ZADBANA SKÓRA
21.06.2019

Koniec z podrażnioną skórą twarzy, czyli jak dbać o cerę naczynkową

Koniec z podrażnioną skórą twarzy, czyli jak dbać o cerę naczynkową

Wiele z nas od dzieciństwa zmaga się z problemami związanymi z popękanymi naczynkami krwionośnymi. Nieestetyczne pajączki, rumieniec i stale podrażniona skóra twarzy są codziennym koszmarem zwłaszcza przedstawicielek płci pięknej. Ze względu na wysoki poziom estrogenu oraz regularne przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, to właśnie kobiety są dużo bardziej narażone na tego typu kłopoty. W przypadku tego typu problemów pomóc może zmiana stylu życia – zbilansowana dieta, unikanie stresu i zdrowy sen. Warto jednak inwestować także w dobre kosmetyki do cery naczynkowej. Jakie zmiany należy więc wprowadzić do codziennej rutyny i jakie produkty kosmetyczne wybrać, by cieszyć się piękną cerą? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Zdrowy tryb życia – podstawa pięknej cery

Właściwe nawyki żywieniowe oraz higieniczny tryb życia mogą mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i formę. Zbilansowana dieta, regularne ćwiczenia fizyczne i odpowiednia ilość snu poprawiają kondycję całego naszego organizmu, w tym oczywiście skóry twarzy. Jeżeli więc podrażnienie i nieznikający rumieniec są naszą codzienną zmorą, powinnyśmy zastanowić się, jak w prosty sposób możemy z nimi walczyć.

Nie jest tajemnicą, że spożywanie dużych ilości słodyczy, smażonych potraw, wysoko przetworzonych produktów i alkoholu wyjątkowo negatywnie oddziałuje na stan cery każdej z nas. Chcąc go poprawić, powinnyśmy więc niezwłocznie zrezygnować z tego rodzaju wyrobów i wprowadzić do naszego menu spore ilości warzyw, owoców, ryb i chudego mięsa. Pamiętajmy, że przy problemach z podrażnioną skórą twarzy należy dostarczać organizmowi odpowiednie dawki witaminy C, rutyny i potasu. W jakich produktach je znajdziemy? Bogatym źródłem witaminy C są papryka, jarmuż, brukselka, brokuły, pomarańcze i granat. Rutynę natomiast znajdziemy w burakach i kaszy gryczanej, a potas w ziemniakach.

Naturalne sposoby na podrażnioną skórę twarzy

Zanim zabierzemy się za nakładanie na twarz kosmetyków do cery naczynkowej, najpierw oczyśćmy ją naturalnymi sposobami. Odpowiednie przygotowanie skóry to podstawa w drodze do rozwiązania problemu. Jakie zabiegi na podrażnienie twarzy warto więc wykonać w zaciszu domowym?

Przygotowując w mieszkaniu mini spa, zacznijmy od nałożenia na twarz maseczki. W przypadku cery naczynkowej świetnie sprawdzi się ta z siemienia lnianego. Dzięki wysokiej zawartości witaminy E, nasiona lnu odżywią naszą cerę, a ich oleista konsystencja doskonale ją nawilży. Wystarczy więc, że zalejemy szklanką wody dwie łyżki siemienia, zagotujemy i poczekamy aż zgęstnieje, a wkrótce będziemy cieszyć się wspaniałym kosmetykiem. Jeżeli jednak nie mamy czasu na tego typu przygotowania, możemy zainwestować w maseczkę z firmy Vianek, która ze względu na swój naturalny skład zadziała podobnie do tej wykonanej w domu.

Pamiętajmy również, by nigdy nie traktować skóry peelingiem gruboziarnistym. Żeby oczyścić ją z martwego naskórka, należy użyć raczej delikatniejszej wersji tego typu kosmetyku. W tym celu możemy zastosować peeling ze zmiksowanego banana. Po zastosowaniu takiego preparatu, poczujemy, że nasza cera stała się lżejsza i gładsza.

VIANEK ODŻYWCZA MASECZKA PEELING DO TWARZY 75MLLIRENE CERA NACZYNKOWA MLECZKO DO DEMAKIJAŻU Z ŻURAWINĄ 200MLZIAJA MED KURACJA NACZYNKOWA KREM KOJĄCYFLOSLEK KREM NAWILŻAJĄCY CERA NACZYNKOWA 50ML

Czym myć twarz? Przegląd kosmetyków do cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Zanim jednak się za nią zabierzemy, warto zastanowić się jakich kosmetyków powinnyśmy używać. Aby skutecznie walczyć z rumieniem i pajączkami, przede wszystkim należy dokładnie oczyścić skórę. Czym najlepiej myć twarz? Wybrane przez nas mleczko lub płyn do demakijażu powinny być delikatnie, by jeszcze bardziej nie podrażnić zaczerwienionej cery. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego kosmetyku, sprawdźmy, czy na opakowaniu widnieje wyraźna informacja, że dany produkt może być używany przez posiadaczki cery naczynkowej. Renomą w tej kwestii cieszą się produkty firmy Lirene oraz Bielenda – zwłaszcza pochodzące z niej mleczko do demakijażu z żurawiną.

Kiedy już oczyścimy skórę, nałóżmy na nią odpowiedni krem. Pamiętajmy, że nigdy nie możemy używać w tym celu kosmetyków, w których w skład wchodzą alkohol czy mentol – takie produkty zdecydowanie bardziej nam zaszkodzą, niż pomogą. Najważniejsze, żeby stosowany przez nas preparat nie tylko nawilżał cerę, ale również chronił ją przed słońcem lub mrozem. Latem najlepiej więc zainwestować w krem do skóry naczynkowej z filtrami UV firmy Ziaja, zimą zaś powinnyśmy zaopatrzyć się w mocno nawilżający krem Floslek – ochrona, którą nam zapewnią, sprawi, że nasza twarz będzie wyglądała zdrowo na dłużej.

 

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

pixel