Durex

( ilość produktów: 78 )

Durex – bezpieczeństwo i przyjemność

Durex to marka, która już od ponad 100 lat zmienia oblicze seksu. Zachęca do bezpiecznej, radosnej i nieskrępowanej zabawy oraz promuje czerpanie przyjemności bez zbędnych konwenansów czy wstydu. Ich najbardziej znane produkty to różnego rodzaju prezerwatywy – nawilżane, cienkie, grube, smakowe czy z wypustkami. Ponadto produkowane są żele intymne o miłych, owocowych zapachach oraz akcesoria erotyczne, które zapewniają przyjemność w parze i w pojedynkę...

Durex – bezpieczeństwo i przyjemność dla każdego

 

Ich kampanie reklamowe słyną z poczucia humoru. Ważny jest w nich też aspekt aktywizmu. W końcu prezerwatywy to nie tylko zabezpieczenie przed ciążą, ale też istotny element ochrony zdrowia. Durex reklamuje się jako marka dla wszystkich – opowiadając się przeciwko stygmatyzacji spontanicznych zachowań seksualnych czy wykluczaniu ludzi ze względu na preferencje seksualne. Ich produkty, podobnie jak seks, mają być dla wszystkich – nieważne, czy lubisz często zmieniać partnerów, czy wolisz trwać wiernie przy jednej osobie.

 

Niezwykła historia firmy Durex

 

Historia firma sięga roku 1915, kiedy działalność rozpoczęła London Rubber Company. Specjalizowała się w imporcie nowoczesnych, jednorazowych prezerwatyw w celu ich sprzedaży w Wielkiej Brytanii. W 1932 r. firma zmieniła profil swojej działalności, przechodząc od sprzedaży hurtowej do produkcji. Trzy lata wcześniej, w 1929 roku, Lionel Alfred Jackson utworzył nazwę Durex od słów durability, reliability, excellence, aby wykorzystywać ją do nazywania oryginalnych produktów. Co ciekawe, twórcą unowocześnionej technologii produkcji Durex był niezwykle utalentowany Polak z Warszawy, Lucjan Landau, który przyjechał do Londynu na studia. Jemu też zawdzięczamy dopracowanie materiału. Dzięki niemu brytyjska firma mogła w pełni uzależnić się od dostaw kondomów z Ameryki i Niemiec, a wkrótce wyrosła na najważniejszego producenta prezerwatyw.


W połowie lat 40. firma London Rubber miała największą zdolność produkcyjną w Wielkiej Brytanii, a w połowie lat 60. – na świecie. Idąc śladami Landaua, firma Durex zawsze stawiała na innowacyjne rozwiązania. W 1950 jako pierwsi zaczęli produkować prezerwatywy nawilżone. W roku 1953 wdrożyli system elektronicznego testowania wytrzymałości kondomów przy pomocy skonstruowanych do tego maszyn. Lata 90. również przyniosły sporo nowości. Pojawiły się wtedy pierwsze prezerwatywy smakowe, począwszy od smaku truskawki. Durex był też pierwszym producentem kondomów, który miał stronę internetową oraz który z myślą o alergikach stworzył nielateksowe prezerwatywy. W roku 1998 przeprowadzili badania na temat satysfakcji z życia seksualnego. Ich działalność na polu badań społecznych jest wyraźna do dziś. Durex jest aktywny w promowaniu zdrowia seksualnego wśród nastolatków, docierając do nich angażującymi kampaniami. Wspiera też poszerzanie wiedzy i świadomości w regionach, w których dostęp do prezerwatyw i edukacji seksualnej jest ograniczony.

 

Historia prezerwatywy

 

Prezerwatywy istnieją już od czasów starożytnych. Wczesne wersje były często wykonywane ze skóry zwierzęcej lub z materiałów. Egipcjanie chętnie używali lnianych pochewek barwionych na różne kolory. Z kolei starożytni Rzymianie jako prezerwatyw używali nie tylko lnu czy jelit zwierzęcych, ale czasami także mięśni zabitych wojowników. Tymczasem w Chinach i Japonii przed XV wiekiem używano prezerwatyw żołędziowych (tylko na główkę penisa). W Chinach mogły być zrobione z naoliwionego papieru jedwabnego lub jelita jagnięcego, a w Japonii były wykonane ze skorupy żółwia lub rogu zwierzęcego.


W nowożytnej historii ich produkcja stała się powszechną działalnością w takich miejscach jak m.in. XVIII-wieczny Londyn. Po odkryciu przez Thomasa Hancocka wulkanizacji – obróbki cieplnej gumy – w latach 40. XIX wieku zaczęto produkować ciężkie, gumowe prezerwatywy wielokrotnego użytku. Były one jednak dalekie od ideału, gdyż posiadały nieporęczny i niewygodny szew wzdłuż dolnej krawędzi.


Udoskonalenia wprowadzone pod koniec XIX wieku doprowadziły do produkcji prezerwatyw poprzez zanurzanie formy w kształcie prezerwatywy w masie przypominającej gumowy cement. Ta technologia pozwoliła pozbyć się szwu, ale proces wymagał użycia łatwopalnych rozpuszczalników, które czasami prowadziły do pożarów w fabrykach. Jednak już w latach 20. XX wieku prezerwatywy zaczęto produkować przy użyciu bezpiecznego procesu zanurzania w lateksie, opracowanego w Niemczech i Ameryce.


Wkrótce potem Wielka Brytania nadrobiła zaległości, tworząc w 1957 r. pierwszą prezerwatywę nasączoną środkiem nawilżającym, wyprodukowaną przez firmę Durex. Użycie prezerwatyw gwałtownie wzrosło – 42% osób aktywnych seksualnie w latach 1955-1965 stosowało je jako środek kontroli urodzeń. Powszechne stosowanie penicyliny i pigułek antykoncepcyjnych w pewnym momencie spowodowało spadek użycia prezerwatyw, ale tylko do lat 80., czyli pojawienia się AIDS. Odkrycie, że AIDS jest chorobą przenoszoną drogą płciową, a jedynym sposobem ochrony przed nią są metody barierowe, doprowadziło do największego wzrostu użycia prezerwatyw, jaki kiedykolwiek widział świat.

 

Jaka jest skuteczność prezerwatyw?

 

Jeśli używasz prezerwatywy za każdym razem, gdy uprawiasz seks, ich skuteczność w zapobieganiu ciąży wynosi 98%. Ważne jest też jej sumienne użycie – czyli przez cały czas stosunku (od początku do końca), a nie tylko na chwilę przed wytryskiem. Inaczej nie da rady ochronić się przed małymi, niezauważalnymi wytryskami, które mogą poprzedzić kulminację. W związku z tym, że użycie prezerwatywy nie jest tak idealne, jak być powinno, szacuje się jej skuteczność na około 85%.


Zawsze istnieje niewielka szansa, że dojdzie do poczęcia, nawet jeśli zawsze używasz kondomów w prawidłowy sposób. Pomimo tego prezerwatywy są świetną metodą antykoncepcyjną, ponieważ są łatwo dostępne – w wielu miejscach i bez recepty, a ich skuteczność przy właściwym użyciu jest bardzo wysoka. Chcesz jeszcze bardziej zabezpieczyć się przed ciążą? Oczywiście w takim przypadku warto rozważyć antykoncepcję hormonalną, ale nawet spirala czy tabletki nie zwalniają z użycia prezerwatyw, szczególnie w przypadku częstej zmiany partnerów. W końcu kondomy to także zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

 

Prezerwatywy a choroby weneryczne

 

Istotną rolą prezerwatywy jest zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. O możliwości ochrony przed tymi chorobami wiedziano już w XVI wieku. Prezerwatywy były wtedy używane przede wszystkim do zapobiegania chorobom wenerycznym. Szczególnie niebezpieczny i śmiertelny był syfilis, który szalał w Europie przez ponad 300 lat. Jednak wraz z odkryciem plemników w XVII wieku Kościół oburzył się na stosowanie barier hamujących ich ruch. W związku z tym rozpowszechniła się zła sława prezerwatyw jako narzędzia dla prostytutek i osób niemoralnych.


Świadomość bezpieczeństwa seksualnego zaczęła ponownie wzrastać po I wojnie światowej. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, w przeciwieństwie do innych krajów Europy Zachodniej, nie rozdawały darmowych prezerwatyw swoim żołnierzom. Przyczyniło się to do wybuchu epidemii syfilisu w tych krajach tuż po zakończeniu wojny. Przy kolejnej wojnie oba kraje, nauczone doświadczeniem, nie powtórzyły poprzedniego błędu.


Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określa skuteczność prezerwatywy jako ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową na poziomie 80-95 procent. Wśród niebezpiecznych i zakaźnych chorób, przed którymi można zabezpieczyć się prezerwatywą, wymienia się: AIDS (zespół nabytego niedoboru odporności), kiłę (syfilis), żółtaczkę typu B i C, rzeżączkę, rzęsistkowicę (choroba pasożytnicza), wirus HPV (wirus brodawczaka ludzkiego, który doprowadza do powstania raka szyjki macicy), chlamydiozę, opryszczkę genitalną.

 

Bezpieczeństwo i zabawa, czyli co oferuje Durex

 

Flagowym produktem firmy Durex są lateksowe prezerwatywy. Dostępnych jest wiele modeli kondomów, które różnią się od siebie rozmiarami, stopniem nawilżenia czy grubością materiału, z którego zostały wykonane.


Kondomy lateksowe, wykonane z rodzaju naturalnego kauczuku, to bez wątpienia najpopularniejsza wersja. Materiał jest na tyle elastyczny, że pozwala na wyrób produktów różnej grubości. Durex produkuje zatem całą gamę różnorodnych kondomów, aby każdy mógł znaleźć najlepszą dla siebie opcję. Dla osób, którym wyjątkowo przeszkadza uczucie założonej prezerwatywy, sprawdzą się modele Intense i Invisible. Ciekawą propozycją są też kondomy z wypustkami czy prążkami, takie jak Arouser czy Pleasuremax. Pozwolą zwiększyć doznania i otworzyć drogę do nowych eksperymentów. Dla par, które chcą mieć maksymalną pewność bezpieczeństwa, polecamy modele Classic i Extra Safe.


Część osób jest niestety uczulona na lateks, jednak i w tym przypadku Durex dba o potrzeby klientów. Prezerwatywy nielateksowe wykonane są z syntetycznego materiału zwanego poliizoprenem. Kondomy są też specjalnie nawilżane, aby zapewnić maksymalny komfort i przyjemność, także u osób borykających się z problemem alergii. Topowym produktem z tej kategorii są prezerwatywy Real Feel. Wyjątkowo delikatny – choć bezpieczny i mocny – materiał gwarantuje przyjemne doznania.

 

Żele intymne, czyli wzmocnienie doznań

 

Żele intymne Durex to materiały wielozadaniowe. Z pewnością przydadzą się kobietom, które zmagają się z problemem suchości pochwy. Poza tym przyjemnie pachnący i lekko chłodzący żel świetnie sprawdzi się jako lubrykanty do masażu intymnego czy nawet masażu erotycznego całego ciała. Na liście ulubionych zapachów znajdują się: słodka truskawka, ylang ylang, soczysta wiśnia, guarana, aloes.


Chcesz urozmaicić swoje życie seksualne? Daj szansę akcesoriom firmy Durex. W sklepie eZebra znajdziesz popularne i lubiane gadżety erotyczne: stymulujące masażery osobiste w różnych rozmiarach, nakładki wibracyjne oraz pierścienie erekcyjne. Ich największą zaletą jest prostota użycia i jednocześnie cała paleta doznań, której dostarczają zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Kaczka
Kaczka
Kaczka
Kaczka
Kaczka
Kaczka
Kaczka
Kaczka
Kaczka
Kaczka
Produkt
Produkt
Produkt
Produkt
pixel