ZADBANA SKÓRA
07.12.2020

Ranking kosmetyków do zaczerwienionej skóry

Ranking kosmetyków do zaczerwienionej skóry

Zaczerwienie twarzy (inaczej zwane rumieniem) to problem, z którym boryka się wielu z nas. Czym się objawia i jakie są jego rodzaje? W jaki sposób możemy się z nim uporać? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Zaczerwienienie skóry. Rodzaje i objawy

Choć rumień to jedna z najczęstszych zmian skórnych, to większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że występuje nie w jednej, a w wielu odmianach. Jakich?

• Zaczerwienienie krótkotrwałe (tymczasowe) pojawia się przy okazji silnych emocji, uderzeń gorąca, podczas wysiłku fizycznego oraz przy nagłej zmianie temperatury. Zazwyczaj występuje w postaci rumieńca rozlanego na niemal całej powierzchni twarzy i mija samoistnie po kilkunastu minutach;
• Rumień jest wynikiem częstego pękania wielu pojedynczych naczynek krwionośnych położonych blisko siebie. Najczęściej występuje na policzkach, nosie, podbródku i czole, ale zdarza się, że pojawia się także na szyi i dekolcie. Tego rodzaju zaczerwienie często mija dzięki stosowaniu dobrej jakości kremów pielęgnacyjnych do cery naczynkowej;
• Pajączki, czyli poszerzone naczynka zazwyczaj uwidaczniają się w okolicach płatków nosa, na policzkach i brodzie, a także na udach i łydkach. Charakteryzują się różową, purpurową lub fioletową barwą, a kształtem przypominają gwiazdę o cienkich ramionach lub miotełkę. Pozbycie się ich wymaga stosowania odpowiednich preparatów i nierzadko także specjalistycznych zabiegów w salonie kosmetycznym.

Zaczerwieniona skóra. Najczęstsze przyczyny

Choć przyczyn pojawienia się nieestetycznego zaczerwienienie skóry może być wiele, to do najczęstszych należą:

• Uwarunkowania genetyczne;

• Zaburzenia gospodarki hormonalnej – zwłaszcza podwyższony poziom estrogenów, które działając rozkurczająco na naczynka krwionośne, powodują ich pękanie. Zaczerwienienie może pojawiać się również w czasie ciąży, menopauzy i innych okresów, podczas których zmienia się poziom hormonów w naszej krwi. W takich wypadkach warto stosować kremy wzmacniające naczynka;

• Czynniki zewnętrzne, takie jak bardzo niska lub bardzo wysoka temperatura, mocne słońce, wiatr, częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach itp.;

• Niewłaściwa dieta bogata w wysoko przetworzoną żywność, ostre i gorące potrawy, alkohol, kawę i cukry proste;

• Nieodpowiednia pielęgnacja polegająca na stosowaniu kosmetyków zawierających alkohol, mentol lub kamforę;

• Stres;

• Brak ruchu lub nadmierny wysiłek fizyczny;

• Palenie papierosów;

• Niektóre leki – na przykład środki antykoncepcyjne i leki hipotensyjne.

LIRENE

Czerwona skóra. Domowe sposoby na rumień

Zmagając się z powracającym zaczerwieniem twarzy, należy przede wszystkim skonsultować się z lekarzem. Czekając na wizytę, możemy jednak wspomóc się sprawdzonymi domowymi sposobami. Które z nich okażą się najskuteczniejsze?

• Okład z zielonej herbaty: wykazuje silne właściwości przeciwzapalne oraz działa kojąco na podrażnioną skórę. Jak go wykonać? Wystarczy zaparzyć torebkę dobrej jakości zielonej herbaty w filiżance i w tak przygotowanym naparze namoczyć ręcznik lub kawałek bawełnianej szmatki. Okład należy położyć na skórę i pozostawić na niej przez 10 min;

• Maseczka z płatków owsianych: wzmacnia, nawilża i regeneruje skórę, sprawiając, że popękane naczynka stają się zdecydowanie mniej widoczne. Aby ją przyrządzić, należy zmielić szklankę płatków owsianych, dodać do nich 3 łyżki ciepłej wody, dobrze wymieszać i odstawić do czasu uzyskania gęstej papki. Mieszaninę należy nałożyć na buzię na około 15 minut, a po tym czasie dokładnie spłukać letnią wodą

Jak prawidłowo pielęgnować skórę skłonną do zaczerwienień?

Innym sposobem na poradzenie sobie z problemem skóry skłonnej do zaczerwienień jest inwestycja w odpowiednie kosmetyki. Przy cerze naczynkowej zawsze wybierajmy produkty hipoalergiczne przeznaczone do skóry wrażliwej. Unikajmy natomiast preparatów zawierających alkohol, barwniki oraz substancje zapachowe, które często przyczyniają się do pojawiania się na twarzy podrażnień, pajączków i rumienia. Podczas walki z zaczerwienieniem warto również zrezygnować z peelingów gruboziarnistych i zabiegów, podczas których wykorzystuje się kwasy.

Lista Top 5, czyli najlepsze kosmetyki na zaczerwienioną skórę

  1. Krem do cery naczynkowej Uriage Eau Thermale to hipoalergiczny kosmetyk, który koi i chroni cerę, slutecznie redukując zaczerwieniania. Doskonale sprawdza się jako baza pod makijaż.
  2. Maska algowa do cery naczynkowej APIS zawiera dziką różę i witaminę C. Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, zabezpieczając je przed pękaniem. Ponadto świetnie nawilża i uelastycznia skórę. 
  3. Dermedic Redness krem koncentrat na chroniczne zaczerwienienia to dermokosmetyk przeznaczony do codziennej pielęgnacji cery naczynkowej, wrażliwej, zaczerwienionej i z tendencją do trądziku różowatego. Łagodzi powstałe podrażnienia i zapobiega pękaniu naczyń krwionośnych. 
  4. Krem Bielenda cera naczynkowa to najlepszy sposób na redukcję widoczności zaczerwienień na twarzy. Jego nawilżająca formuła świetnie radzi sobie z przesuszoną i napięta skórą.
  5. Esent Hydrolat z krwawnika pospolitego idealnie sprawdzi się w dbaniu o cerę problematyczną, naczynkową, skłonną do podrażnień, wrażliwą i trądzikową. Może zastąpić tonik lub stanowić dodatek do innych kosmetyków takich jak maseczki, płyny do demakijażu, kremy, płyny micelarne czy mgiełki. Wzmacnia, uszczelnia i uelastycznia naczynia krwionośne i działa przeciwzapalnie. Redukuje zaczerwienienia, wypryski i pomaga w niwelowaniu pajączków. Jest kosmetykiem w 100% naturalnym, przyjaznym weganom.
URIAGE EAU THERMALE ROSÉLIANE KREM DO CERY NACZYNKOWEJ 50ML
APIS COUPEROSE STOP MASKA ALGOWA DO CERY NACZYNKOWEJ 20G
ESENT HYDROLAT Z KRWAWNIKA 100ML

Komentarze

Skomentuj jako pierwszy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixel