Szczoteczka soniczna do twarzy. Co daje i jaką wybrać?
Każdy z nas marzy o pięknej cerze pełnej blasku i dlatego wszyscy ogromną wagę przykładamy do pielęgnacji twarzy. Niestety często zdarza się, że mimo nakładania na nią kolejnych warstw najlepszych kosmetyków, kondycja naszej skóry wciąż pozostawia wiele do życzenia. Jak temu zaradzić? Postawmy na szczoteczkę soniczną.
Szczoteczka soniczna do twarzy. Czym jest i dlaczego warto w nią zainwestować?
Od kilku miesięcy Internet aż huczy od informacji na temat szczoteczek sonicznych. Czym charakteryzują się te nowoczesne urządzenia i jakie są zalety wynikające z regularnego traktowania nimi cery? Co to jest szczoteczka soniczna? Jak działa szczoteczka do twarzy?
Szczoteczka soniczna to niewielki przyrząd, który służy do dokładnego oczyszczania skóry twarzy oraz do poprawienia jej ogólnej kondycji. Po włączeniu szczoteczka zaczyna intensywnie drgać, jednocześnie emitując specjalne fale dźwiękowe, które sprawiają, że znajdujące się na niej włókna lub włosie obracają się w tempie nawet do kilkunastu tysięcy obrotów na minutę. Tego rodzaju „masaż” pozwala na pozbycie się z cery wszelkich zanieczyszczeń oraz skutecznie pobudza krążenie krwi w skórze.
Szczoteczka soniczna. Zalety Do największych zalet regularnego stosowania szczoteczki sonicznej do twarzy należą:
• Oczyszczenie – z cery usuwany jest martwy naskórek, kurz, pozostałości makijażu oraz inne drobne nieczystości;
Szczoteczka soniczna do twarzy najlepiej sprawdzi się u osób:
• zmagających się z problemem tłustej cery (skłonnej do wyprysków, wytwarzającej zbyt dużą ilość sebum), u których regularne stosowanie specjalistycznych kosmetyków dotychczas nie przyniosło satysfakcjonujących rezultatów;
• będących posiadaczami cery normalnej, które chcą poprawić jej wygląd i dodać sobie blasku;
• borykających się z pojawianiem się zmarszczek, które chcą skutecznie je wygładzić i przywrócić skórze młodzieńczy wygląd.
Niestety nie każda cera dobrze zareaguje na kontakt ze szczoteczką. Kiedy powinniśmy zrezygnować z zakupu tego rodzaju urządzenia?
• Jeśli posiadamy skórę nadreaktywną i skłonną do alergii;
• Jeżeli na naszej twarzy często pojawiają się pękające naczynka;
• W sytuacji gdy borykamy się z łojotokowym albo atopowym zapaleniem skóry, egzemą, trądzikiem różowatym lub łuszczycą.
Szczoteczka do twarzy. Jak jej używać?
Korzystanie ze szczoteczki sonicznej do twarzy jest nieskomplikowane i wymaga podążania za trzema prostymi krokami:
Krok 1: Przygotowanie skóry Zanim zabierzemy się za traktowanie cery szczoteczką, najpierw musimy ją do tego przygotować. Jak zrobić to najlepiej? Po pierwsze dokładnie zmyjmy z buzi makijaż, po drugie przemyjmy ją letnią wodą, a po trzecie nałóżmy na nią cienką warstwę żelu do mycia twarzy.
Krok 2: Szczotkowanie Po włączeniu szczoteczki delikatnie przyciśnijmy ją do buzi i przesuwajmy po kolei po policzkach (10 sekund na każdy policzek), czole (20 sekund), nosie (10 sekund) oraz brodzie (10 sekund).
Krok 3: Mycie szczoteczki Wyłączoną szczoteczkęnależy dokładnie przepłukać wodą tak, aby nie pozostały na niej resztki żelu do mycia ani żadne inne nieczystości. Warto pamiętać również o regularnej wymianie końcówki naszej szczoteczki – najlepiej robić to co trzy miesiące.
Szczoteczka soniczna. Najczęściej popełniane błędy
Skoro dowiedzieliśmy się już, jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy, sprawdźmy, w jaki sposób nie należy tego robić. Jakie błędy popełniamy najczęściej?
• Brak higieny: niedokładne czyszczenie szczoteczkioraz nieregularne wymienianie jej końcówek znacząco zmniejszają skuteczność jej działania;
• Niewłaściwy tryb: zaczynając przygodę ze szczoteczką, warto wypróbować wszystkie dostępne tryby jej pracy. Pamiętajmy jednak, że zbyt intensywne drgania mogą okazać się szkodliwe dla naszej cery;
• Zbyt mocne pocieranie: skóra twarzy jest niezwykle delikatna i dlatego traktując ją szczoteczką soniczną należy kierować się rozsądkiem i wyczuciem – nigdy nie przyciskajmy urządzenia zbyt mocno do buzi;
• Nieodpowiednie kosmetyki: podczas stosowania szczoteczki nie należy używać silnych kosmetyków (np. mocno złuszczających peelingów). W tym przypadku lepiej sprawdzą się hipoalergiczne żele i inne delikatne preparaty;
• Brak systematyczności: wielu z nas rezygnuje z korzystania ze szczoteczki już w pierwszych tygodniach od rozpoczęcia terapii. W tym czasie na skórze często pojawiają się zaskórniki lub wypryski, które są wynikiem usuwania zalegających toksyn. W kolejnych tygodniach tego rodzaju dolegliwości jednak znikają, a skóra staje się niezwykle gładka i promienna.