Masażer do twarzy może przynieść wiele korzyści: między innymi rozluźnia jej mięśnie, poprawia krążenie krwi, ujędrnia i stymuluje skórę do odnowy. Z drugiej strony rytuał masażu relaksuje i po prostu sprawia przyjemność. Aby jednak masaż przy użyciu takiego urządzenia był efektywny, warto wybrać odpowiedni model. Podpowiadamy, jakie masażery do twarzy są dostępne na rynku i jakie przynoszą korzyści!
Spis treści
- Masażer do twarzy – co to jest?
- Masażer do twarzy – rodzaje i zastosowanie
- Masażer pulsacyjny
- Masażer rolkowy
- Dermaroller
- Masażer z kamieniem Gua Sha
- Masażer do terapii świetlnej
- Masażery do twarzy – jaki wybrać roller?
- Masażery do twarzy – jaki dermaroller wybrać (roller z igłami)?
- Masażer do twarzy – jaki kamień gua sha wybrać?
- Masażer z kamienia do twarzy – właściwości i wpływ na skórę
- Właściwości kwarcu
- Właściwości jadeitu
- Właściwości awenturynu
- Właściwości opalu
- Właściwości ametystu
- Stosowanie masażera do twarzy – efekty
- Poprawa krążenia krwi
- Redukcja opuchlizny
- Rozluźnienie mięśni
- Poprawa elastyczności skóry
- Lepsze wchłanianie produktów do pielęgnacji skóry
Masażer do twarzy – co to jest?
Masażer do twarzy to niewielkie urządzenie służące do masażu skóry twarzy. W zależności od tego, na jakiej zasadzie działa, może zapewniać różne efekty. Głównie to poprawa krążenia krwi i napięcia skóry, a tym samym – jej ujędrnienie, a także zmniejszenie obrzęków i stymulacja produkcji kolagenu. Regularne używanie masażera do twarzy może więc w realny sposób przyczynić się do poprawy jej wyglądu i kondycji.
Masażer do twarzy – rodzaje i zastosowanie
Aby masaż twarzy był przyjemnością, do której będziesz regularnie powracać (a systematyczność jest bardzo istotna, jeśli chcesz zauważyć korzystne efekty używania masażera), wybierz odpowiedni rodzaj tego urządzenia.
Masażer pulsacyjny
Pulsacyjny masażer do twarzy zostaje wprawiony w wibracje, które doskonale rozluźniają mięśnie twarzy i poprawiają krążenie krwi. Pulsacyjne masażery to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów, gdyż zapewniają miłe chwile relaksu bez wysiłku!
Masażer rolkowy
Rolkowy masażer, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje ruchome rolki, które przesuwa się po skórze twarzy. Masażer tego typu bardzo przydaje się do rozprowadzania kosmetyków pielęgnacyjnych na skórze twarzy. Dodatkowo zapewnia przyjemny masaż redukujący napięcie mięśni.
Dermaroller
Dermaroller to specjalny rodzaj masażera, którego rolka jest zakończona maleńkimi igiełkami, które delikatnie nakłuwają skórę. Taki masaż może i nie należy do relaksujących, za to przynosi świetne efekty anti-aging.
Masażer z kamieniem Gua Sha
Jeszcze innym rodzajem masażera do twarzy jest kamień gua-sha. To płytka wykonana z naturalnego kamienia, która relaksuje, rozluźnia mięśnie, a także pomaga poprawić elastyczność skóry i zredukować opuchliznę.
Masażer do terapii świetlnej
Masażer do terapii świetlnej wykorzystuje światło o różnej długości fali. To właśnie owo światło przynosi wiele korzyści skórze – między innymi stymuluje produkcję kolagenu, wygładza zmarszczki, zmniejsza napięcie mięśni, a także poprawia elastyczność skóry.
Masażery do twarzy – jaki wybrać roller?
Chcąc kupić roller do twarzy – staniesz przed wyborem materiału, z jakiego wykonany jest przytwierdzony do rączki wałek. Najczęściej są to kamienie naturalne szlachetne i półszlachetne: jadeit, kwarc i ametyst.
Sięgnij po ten, który poza pobudzeniem krążenia, redukcją opuchlizny i cieni pod oczami wesprze inne obszary prawidłowego funkcjonowania twojego organizmu. Dzięki kwarcowi łatwiej będzie ci utrzymać równowagę emocjonalną, jadeit redukuje ból, jaki towarzyszyć może zastojom limfatycznym, a ametyst usprawni usuwanie nagromadzonych w tkankach toksyn, dzięki czemu cera odzyska utracony blask (przestanie być matowa).
Możesz wybrać masażer wyposażony wyłącznie w jeden wałek i przy jego pomocy wykonywać zabieg, jednak lepszym wyborem będzie takie akcesorium, które do rączki ma przytwierdzone po obu jej stronach dwa wałki o różnej wielkości.
Większy służy do rollowania dekoltu, szyi, brody, policzków, nosa i czoła, natomiast mniejszy (mający czasami postać kulki) służy do masażu delikatniejszej skóry pod oczami.
Masaż rollerem tradycyjnym jest znacznie delikatniejszy niż ten wykonywany kamieniem gua sha. Efekt nie będzie więc tak spektakularny. Jeśli nie masz pewności, które z akcesoriów będzie dla ciebie bardziej odpowiednie – kup zestaw zawierający zarówno płytkę gua sha, jak i roller.
Masażery do twarzy – jaki dermaroller wybrać (roller z igłami)?
Dermaroller, zwany również mezorollerem służy do wykonywanie domowej mezoterapii. Urządzenie może wzbudzić twój niepokój i obawy o bezpieczeństwo jego stosowania, ponieważ wałek nie jest gładki, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych rollerów do twarzy.
Ten, pokryty jest krótkimi i cienkimi igłami. Wykonując przy jego pomocy zabieg pielęgnacyjny, zwiększysz wchłanianie przez skórę substancji aktywnych zawartych w kosmetykach (przy igłach o długości 0,2–0,5 mm) oraz pobudzisz produkcję włókien kolagenowych oraz ich przebudowę (przy igłach o długości 0,3–2 mm).
Chcąc wykonywać zabieg samodzielni w domu, bez konieczności stosowania substancji znieczulających – wybierz dermaroller kosmetyczny, czyli o igłach długości 0,2–0,5 mm i szerokości 0,07–3 mm. Możesz również zdecydować się na akcesorium z wymienną końcówką. Zwykle są one podzielone na te do zabiegów:
- antycellulitowych wykonywanych na udach, brzuchu i pośladkach,
- wygładzających i odmładzających na skórę twarzy;
- redukujących opuchliznę, cienie i kurze łapki pod oczami i wokół nich.
Masażer do twarzy – jaki kamień gua sha wybrać?
Kamienie gua sha to płytki wykonane z naturalnego kamienia (kwarcu, jadeitu, awenturynu lub opalu) o zaokrąglonych brzegach. Tradycja masażu wykonywanego z ich pomocą wywodzi się z Dalekiego Wschodu. W tamtejszej kulturze ucisk płytki na tkanki wykonuje się tak intensywnie, że po zabiegu na skórze pozostają czerwone plamki.
W krajach Zachodu masaże kamieniami gua sha wykonywane są znacznie delikatniej (zwłaszcza na twarzy). Celem nie jest bowiem zwalczanie chorób, jakie trawią organizm, ale poprawa owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek, przywrócenie cerze blasku i jędrności oraz zlikwidowanie opuchlizny i cieni pod oczami.
Jak wybrać odpowiedni dla siebie kamień gua sha do masażu twarzy? Sięgnij po taką płytkę, która poza liftingiem wesprze funkcjonowanie twojego ciała. Jeśli zmagasz się z dermatozami – wybierz awenturyn, jeśli chcesz się zrelaksować – dobrym wyborem będzie kamień gua sha z kwarcu, a przy dolegliwościach bólowych wsparciem będzie płytka jadeitowa.
- Nie bez znaczenia jest też kształt masażera. Dostępne są kamienie gua sha w formie serca, motylka, litery „V” oraz grzybka. Który wybrać? Kieruj się przede wszystkim wygodą stosowania tego akcesorium. Jeśli masz możliwość – sprawdź, którą z płytek będzie ci najwygodniej trzymać w dłoni i wykonywać nią intensywny nacisk na skórę twarzy. Gdy już zdecydujesz – zamów w naszym sklepie dopasowany do swoich potrzeb produkt.
- W przypadku kamieni gua sha o kształtach: serca, motylka i litery „V” poszczególne odcinki płytki wykorzystywane są do masażu innych części twarzy. Jeśli dopiero zaczynasz samodzielnie wykonywać zabiegi tego typu – zapamiętanie tych zasad może stanowić wyzwanie. Możesz więc sięgnąć po akcesorium w kształcie grzybka, którym zdecydowanie łatwiej będzie ci wykonywać ruchy wymiatające.
Masażer z kamienia do twarzy – właściwości i wpływ na skórę
Podkreślimy, że rodzaj kamienia, z którego wykonany jest masażer ma dane właściwości i wpływ na skórę.
Właściwości kwarcu
Kwarc wykorzystywany do produkcji masażerów (kamieni gua sha, jak i rollerów) ma zwykle półprzezroczystą postać w odcieniach szarości, brązu, a nawet czerni. Urządzenie pielęgnacyjne z kwarcem pomoże ci oczyścić węzły chłonne, wesprze funkcjonowanie układu krwionośnego i pomoże utrzymać równowagę emocjonalną. Różowy kwarc nazywany jest przez chińczyków kamieniem miłości. Podobno noszenie go przy sobie stymuluje układ krążenia, likwiduje zmęczenie oraz pomaga zachować równowagę emocjonalną.
Właściwości jadeitu
Masażery jadeitowe są równie popularne, jak kwarcowe. Kamień ten ma półprzezroczystą postać w kolorze szarym i zielonym. Można też spotkać rollery i kamienie gua sha: białe, żółte, oraz fioletowe i czerwone.
Skorzystaj z urządzeń z jadeitem, jeśli chcesz wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, usprawnić pracę tarczycy, a także zredukować ból oraz przyspieszyć odchudzanie. Podobno trzymanie jadeitu jak najbliżej ciała, ma zapewnić długie i szczęśliwe życie oraz dobry sen.
Właściwości awenturynu
Awenturyn to jedna z odmian kwarcu. Awenturynowe kamienie gua sha i rollery do masażu twarzy mogą być półprzezroczyste lub przezroczyste w odcieniu zieleni i brunatnej czerwieni. Wykonując z ich pomocą zabieg na cerze, przyspieszysz jej regenerację, złagodzisz przebieg dermatoz i skórnych reakcji alergicznych.
Wzmocnisz też pracę układu sercowo-naczyniowego oraz wspomożesz organizm w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia. Podobno, awenturyn zwiększa naszą odwagę i pewność siebie, oraz pomaga w odnajdywaniu szczęścia.
Rada experta:
Z jakiegokolwiek tworzywa lub kamienia wybierzesz masażer, pamiętaj aby masaż za jego pomocą wykonywać zawsze w kierunku od dołu do góry, od środka twarzy – na zewnątrz.
Takie ruchy, z pewnością wspomogą lifting twarzy oraz zapobiegną szybszemu wiotczeniu skóry.
Właściwości opalu
Opal ma postać gęstego i twardego żelu, który mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Stąd funkcjonujące na gruncie mowy ojczystej słowo „opalizować”. Masażery z opalem wzmacniają serce i wzrok. Przyspieszają również procesy regeneracyjne i pobudzają do pracy kreatywnej. Opal podobno pozwala odkryć nasze talenty, a także wzmacnia miłość i serce.
Właściwości ametystu
Ametyst, który również jest wykorzystywany do produkcji masażerów, ma fioletowy kolor. Wykonywane przy jego pomocy zabiegi pomagają się zrelaksować, oczyszczają organizm z toksyn oraz korzystnie wpływają na wygląd cery. Ametyst to kamień harmonii, który pomaga zachować równowagę emocjonalną i duchową.
Stosowanie masażera do twarzy – efekty
Regularne masaże twarzy przy użyciu masażera mogą przynieść sporo korzyści, nawet w stosunkowo niedługim czasie.
Poprawa krążenia krwi
Systematyczny masaż twarzy z wykorzystaniem masażera stymuluje krążenie krwi, a co za tym idzie – może zwiększyć jej przepływ do skóry twarzy. To z kolei przekłada się na poprawę jej kolorytu.
Redukcja opuchlizny
Masażer do twarzy pomaga w redukcji obrzęków i opuchlizny z twarzy – przede wszystkim zaś z okolic oczu i policzków. Jeśli więc borykasz się z tym problemem, regularne masaże twarzy mogą pomóc się go pozbyć!
Rozluźnienie mięśni
Napięcie mięśni powoduje ich sztywność, a to przekłada się na pogorszone samopoczucie. Relaksujący masaż twarzy pozwoli rozluźnić spięte mięśnie, a to poprawia nastrój niemal od razu!
Poprawa elastyczności skóry
Regularne sięganie po masażer do twarzy może wpłynąć korzystnie na poprawę elastyczności skóry – tym samym drobne zmarszczki i linie mimiczne zostaną wygładzone.
Lepsze wchłanianie produktów do pielęgnacji skóry
Nawet najlepsze kosmetyki pielęgnacyjne mogą nie działać, jak należy, jeśli nie będą dobrze rozprowadzone. Masaż twarzy masażerem może pomóc w poprawie wchłanialności kosmetyków, dzięki czemu ich działanie będzie lepsze.