ZADBANA SKÓRA
05.04.2024

Opalanie natryskowe – na czym polega?

Opalanie natryskowe – na czym polega?

Opalanie natryskowe to popularny zabieg, z którego możesz skorzystać w gabinecie kosmetycznym. Pozwala na uzyskanie ładnego odcienia opalenizny w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Bez wszelkich skutków ubocznych i ryzyka związanego z opalaniem się na słońcu czy w solarium. Metod uzyskania sztucznej opalenizny jest kilka. Jednak to właśnie opalanie natryskowe zdaje się tą, która łączy zalety ich wszystkich, a przy tym ma najmniej wad. Przybliżamy, czym jest opalanie natryskowe i czy faktycznie jest najlepszą alternatywą dla pozostałych metod.

Opalanie natryskowe – co to za zabieg?

Natryskowe opalanie to nowoczesny i bardzo lubiany sposób na uzyskanie sztucznej opalenizny, która wygląda niezwykle naturalnie. Zabieg wykonuje się w gabinecie kosmetycznym i polega na równomiernym rozprowadzeniu na wybranej powierzchni ciała (lub na całym ciele – w zależności od tego, jakie są preferencje klienta) produktu brązującego. 


Jest on aplikowany przy użyciu specjalnego urządzenia, dzięki któremu preparat rozpyla się w postaci mgiełki. W ten sposób możliwe jest równomierne rozprowadzenie kosmetyku, a tym samym uzyskanie estetycznego i naturalnego efektu. Taki produkt działa analogicznie do samoopalacza, zawiera zresztą ten sam składnik brązujący, czyli DHA. W kontakcie z aminokwasami znajdującymi się w naskórku dochodzi do reakcji, której rezultatem jest zabarwienie skóry na brązowo. 


Zabieg wykonuje kosmetolog, a wykorzystywane do niego są profesjonalne produkty, dostępne w różnych odcieniach. Dzięki temu dopasowanie koloru do naturalnego odcienia skóry jest łatwe, a to przekłada się na jeszcze bardziej naturalny, a więc i satysfakcjonujący efekt opalania.


Natryskowe opalanie, podobnie zresztą jak pozostałe metody uzyskania sztucznej opalenizny, nie jest tak trwałe, jak naturalna opalenizna. Jednak jest to sposób zupełnie bezpieczny dla skóry. Nie ma ryzyka fotostarzenia się jej, czy narażenia na rozwój nowotworów, jak pod wpływem promieniowania UV. Produkty stosowane do zabiegu są łagodne i dobrze tolerowane przez skórę, więc również jej nie podrażniają. Pozostają także bezpieczne dla zdrowia, bo działają tylko na warstwie rogowej naskórka, nie przenikając w głębsze warstwy. Jest to więc sposób zdecydowanie warty wyboru niż normalne opalanie. Zapewnia podobne efekty, jednak bez ryzyka, jakie niesie za sobą ekspozycja na promieniowanie UV.

Dowiedz się więcej:

Jak wygląda opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe jest prostym i przyjemnym zabiegiem. Warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry, by efekt koloryzacji był równomierny, bez plam, smug i ciemnych kropek. Do opalania natryskowego zakłada się czepek i jednorazowe kapcie (gabinety wyposażają swoich klientów w takie akcesoria), a następnie wchodzi się do specjalnej kabiny, przybierając odpowiednią pozycję. Lekko uniesione ręce i rozszerzone nogi zapewnią swobodny dostęp do wszystkich obszarów skóry. Kosmetolog dokładnie pokrywa skórę brązującą mgiełką.


Do kabiny możesz wejść w bieliźnie (najlepiej jednak, aby była ona czarna i niekoniecznie była tą ulubioną, bo pobrudzi się w czasie zabiegu) lub bez niej – jeśli chcesz, aby całe ciało zostało równomiernie pokryte preparatem brązującym. Po prostu stoisz przez jakiś czas i poddajesz się natryskowi, a później wychodzisz z pięknie przybrązowioną skórą. 

Dowiedz się więcej:

Wiola Heller

Wiola Heller

technik usług kosmetycznych

Rada experta:

Zanim umówisz się na zabieg opalania natryskowego, wybierz się do wybranego gabinetu na konsultację.

Kosmetolog poinstruuje Cię w kwestii odpowiedniego przygotowania skóry, dzięki czemu efekty opalania będą lepsze i trwalsze. Jeśli masz wrażliwą skórę, warto przeprowadzić próbę uczuleniową z odpowiednim wyprzedzeniem, zanim produkt brązujący zostanie zastosowany na większym obszarze ciała.

Dowiedz się więcej:

Ile trwa opalanie natryskowe?

Zabieg opalania natryskowego jest prosty, przyjemny i szybki – nawet szybszy, niż gdybyś chciała sama w domu wcierać balsam lub samoopalacz. Jednocześnie masz gwarancję naturalnego i estetycznego efektu. Pokrycie całego ciała równomierną warstwą mgiełki trwa zwykle około 10-15 minut. Do tego trzeba doliczyć kilka minut na wyschnięcie produktu i gotowe – możesz się ubrać i iść do domu. Kosmetolog wykonujący zabieg poinformuje Cię dokładnie, jak dbać o skórę po opalaniu natryskowym, by efekty utrzymały się jak najdłużej i były satysfakcjonujące.

Dowiedz się więcej:

Dowiedz się więcej:

Czy opalanie natryskowe jest zdrowe?

Opalanie natryskowe jest uważane za bezpieczny sposób przyciemniania skóry. Składniki brązujące nie przenikają do głębszych warstw skóry i są aktywne tylko w jej warstwie rogowej. To właśnie dlatego efekt nie jest trwały, bo naskórek się złuszcza, a tym samym znika barwnik. Skład kosmetyków przeznaczonych do natryskowego opalania jest dobrze przebadany. Dlatego – o ile nie masz przeciwwskazań – śmiało możesz poddać się temu zabiegowi.

Dowiedz się więcej:

Opalanie natryskowe – jakie efekty

Skóra po opalaniu natryskowym zyskuje docelowy odcień po kilku godzinach. Wygląd opalenizny jest bardzo naturalny, porównywalny do tego uzyskanego dzięki normalnemu opalaniu się na słońcu, czy w solarium. Jak schodzi opalanie natryskowe? Nie musisz obawiać się nieestetycznych plam, bo kolor zanika stopniowo, w miarę złuszczania się naskórka.

Dowiedz się więcej:

Opalona kobieta siedząca na huśtawce

Dowiedz się więcej:

Ile utrzymuje się opalanie natryskowe?

Jak długo utrzymuje się opalanie natryskowe? Jeśli po zabiegu postępujesz zgodnie z zaleceniami kosmetologa, to efekt utrzymuje się nawet do 10 dni. Peelingi, długie kąpiele, a także intensywny wysiłek fizyczny to czynniki, które skracają ten czas.

Dowiedz się więcej:

Ile kosztuje opalanie natryskowe?

Czy opalanie natryskowe jest drogie? Cena jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, czy brązującą mgiełką pokrywane ma być całe ciało, czy tylko wybrane obszary (np. buzia, szyja i dekolt). Częściowy natrysk to zwykle koszt kilkudziesięciu złotych, a całego ciała około 150-200. Jeśli zależy Ci na jednorazowym efekcie, nie musisz powtarzać zabiegu. Jeśli jednak opalanie natryskowe ma zapewnić Ci brązowy kolor skóry na długo, to warto powtarzać je co około 10 dni.

Dowiedz się więcej:

Zadowolona, opalona kobieta w stroju kąpielowym

Dowiedz się więcej:

Opalanie natryskowe – czy warto?

Przy właściwej pielęgnacji efekty opalania natryskowego utrzymują się stosunkowo długo, jak na powierzchowną metodę przyciemniania skóry. Dzięki temu, że zabieg jest wykonywany przez inną osobę, masz gwarancję tego, że całe ciało będzie równomiernie pokryte produktem. To trudne do osiągnięcia, jeśli stosujesz samoopalacz lub balsam brązujący i nakładasz go sama. Jednak konieczność umawiania się na wizyty i odwiedzania gabinetu dla wielu osób może być kłopotliwa, a dodatkową przeszkodą do częstego korzystania z tej formy opalania może być cena. Efekt opalania natryskowego zawsze możesz podtrzymać lub poprawić kosmetykami do opalania w domowym zaciszu – znajdziesz je w drogerii eZebra!


Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

Polecane

pixel