ZADBANA SKÓRA
28.12.2023

Peeling kawitacyjny a inne zabiegi

Peeling kawitacyjny a inne zabiegi

Peeling kawitacyjny to zabieg, który przynosi satysfakcjonujące efekty sam w sobie. Dzieje się tak, ponieważ dokładnie oczyszcza skórę, usuwa martwy naskórek i zrogowacenia, a także odświeża skórę i napina ją, redukując w ten sposób widoczność drobnych zmarszczek. Peeling kawitacyjny można łączyć też z innymi zabiegami, by uzyskać jeszcze bardziej satysfakcjonujące efekty. Podpowiadamy, jakie zabiegi po peelingu kawitacyjnym warto rozważyć, a także jakie zabiegi mogą być dla niego alternatywą, czy nawet sprawdzić się lepiej w różnych przypadkach.

Peeling kawitacyjny + sonoforeza – jakie przynosi efekty?

Peeling kawitacyjny i sonoforeza to jeden z najbardziej udanych duetów – bo przynosi podwójne korzyści! Peeling kawitacyjny doskonale oczyszcza skórę i przygotowuje ją do dalszych zabiegów: między innymi odżywczych. Sonoforeza z kolei jest dokładnie takim zabiegiem! Działa również przy wykorzystaniu ultradźwięków, zapewniając stymulujący masaż. Nanieś na skórę zawartość wybranej ampułki nawilżającej lub odżywczej (alternatywnie można zastosować również serum do pielęgnacji twarzy): sonoforeza wtłoczy składniki aktywne w głąb skóry, dzięki czemu efekty będą zachwycające!

Peeling kawitacyjny z sonoforezą możesz wykonywać za każdym razem jako łączony zabieg – albo sonoforezę dodać tylko co któryś raz. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji i aktualnych potrzeb skóry.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja – co wybrać?

Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny – co lepsze? To kwestia indywidualna, uzależniona przede wszystkim od rodzaju skóry i jej aktualnego stanu. Mikrodermabrazja to jeden z najskuteczniejszych zabiegów dogłębnie oczyszczających skórę, wyrównujących jej strukturę, a także odświeżających ją i przygotowujących do dalszych czynności pielęgnacyjnych. Brzmi podobnie, jak efekty peelingu kawitacyjnego – jednak zasadnicza różnica polega na tym, że mikrodermabrazja jest zabiegiem, który niekoniecznie polubi skóra delikatna i wrażliwa. Polega on bowiem na mechanicznym ścieraniu naskórka drobnym proszkiem (korundem) lub diamentową głowicą. 

Mikrodermabrazja cieszy się największą popularnością wśród posiadaczy pogrubiałej, szarej, zmęczonej i zrogowaconej skóry. Nie sprawdzi się jednak raczej wśród posiadaczy skóry cienkiej, wrażliwej, naczynkowej, czy dotkniętej problemem trądziku różowatego. 

Peeling kawitacyjny (szczególnie w seriach) zapewni podobne efekty, jednak jest zdecydowanie łagodniejszy dla skóry, dlatego znajdzie szersze grono odbiorców, niż mikrodermabrazja. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Peeling kawitacyjny czy oczyszczanie wodorowe

Peeling kawitacyjny czy oczyszczanie wodorowe?

Co lepiej wybrać – oczyszczanie wodorowe czy peeling kawitacyjny? Obydwa zabiegi są do siebie dosyć podobne. Oczyszczanie wodorowe twarzy polega na podskórne wprowadzenie cząsteczek wodoru przy użyciu specjalnej głowicy. Dobrze oczyszcza skórę z niedoskonałości, a dodatkowo dotlenia ją i neutralizuje wolne rodniki. Oczyszczanie wodorowe może być wykonane nawet na wrażliwej skórze. 

W porównaniu do peelingu kawitacyjnego oczyszczanie wodorowe może być skuteczniejsze, jeśli zależy Ci na działaniu jak w przypadku kosmetyków anti-aging. Jednak połączenie peelingu kawitacyjnego z innymi zabiegami o takim działaniu także może przynieść pożądane efekty odmładzające.

Wioletta Heller

Wioletta Heller

Technik usług kosmetycznych

Porada experta:

Potrzeby skóry są zmienne i te zmiany następują czasem po sobie dość gwałtownie.

Wszystko zależy od tego, jaką pielęgnację stosujesz i jakie zabiegi wykonujesz. Dlatego podstawą do tego, by zapewnić skórze tego, czego najbardziej potrzebuje, jest wnikliwa obserwacja jej reakcji na poszczególne kosmetyki czy zabiegi. Czasem nawet najbardziej sprawdzone dotąd metody zawodzą: bo np. stan skóry uległ pogorszeniu wskutek jakiegoś zdarzenia i trzeba wdrożyć środki o silniejszym działaniu. Jeżeli pomimo sumiennej pielęgnacji stan skóry nie jest zadowalający, skonsultuj się z kosmetologiem lub dermatologiem – być może przyczyny pogorszenia stanu trzeba upatrywać gdzieś indziej, niż w pielęgnacji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Zabiegi po peelingu kawitacyjnym

Jakie zabiegi warto wykonywać po peelingu kawitacyjnym, a z jakich lepiej zrezygnować? Podpowiadamy!

Zabiegi, które warto połączyć z peelingiem kawitacyjnym

Pamiętaj o tym, że peeling kawitacyjny dość głęboko oczyszcza skórę – dlatego dobrym uzupełnieniem będzie dogłębne nawilżanie i odżywianie jej. Zabiegi, które doskonale dopełniają efekty peelingu kawitacyjnego, to:

  • Oczyszczanie manualne – choć ta metoda oczyszczania skóry została już dziś wyparta przez inne, mniej inwazyjne zabiegi, to jednak nadal w niektórych gabinetach można spotkać się z praktyką manualnego oczyszczania twarzy. Peeling kawitacyjny dobrze przygotowuje do niego skórę, zmiękczając ją i usuwając warstwę martwego naskórka.
  • Zabiegi nawilżające – np. z kwasem hialuronowym. Doskonałym uzupełnieniem peelingu kawitacyjnego jest również zabieg infuzji tlenowej.
  • Sonoforeza – masaż ultradźwiękami pomoże wtłoczyć substancje aktywne w głąb skóry, dlatego jak najbardziej warto łączyć go z peelingiem kawitacyjnym.
  • Peeling migdałowy – wpływa korzystnie na oczyszczenie skóry, a dodatkowo normalizuje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu zmniejsza problem błyszczenia się skóry i tworzenia się zaskórników. Peeling migdałowy dobrze nawilża skórę, dlatego stanowi częste uzupełnienie peelingu kawitacyjnego.
  • Mezoterapia bezigłowa – to równie popularny zabieg, dzięki któremu możesz zadbać o odżywienie i wzmocnienie skóry – również dojrzałej, wymagającej głębokiego odżywienia. 

BANDI MEDICAL ANTI AGING KREMOWA KURACJA

BANDI MEDICAL ANTI AGING KREMOWA KURACJA

INFACE PEELING KAWITACYJNY BIAŁY

INFACE PEELING KAWITACYJNY BIAŁY

NACOMI MESO ROZŚWIETLAJĄCY KOKTAJL Z WITAMINĄ C

NACOMI MESO ROZŚWIETLAJĄCY KOKTAJL Z WITAMINĄ C

Q+A REGENERUJĄCE SERUM DO TWARZY Z PEPTYDAMI

Q+A REGENERUJĄCE SERUM DO TWARZY Z PEPTYDAMI

Zabiegi, których nie można wykonywać po peelingu kawitacyjnym

Peeling kawitacyjny dobrze usuwa martwy naskórek, zrogowacenia oraz bakterie. Dlatego nie ma potrzeby łączenia tego zabiegu z innymi, które mają również działanie głęboko oczyszczające, czy złuszczające – bo można „przedobrzyć” i w efekcie po prostu mocno podrażnić skórę. 

Unikaj więc łączenia kawitacji z mikrodermabrazją, złuszczaniem kwasami czy kuracjami z retinolem

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Peeling kawitacyjny a inne zabiegi

Peeling kawitacyjny a inne zabiegi – podsumowanie

Peeling kawitacyjny to zabieg dość uniwersalny i przynoszący korzyści różnym typom skóry. Dlatego chętnie wykonują go osoby w różnym wieku, borykające się z różnymi problemami z cerą – ale także ze skórą normalną, wymagającą po prostu solidnego oczyszczenia raz na jakiś czas. 

Łączenie peelingu kawitacyjnego z innymi zabiegami może przynieść wiele korzyści w różnych przypadkach. Aby przynieść skórze same korzyści, bez niepożądanych efektów, dodatkowe zabiegi po kawitacji najlepiej ustal z kosmetologiem. 

Wszystkie produkty niezbędne do tego, by wykonać peeling kawitacyjny w domu, a także, by spotęgować korzystne efekty, jakie zapewnia, znajdziesz w ofercie naszej drogerii. Mamy również urządzenia do peelingu kawitacyjnego w domu!

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023

Polecane

pixel