Czy olej pod oczy to dobry wybór? Tak, jeśli skóra jest sucha, traci jędrność, jest podatna na zmarszczki i „zdobią” ją cienie lub jest opuchnięta. Olejek pod oczy na zmarszczki i wiele innych problemów – typowych zresztą dla tego delikatnego obszaru – to rozwiązanie, które pokochasz od pierwszego użycia. Podpowiadamy, jakich efektów możesz spodziewać się stosując oleje pod oczy, a także jak używać ich właściwie.
Spis treści
- Olej pod oczy – jakie daje korzyści?
- Olejki pod oczy – rodzaje i działanie
- Olej żywokostowy z gojnikiem pod oczy
- Olej z czarnuszki pod oczy
- Olejek arganowy pod oczy
- Olejek migdałowy pod oczy
- Olej z pestek malin pod oczy
- Olejek z opuncji figowej pod oczy
- Olej z awokado pod oczy
- Olejek różany pod oczy
- Olejek z jojoba pod oczy
- Olej konopny pod oczy
- Naturalne olejki pod oczy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
- Typ skóry
- Skład
- Czystość i jakość
- Jaki olej pod oczy wybrać? Podsumowanie
Olej pod oczy – jakie daje korzyści?
Szybkie starzenie się skóry pod oczami to jeden z najistotniejszych problemów. Proces ten tak naprawdę zaczyna się już po 20 roku życia. I przebiega znacznie szybciej u osób mających cerę suchą. To tu pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, dopiero później można je zauważyć wokół ust. Inne niesłużące urodzie objawy to obrzęki i cienie. W wielu przypadkach uwarunkowane są one przez czynniki genetyczne. Dostaliśmy je w prezencie od matki natury.
Niekiedy mogą jednak świadczyć o kłopotach zdrowotnych, z którymi boryka się organizm. Można tu wymienić między innymi: problemy z tarczycą, czy nieprawidłowy metabolizm. Aby zniwelować występowanie tych nieprawidłowości, wykorzystujemy makijaż tuszujący albo stosujemy różnego rodzaju kremy i sera. A czy wiesz, że olej pod oczy może poprawić Twoją urodę? A konkretnie kondycję skóry pod oczami?
Olejki pochodzenia naturalnego znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach. Między innymi jest to branża kosmetyczna. Dlaczego są tutaj aż tak cenne? Powodów jest kilka! Dostarczają skórze odżywczych składników, usuwają niekorzystnie działające toksyny, a do tego pobudzają krążenie limfy i krwi.
Szczególnie sprawdzają się po ciężkiej, nieprzespanej nocy lub po długim czasie pracy przy komputerze.
Jednak nie tylko wtedy, warto na nie stawiać również podczas normalnych, zwykłych szarych dni. Po to, aby zapobiegać, zamiast leczyć!
Naturalne oleje pod oczy wykazują szereg korzyści:
- To przede wszystkim nawilżenie skóry i stworzenie na niej ochronnego filmu, który z jednej strony spowalnia odparowywanie wilgoci z naskórka, z drugiej zaś stanowi naturalną tarczę ochronną przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych;
- Naturalne oleje to także bogactwo składników aktywnych, które wykazują dodatkowe działanie redukujące cienie pod oczami, a także obrzęki;
- Naturalne składniki aktywne działają również przeciwzmarszczkowo i w subtelny, ale przy tym skuteczny sposób wzmacniają skórę.
Olejki pod oczy – rodzaje i działanie
Wspólną cechą wszystkich olejków pielęgnacyjnych jest to, że nawilżają, odżywiają i wzmacniają skórę. Każdy olejek ma jednak różne dodatkowe właściwości – i to właśnie ze względu na nie warto zrobić dobre rozeznanie pod kątem tego, czego najbardziej oczekujesz od tego kosmetyku.
Olej żywokostowy z gojnikiem pod oczy
Olej żywokostowy jest znany przede wszystkim ze swoich doskonałych właściwości nawilżających i regenerujących. Wykazuje również działanie przeciwzapalne, a także przyspieszające gojenie. Łagodzi również podrażnienia skóry. Świetnie więc sprawdzi się w pielęgnacji suchej, wrażliwej i podrażnionej skóry pod oczami.
Olej z czarnuszki pod oczy
Olej z czarnuszki jest bogaty w przeciwutleniacze – a te neutralizują wolne rodniki. To właśnie między innymi dzięki temu olej z czarnuszki świetnie sprawdza się w profilaktyce przeciwzmarszczkowej oraz w pielęgnacji starzejącej się skóry pod oczami.
Olejek arganowy pod oczy
Olejek arganowy to prawdziwa kopalnia cennych składników odżywczych, takich jak kwasy omega-3 i omega-6, a także witamina E i przeciwutleniacze. Już samo to czyni go cennym elementem pielęgnacji skóry podatnej na zmarszczki – a więc między innymi tej pod oczami. Oprócz tego olejek arganowy wykazuje właściwości przeciwzapalne i redukujące opuchliznę. Co więcej: olejek arganowy ma również działanie rozjaśniające cienie pod oczami.
Olejek migdałowy pod oczy
Jego zadaniem jest walka z nieestetycznymi cieniami znajdującymi się pod oczami. Jednym z plusów takiego rozwiązania jest jego stosunkowo niska cena i łatwa dostępność. Olejek migdałowy ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych doprowadza do odżywienia skóry. A to przecież utrata jędrności i powstawanie zmarszczek są wynikiem niewłaściwego nawilżenia.
Olej z pestek malin pod oczy
Olej z pestek malin, podobnie jak arganowy, jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, witaminę E i przeciwutleniacze. Dzięki temu odżywia i wzmacnia delikatną skórę wokół oczu, a także dba o jej optymalny poziom nawilżenia i elastyczności. Wykazuje działanie redukujące opuchliznę i cienie pod oczami, a dodatkowo chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.
Olejek z opuncji figowej pod oczy
Lubisz wpływ olejków na skórę, jednak nie przepadasz za filmem, który na niej pozostawiają? Sięgnij zatem po olejek z opuncji figowej pod oczy. Jest lekki i dobrze się wchłania, a przy tym doskonale nawilża skórę. Wykazuje działanie wygładzające, dzięki czemu dobrze redukuje widoczność drobnych zmarszczek. Oprócz tego rozjaśnia skórę i redukuje opuchliznę.
Olej z awokado pod oczy
Kosmetyki z awokado, w tym olej awokado, znane są ze swoich właściwości regenerujących skórę i włosy, a także łagodzących podrażnienia i otulających ochronnym filmem. Olejek z awokado zawiera witaminy A, C i E, a także kwasy tłuszczowe. To doskonała mieszanka nawilżająca i wzmacniająca delikatną skórę pod oczami. Łagodzi podrażnienia skóry i Boks produktowy przyspiesza jej regenerację. Oprócz tego olejek z awokado rozjaśnia skórę i redukuje opuchliznę – to więc idealny wybór dla zmęczonych!
Olejek różany pod oczy
Różany olejek pod oczy to doskonałe remedium na przesuszoną skórę – świetnie zatrzymuje w niej wilgoć. Dodatkowo wygładza i zmiękcza skórę, a przy tym dostarcza jej składników odżywczych: to przede wszystkim witaminy i minerały. Zawiera również antyoksydanty, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się skóry. Olejek różany wykazuje również właściwości zmniejszające stany zapalne skóry i pobudzające krążenie – dobrze niweluje opuchliznę. Zmniejsza również widoczność cieni pod oczami.
Olejek z jojoba pod oczy
Olejek jojoba jest lubiany między innymi ze względu na to, że jest lekki i dobrze się wchłania. Świetnie zatrzymuje wilgoć w skórze i przeciwdziała jej przesuszeniu. Spłyca drobne zmarszczki, a także dobrze nawilża i wygładza skórę. Olejek jojoba posiada jeszcze jedną cenną cechę: to łagodzenie stanów zapalnych. Dobrze wycisza więc stany zapalne skóry.
Olej konopny pod oczy
Po jaki olej na zmarszczki pod oczy jeszcze warto sięgnąć? W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć olejku konopnego. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które doskonale nawilżają skórę i pomagają zatrzymać w niej wilgoć. Dodatkowo olejek konopny wykazuje dobre właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Olej konopny jest znany również ze swojego delikatnego działania: często sięgają więc po niego osoby z delikatną i podatną na podrażnienia i reakcje alergiczne skórą.
Rada experta:
Naturalne olejki to uniwersalne kosmetyki: bo możesz stosować je do pielęgnacji skóry całego ciała, a także włosów.
Wybieraj produkty o prostych, bezpiecznych składach – bez dodatku syntetycznych substancji. To sprawia, że kosmetyk jest łagodniejszy i zmniejsza się ryzyko podrażnienia oraz reakcji alergicznej. Pamiętaj jednak o tym, że naturalne kosmetyki również mogą uczulać: bo alergenem może być wszystko. Zanim więc po raz pierwszy zastosujesz nowy składnik, dla bezpieczeństwa przeprowadź próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry.
Naturalne olejki pod oczy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
W przypadku olejków pod oczy, podobnie, jak przy wyborze innych kosmetyków, warto zwrócić uwagę na ich skład i jakość. Równie ważna kwestia to ta, by dopasować olejek do aktualnych potrzeb skóry, dzięki czemu jego działanie przyniesie oczekiwane efekty.
Typ skóry
To dość oczywista kwestia, ale i tak warto o niej wspomnieć. Tylko dopasowanie działania kosmetyku do aktualnych potrzeb skóry zapewni oczekiwane efekty, bez skutków ubocznych. Nie inaczej jest w przypadku olejków. Pamiętaj również o tym, że potrzeby skóry mogą się zmieniać – obserwuj więc jej reakcje na pielęgnację i bądź elastyczna pod tym względem.
Skład
Najlepsze kosmetyki to te, które mają czyste i bezpieczne składy – tj. takie, które nie zawierają zbędnych substancji, takich jak konserwanty, barwniki czy sztuczne kompozycje zapachowe. Im prostszy i bardziej naturalny skład, tym olejek bezpieczniejszy do stosowania na wrażliwe okolice oczu.
Czystość i jakość
Aby zapewnić swojej skórze jak najlepszą pielęgnację, sięgaj po produkty dobrej jakości – najlepiej certyfikowane. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że codzienne stosowanie olejku nie będzie wiązać się z potencjalnymi przykrymi konsekwencjami.
Jaki olej pod oczy wybrać? Podsumowanie
Olejki pod oczy to doskonała alternatywa dla klasycznego kremu, ale mogą też świetnie uzupełniać i wzbogacać jego działanie. Naturalnych olejków możesz również śmiało używać do pielęgnacji innych obszarów skóry, a także do włosów.