Większość z nas choć raz kupiła podkład, który po powrocie do domu okazał się za ciemny i nie nadawał się codziennej aplikacji. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej samodzielnie rozjaśnić kosmetyk lub wykorzystać go przy konturowaniu twarzy.
Spis treści
Jak rozjaśnić za ciemny podkład. Kilka sprawdzonych sposobów
Sposób 1: Jaśniejszy podkład Najpopularniejszą metodą na zmianę odcienia podkładu jest wymieszanie go z jaśniejszym kosmetykiem tego samego typu. Jak zrobić to prawidłowo? To bardzo proste! Wystarczy wlać kilka kropel ciemnego podkładu na niewielki talerzyk lub miseczkę i powoli dodawać do niego jasny preparat. Następnie należy dokładnie wymieszać oba kosmetyki i sprawdzić, czy uzyskany w ten sposób kolor będzie pasować do naszej karnacji.
Sposób 2: Baza pod makijaż Jeżeli zakupiony podkład jest ciemniejszy od naszej skóry o maksymalnie 2 tony, to możemy rozjaśnić go za pomocą przezroczystej bazy pod makijaż. Tego typu kosmetyk zmieni nieco konsystencję podkładu i sprawi, że stanie się on delikatniejszy, jaśniejszy i bardziej dopasowany do koloru naszej cery.
Sposób 3: Mixer do podkładów Do rozjaśniania podkładu możemy wykorzystać również specjalny mixer, który szybko i skutecznie zmieni jego ciemny odcień.
Sposób 4: Krem Nawilżający Mieszając podkład z kremem nawilżającym, uzyskamy produkt przypominający kremy BB – z jednej strony stanie się on zdecydowanie jaśniejszy, a z drugiej znacząco zmniejszy się jego krycie.
Zmiana zastosowania kosmetyku, czyli co zrobić, gdy podkład jest za ciemny
Jak prawidłowo dobrać podkład do cery?
• Naturalne oświetlenie: światło w drogeriach zazwyczaj bywa mocne i bardzo jasne, co niezwykle utrudnia dobranie nam odpowiedniego podkładu. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, podczas zakupów poprośmy pracownika sklepu o próbki wybranych produktów, a następnie sprawdźmy ich odcienie w naturalnym świetle (np. po powrocie do domu);
• Próba koloru: zanim zdecydujemy się na konkretny preparat, najpierw upewnijmy się, że jego kolor dobrze komponuje się z naszą karnacją. Jak to zrobić? Nałóżmy kroplę podkładu na zewnętrzną część dłoni, rozsmarujmy i sprawdźmy, czy jego odcień nie kontrastuje z kolorem naszej skóry. Innym sposobem jest nałożenie na linię żuchwy niewielkiej ilości trzech produktów, których odcienie wydają się najbardziej zbliżone do naszej karnacji i porównanie ich z kolorem skóry twarzy oraz szyi;
• Rodzaj cery: podczas wybierania podkładu powinnyśmy pamiętać nie tylko o kolorze naszej cery, ale również o jej rodzaju – jeśli zmagamy się z problemem skóry skłonnej do zaczerwienień, postawmy na produkty w tonacjach żółtych, natomiast przy cerze zmęczonej, lepiej zdecydujmy się na odcienie różu.