SEKRETY MAKIJAŻU
14.10.2024

Klej do rzęs – jak go wybrać i zmyć

Klej do rzęs – jak go wybrać i zmyć

Dobry klej jest tak samo istotny dla wyglądu i trwałości doklejonych rzęs, jak ich jakość. W obu przypadkach stawiaj na dobre jakościowo produkty, dzięki czemu stylizacja będzie nie tylko estetyczna, ale również bezpieczna. Zmniejszy się ryzyko podrażnienia delikatnej okolicy. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze kleju do rzęs, a także jak zmyć klej z rzęs.

Jaki klej do rzęs wybrać?

Klej do sztucznych rzęs powinien cechować się przede wszystkim trwałością i bezpieczeństwem. Unikaj kupowania tanich klejów no name z “chińczyka”. Na dobrą sprawę nie wiesz, jakie substancje zawierają takie produkty! Nie warto ryzykować swoim komfortem i zdrowiem. Takie kosmetyki mogą bowiem zawierać składniki uczulające, a nawet szkodliwe drobnoustroje (produkcja może nie być sterylna). Czy warto ryzykować? Zdecydowanie nie! Zawsze wybieraj więc klej znanego producenta, pochodzący z zaufanego źródła. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że produkt jest bezpieczny, higieniczny i używaniem go nie narażasz się na poważne konsekwencje zdrowotne. 


Pod uwagę warto wziąć jeszcze kilka innych kwestii. Przede wszystkim rodzaj kleju. Może wydawać się, że klej to klej i wszystkie działają tak samo. W praktyce jednak nie jest to takie oczywiste. Faktem jest, że dostępnych jest sporo produktów uniwersalnych, których możesz używać z różnymi rzęsami. Warto jednak wiedzieć o tym, że niektóre są przeznaczone do użytku tylko z konkretnymi produktami. Czytaj więc dokładnie informacje na opakowaniach, zarówno rzęs, jak i kleju, by uniknąć nietrafionego zakupu. 


Zanim kupisz nowy klej do rzęs, poczytaj recenzje różnych produktów. Szczególnie ważne kwestie to trwałość kleju, a także jego tendencje do wywoływania podrażnień. Nie chcesz chyba przez cały dzień męczyć się ze swędzącymi, zaczerwienionymi oczami, a przy okazji co chwilę sprawdzać, czy rzęsy się nie odkleiły lub nie przesunęły, prawda?


Idealny klej to ten, który jest odporny na wpływ czynników zewnętrznych, przede wszystkim atmosferycznych, ale przy tym doskonale poddaje się kosmetykom do demakijażu. 

Łzawienie oczu podczas przyklejania sztucznych rzęs

Dowiedz się więcej:

Dowiedz się więcej:

Jaki klej do kępek rzęs wybrać?

Kępki rzęs są lżejsze niż rzęsy na pasku, jednak pomimo tego warto wybierać taki klej, który nie zawiedzie pod względem trwałości. Jeśli planujesz malować kreskę na powiece, możesz użyć czarnego kleju, który nie będzie się na niej odznaczał. Jeśli nie używasz eyelinera, skorzystaj z kleju przezroczystego. Wyciśnięty z tubki jest biały, jednak po wyschnięciu transparentny i niewidoczny na powiece.

Klej do kępek sztucznych rzęs

Jaki klej do rzęs na pasku wybrać?

Sztuczne rzęsy na pasku są cięższe niż kępki, dlatego potrzebują mocnego i niezawodnego przytwierdzenia do linii naturalnych rzęs. Wybieraj więc te kleje, które są znane ze swojej delikatności dla skóry i rzęs, a przy tym trwałości i niezawodności w obliczu różnych wyzwań, jak warunki atmosferyczne. W tym przypadku również masz do wyboru kleje czarne (idealne, gdy malujesz kreskę eyelinerem)  i transparentne.

Dowiedz się więcej:

Czym zmyć klej z rzęs?

Wiele klejów cechuje to, że są trwałe i dobrze trzymają sztuczne rzęsy przez cały dzień, jednak rzęsy usunąć po prostu spokojnie odrywając je poprzez pociągnięcie. Lepiej jednak unikać tego sposobu ze względu na ryzyko uszkodzenia lub wyrwania naturalnych włosków, a także podrażnienia delikatnej skóry powiek. Bezpieczniej jest po prostu przy demakijażu przytrzymać na oku wacik nasączony płynem do demakijażu (najlepiej dwufazowym – bo jak już wiesz, klej do rzęs nie lubi tłustych składników) i w ten sposób rozpuścić klej, dzięki czemu łatwo usuniesz doklejone rzęsy razem z nim. 


Czym zmyć klej do rzęs, którego resztki pozostały na powiekach lub naturalnych rzęsach? Najlepiej sięgnąć po specjalne preparaty przeznaczone do usuwania takiego kleju. Są one łagodne dla oczu, a przy tym bezwzględne dla kleju, rozpuszczając go szybko i sprawnie. 


Jak zmyć klej do rzęs z rzęs, jeśli nie masz specjalnych preparatów? W takim przypadku sięgnij po prostu po tłusty produkt i powtórz procedurę z przykładaniem nasączonego wacika. W roli “rozpuszczalnika” do kleju do rzęs dobrze sprawdzi się oliwa z oliwek, wazelina, a także olej spożywczy – najlepiej lniany.

Dowiedz się więcej:

Jak zmyć klej z rzęs?

Jak rozpuścić klej do rzęs i bezpiecznie usunąć zarówno sztuczne rzęsy, jak i domyć skórę bez podrażnień? 


  1. W pierwszej kolejności skompletuj wszystkie niezbędne akcesoria i kosmetyki – to znacznie ułatwi Ci pracę.
  2. Następnie wybranym preparatem do usuwania kleju nasącz wacik kosmetyczny i przyłóż go do oka na kilka minut. W ten sposób rozpuścisz klej i przy okazji kolorowe kosmetyki;
  3. Delikatnie odklej sztuczne rzęsy. Nie spiesz się i nie wykonuj gwałtownych ruchów, bo jeśli okaże się, że w którymś miejscu klej jeszcze trzyma dość mocno, możesz narazić się na uszkodzenie naturalnych rzęs lub podrażnienie powieki;
  4. Jeśli na skórze lub rzęsach pozostały resztki kleju, powtórz procedurę z przykładaniem wacika nasączonego odpowiednim kosmetykiem;
  5. Na końcu umyj buzię wraz z oczami, rzęsami i brwiami delikatną pianką lub żelem micelarnym – ważne, aby był to kosmetyk nadający się do mycia oczu. Gotowe!
Kobieta w trakcie demakijażu
Wiola Heller

Wiola Heller

technik usług kosmetycznych

Rada experta:

Jak zmyć klej do rzęs z powieki?

Przede wszystkim zachowaj ostrożność, cierpliwość i delikatność. Pod żadnym pozorem nie zdrapuj go paznokciami ani nie próbuj zrolować, by go oderwać, bo w ten sposób tylko podrażnisz skórę i możesz dodatkowo uszkodzić naturalne rzęsy. W takim przypadku powtarzaj procedurę przykładania wacika nasączonego produktem do demakijażu zawierającego olejki albo samym olejem lub innym tłustym kosmetykiem. Odczekaj chwilę, by klej zdążył zmięknąć, a następnie delikatnie go usuń.

Dowiedz się więcej:

Jak zmyć klej ze sztucznych rzęs? Podsumowanie

Niezależnie od tego, jaki klej do rzęs wybierzesz, zasady usuwania go są zawsze takie same. Nic na siłę! W ten sposób możesz sobie tylko zaszkodzić. Odrobina cierpliwości, delikatności i wykorzystania odpowiedniego kosmetyku – lub alternatywnie olejku – to klucz do tego, by sprawnie i szybko pozbyć się resztek kleju ze skóry i rzęs. 


Szukasz sztucznych rzęs i kleju do nich, które w duecie zapewnią Ci długotrwały i niezawodny efekt? Znajdziesz je w drogerii eZebra! Sprawdź już teraz szeroką ofertę i przekonaj się o tym, jak wiele możesz zyskać.


Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Październik 2024

Polecane

pixel