie warto o nią dbać. W ten sposób popełniamy jednak poważny błąd! Dlaczego w czasie pandemii powinnyśmy przyłożyć się do pielęgnacji naszej czupryny? Jak samodzielnie ją zafarbować lub rozjaśnić? Na te i inne pytanie odpowiadamy poniżej.
Spis treści
Dlaczego warto farbować włosy podczas kwarantanny?
Samopoczucie
Zadbane lepiej czujemy się we własnej skórze. Niestety w czasie izolacji często odpuszczamy sobie regularne zabiegi pielęgnacyjne, czego konsekwencjami okazują się kiepskie samopoczucie i zmniejszona pewność siebie. Jak sobie z nimi poradzić? Najlepiej skupić się na włosach! Doskonale wiemy, jak ogromny wpływ na naszą ogólną prezencję ma czupryna i dlatego, chcąc polepszyć sobie nastrój, powinnyśmy odpowiednio zadbać o jej wygląd. Kilka kropel farby i dobrej jakości odżywka sprawią, że od razu poprawi nam się humor i znowu staniemy się pewne siebie!
Czas
Samodzielne farbowanie włosów trwa o wiele krócej niż ten sam zabieg wykonywany przez profesjonalistę. Przymusowa kwarantanna to świetny moment, by się o tym przekonać. Pamiętajmy, że kiedy już wprawimy się w nakładanie farby, cały proces nie zajmie nam więcej niż 30 minut. Możliwe więc, że po zniesieniu obowiązku izolacji, już nigdy nie będziemy chciały wrócić do farbowania czupryn w salonie fryzjerskim!
Oszczędność
Dużą zaletą farb do samodzielnej aplikacji jest ich cena. Wystarczy kilkanaście złotych i kilkadziesiąt minut, by zmienić kolor włosów na ten wymarzony!
Jak farbować włosy. Poradnik krok po kroku
Krok 1: Wybór farby
Zanim zabierzemy się za farbowanie włosów, najpierw upewnijmy się, że wybrałyśmy odpowiedni kolor produktu. Jak to zrobić? Przede wszystkim dostosujmy odcień farby do naszej karnacji. I tak jeśli jesteśmy posiadaczkami jasnej cery, to postawmy na chłodne odcienie brązu lub blondu. Jeśli zaś nasza karnacja znajduje się w ciepłej skali, wybierzmy raczej miodowe, złote lub miedziane nuty.
Krok 2: Farbowanie
Przed rozpoczęciem zabiegu bardzo uważnie przeczytajmy instrukcję dołączoną do opakowania wybranego przez nas produktu. Następnie dokładnie wymieszajmy wszystkie składniki farby. Tak uzyskaną miksturę natychmiast nałóżmy na włosy i pozostawmy na nich dokładnie tyle czasu, ile określono w instrukcji. Pamiętajmy, że skracanie lub przedłużanie zabiegu może spowodować nierówne rozłożenie koloru albo nawet zniszczenie czupryny.
Krok 3: Pielęgnacja włosów po zabiegu
Po spłukaniu farby należy nawilżyć włosy. W tym celu nałóżmy na głowę grubą warstwę odżywki i pozostawmy na niej przez kilka minut. Od tej chwili, podczas mycia głowy nigdy nie zapominajmy również o stosowaniu odpowiednich szamponu i odżywki przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych.
Moda na blond, czyli sposoby na rozjaśnianie włosów w domu
Kilka przepisów na naturalne produkty do rozjaśniania włosów:
- Rumianek: łyżkę rumianku zalejmy litrem wody, gotujmy przez 10 minut i odstawmy do ostygnięcia. Następnie wymoczmy włosy w chłodnym naparze i pozostawmy do naturalnego wyschnięcia. Aby uzyskać lepszy efekt, po wieczornym zabiegu wstrzymajmy się z myciem głowy do następnego poranka;
- Cytryna: sok z jednej cytryny wymieszajmy z wodą, nałóżmy na suche włosy i pozostawmy na nich nawet na kilka godzin.
Chemiczne metody rozjaśniania włosów
Chemiczne sposoby rozjaśniania włosów z jednej strony przynoszą lepsze efekty niż ich naturalne alternatywy, ale z drugiej okazują się od nich o wiele bardziej agresywne. Jeśli mimo to zamierzamy się na nie zdecydować, to używajmy tylko przeznaczonych do tego celu specjalnych kremów lub płynów. Jednocześnie pamiętajmy, by do rozjaśniania naszej czupryny nigdy nie stosować wody utlenionej, która bardzo źle wpłynie na jej kondycję.