Zdrowy styl życia na stałe wkroczył do naszej codzienności. Coraz większą uwagę zwracamy na produkty naturalne i ekologiczne, które możemy dostać u coraz szerszego grona producentów. Popularne również stało się hasło „wege”, dotyczące sposobu odżywiania na bazie roślinnych produktów. Skoro więc wegetarianizm i weganizm zyskują coraz większą popularność jako właściwy sposób odżywiania i sposób życia, czemu nie szukać również produktów „wege” w kosmetykach pielęgnacyjnych i upiększających? Czemu nie szukać takich, które są bezpieczne? Wygląda na to, że mamy je w zasięgu ręki!
Spis treści
- Wegański, czyli z szacunku dla świata zwierząt
- Wegańskie kosmetyki do pielęgnacji
- Wegańskie oczyszczanie krok po kroku
- Wegańskie kosmetyki do makijażu
- Podkład idealny – wegański i kryjący?
- Wegański makijaż oczu
- Upiększanie ust w wegańskim stylu
- Czy można łączyć kosmetyki wegańskie z niewegańskimi?
- Wegańskie kosmetyki – bezpieczne i antybakteryjne!
Wegański, czyli z szacunku dla świata zwierząt
Wegańskie kosmetyki do pielęgnacji
Wśród sztandarowych znajdują się m.in. produkty polskiej marki Bielenda, która kroczy w ślad najnowszych trendów, tworząc linie: Bielenda Vegan Muesli, Bielenda Eco Nature, Bielenda Botanical Clays.
Bez względu na rodzaj skóry, możemy sięgnąć po odpowiednie produkty, które są indywidulanie dobrane i dedykowane każdej z nas. Wypróbuj zdrowego i przede wszystkim bezpiecznego produktu, aby w sposób wyjątkowy zatroszczyć się o swoją skórę.
Bielenda Eco Nature linia detoksykująco – matująca
Powszechnie panuje przekonanie, że kosmetyki wegańskie nie dorównują innym w utrzymaniu matowej skóry, ponieważ nie posiadają składników jej „zapychających”. Brzmi ciekawie? Otóż kiedy skóra oddycha, wydziela sebum większej ilości, niż przy zastosowaniu popularnego kosmetyku, który w znacznym stopniu niweluje błyszczenie skóry. Jednak aktualna oferta produktów wegańskich tworzy linie wegańskich kosmetyków, które mogą konkurować w bitwie o zdrową i matową skórę przez dłuższy czas. Lista marek kosmetyków wegańskich stale się powiększa dzięki czemu możemy wybierać z coraz to większej gamy produktów.
Wegańskie oczyszczanie krok po kroku
2. Oczyszczanie z użyciem wody i wegańskiego żelu do mycia twarzy. Doskonale sprawdzi się również do tego szczoteczka do twarzy, aby jej oczyszczenie było jeszcze bardziej dokładne.
3. Wegańskie tonizowanie, czyli wyrównanie pH skóry, w którym pomoże woda tonizująca. Tak często pomijany produkt, jest niezbędny dla prawidłowego działania serum, kremu czy maseczki. Bez tego nawet najlepszy krem może nie zadziałać tak, jak tego oczekujemy.
4. Wegańskie Serum i wegański, naturalny krem do twarzy lub sam krem. Czy serum nie zadziała bez kremu? Tak. Serum jest łącznikiem między kremem a skórą, co powoduje dostarczenie składników odżywczych kremu w maksymalnej ilości.
Wegańskie kosmetyki do makijażu
Podkład idealny – wegański i kryjący?
Tak! Mocno napigmentowany i zdrowy dla skóry? Nic prostszego! Aktualna oferta kolorowych, wegańskich podkładów, prezentuje paletę odcieni, które doskonale sprawdzą się przy każdym kolorze skóry. Warto również pamiętać, że kolory te można mieszać ze sobą, aby jeszcze bardziej pasowały do naszej karnacji. Robią tak najwięksi makijażyści, aby uzyskać podkład idealnie stapiający się z odcieniem skóry. Produktem wartym uwagi może być np. wegański podkład kryjący z serii Can't Stop Won't Stop od NYX Professional Makeup
Wegański makijaż oczu
Wegańska kolorówka również prezentuje godne zastosowania produkty. W jej ofercie można znaleźć piękne wegańskie cienie do powiek, które nałożymy i rozblendujemy pędzlami cruelty-free. Dobrym wborem mogą być wegańskie pędzle Zee. Ponadto wegańskie tusze do rzęs czy wegański żel do brwi – to wszystko zdecydowanie uzupełni wegański makijaż oka.
Upiększanie ust w wegańskim stylu
Aby dopełnić makijaż lub zaakcentować jedynie usta, wystarczy sięgnąć po wegańskie pomadki, które są trwałe i pielęgnują usta w najlepszy dla nich sposób. Dla większej precyzji, można użyć wegańskiej konturówki, która będzie bazą dla pomadki (nie tylko wegańskiej), jeszcze bardziej ją utrwali i może również delikatnie zmienić odcień szminki.
Czy można łączyć kosmetyki wegańskie z niewegańskimi?
Zapewne niewiele z nas zadaje sobie to pytanie. Jednak okazuje się, że jest to niezwykle istotna kwestia, kiedy chcemy w pełni zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszej skóry. Wyobraźmy sobie młode rośliny, które oddychają i nic nie przeszkadza im w tym, aby w pełni się rozwijać. Aby zaprzestać ich rozwojowi i zabrać im dostęp do powietrza, wylewamy na nie beton. Tak właśnie dzieje się kiedy np. na wegański krem nakładamy podkład, który daleko odbiega od pojęcia „wege” lub na wegański podkład nałożymy puder z dużą ilością talku, który zapycha. Skóra przestaje oddychać i tym samym zakłóca wegańską filozofię.
Ponadto producenci nie przez przypadek tworzą linie kosmetyków i zalecają stosowanie tej samej serii, np. Bielenda Eco Nature,
ponieważ bazują one na tych samych składnikach, co nie powoduje żadnych ubocznych reakcji. Jeżeli natomiast nie jesteśmy fankami weganizmu, zazwyczaj nie ma przeszkód w tym, aby połączyć kosmetyki wegańskie z niewegańskimi. Należy jednak pamiętać, że mają inne składy i konsystencję i nie zawsze dobrze łączą się ze sobą, np. w makijażu. Co ważniejsze, produkty wegańskie mają krótszy termin przydatności, co paradoksalnie podnosi jakość kosmetyku poprzez wyeliminowanie składników chemicznych.
Wegańskie kosmetyki – bezpieczne i antybakteryjne!
Najważniejsze przy korzystaniu z jakichkolwiek kosmetyków, jest bezwzględne zachowanie czystości rąk oraz akcesoriów, którymi nakładany jest produkt. Wegańskie mydło do rąk, m.in. Shmidt’s Natural Soap For Face & Body to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Higieniczny i ekologiczny, a przede wszystkim skuteczny w działaniu jest wegański produkt antybakteryjny. Dla każdego, do stosowania na co dzień, w domu czy w pracy. Niezbędne, aby pielęgnować i chronić.