ZADBANA SKÓRAPIĘKNO Z NATURY
23.12.2021

Misja: nakładanie kremu pod oczy. Produkty, porady i sprawdzone sposoby

Misja: nakładanie kremu pod oczy. Produkty, porady i sprawdzone sposoby

Wiele z nas boryka się z problemami związanymi z nieodpowiednią pielęgnacją skóry wokół oczu. Jak prawidłowo o nią zadbać?

Co wypływa na kondycję skóry pod oczami?

Skóra pod oczami znacząco różni się od tej pokrywającej nasze czoło, policzki czy brodę. Jakie są jej cechy charakterystyczne?

Jest niezwykle cienka i delikatna;
Ze względu na niewielką ilość gruczołów łojowych jest wyjątkowo podatna na przesuszenie;
Ma skłonność do wiotczenia i utraty elastyczności;
Szybko staje się szara, matowa i wygląda na przemęczoną;
Pod oczami najszybciej powstają zmarszczki;
W tej okolicy często pojawiają się również sińce, cienie i opuchlizna.

Aby uchronić się przed nieestetycznym wyglądem naszej skóry pod oczami, należy unikać czynników, które wpływają na pogorszenie się jej kondycji. Jakie to czynniki?

• Nieodpowiednia dieta: duża ilość wysokoprzetworzonej żywności przyczynia się do powstawania cieni i opuchlizny. Przesuszenie skóry pod oczami zazwyczaj wynika natomiast z niewystarczającego nawodnienia i zbyt częstego sięgania po alkohol, kawę i czarną herbatę;

• Niewłaściwa pielęgnacja: skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i powinnyśmy nawilżać ją specjalnymi kremami. Stosowanie tego samego kosmetyku do całej twarzy okazuje się niewystarczające;

• Palenie papierosów;

• Zmęczenie, stres i braku snu;

• Niedotlenienie organizmu: przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach i unikanie ćwiczeń fizycznych pogarsza stan naszej skóry pod oczami.

Top 3, czyli lista najlepszych kremów pod oczy

1. Wrinkle System firmy The Skin House działa przeciwzmarszczkowo i poprawia elastyczność skóry;
2. Hydrain3 Hialuro firmy Dermedic skutecznie redukuje opuchliznę i wygładza skórę pod oczami;
3. Creme Prodigieuse Boost od Nuxe to wyjątkowy żel naprawczy, który niweluje oznaki stresu, zmęczenia i starzenia się.

Jak prawidłowo dbać o skórę pod oczami?

Pielęgnacja skóry pod oczami, choć niezwykle istotna, okazuje się wyjątkowo nieskomplikowana. Jakie są jej najważniejsze punkty?

• Demakijaż: do usuwania makijażu oka zawsze używajmy delikatnych kosmetyków, w których składzie nie znajdziemy alkoholu, SLS, SLES czy sztucznych barwników. Podczas zabiegu pamiętajmy o tym, że skóra w tej okolicy jest wyjątkowo wrażliwa i nie lubi mocnego pocierania. Z tego powodu podczas demakijażu przyłóżmy nasączony wacik do oka i po chwili delikatnie przesuńmy go w kierunku nosa;

• Krem pod oczy: regularna aplikacja kremu pod oczy to najlepszy sposób na poprawienie kondycji skóry. Pamiętajmy, że kosmetyki, które stosujemy do reszty twarzy, obciążają delikatne okolice oczu i dlatego nie nadają się do ich pielęgnacji. Krem pod oczy powinien mieć lekką konsystencję i zawierać witaminy A,C i E oraz kwas hialuronowy;

• Krem z filtrem: częsta ekspozycja na słońce sprzyja powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Aby uchronić się przed tymi nieestetycznymi oznakami starzenia się, zainwestujmy w dobrej jakości krem z filtrem, który zabezpieczy naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV;

• Woda kwiatowa: hydrolaty z aloesu, lawendy i róży świetnie sprawdzają się przy pielęgnacji skóry pod oczami – nawilżają ją, odżywiają i dają ukojenie.

Krem pod oczy. Aplikacja krok po kroku

Aplikacja kosmetyków na delikatne obszary twarzy dla wielu z nas bywa wyzwaniem. Jak nakładać krem pod oczy, by cieszyć się wymarzonymi efektami?

Krok 1: Przygotowanie
Zanim zabierzmy się za aplikację kremu pod oczy, najpierw upewnijmy się, że dokładnie oczyściłyśmy twarz z resztek makijażu. Jak to zrobić? Rozpocznijmy od naniesienia na wacik kilku kropel dobrej jakości płynu miceralnego (lub innego delikatnego kosmetyku do demakijażu) i powoli usuńmy z twarzy wszystkie nieczystości. Następnie umyjmy buzię za pomocą specjalnego środka do mycia, a na koniec przetrzyjmy cerę tonikiem nawilżającym.

Krok 2: Aplikacja
Krem pod oczy nakładajmy na skórę tuż po jej oczyszczeniu. Pamiętajmy jednak, by nigdy nie aplikować go bezpośrednio na powieki. Kosmetyk znajdujący się zbyt blisko linii rzęs może podrażnić nasze oczy oraz spowodować ich piecznie, zaczerwienienie, a nawet łzawienie. Krem należy nakładać tuż pod łukiem brwiowym oraz około pół centymetra pod dolną linią rzęs.

Krok 3: Wchłanianie
Po aplikacji kremu odczekajmy kilka minut. Gdy kosmetyk dokładnie przeniknie przez skórę, możemy zabrać się za nakładanie na twarz kolejnych produktów pielęgnacyjnych.

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021

Polecane

pixel