Kto z nas nie pragnie mieć lśniących i zdrowych włosów? Podstawą do tego, by osiągnąć wymarzony efekt, jest odpowiednia pielęgnacja. Odpowiednia, a więc nie tylko trafiona pod względem składników odżywczych, których włosy potrzebują, ale także pod względem ich jakości. Szukasz kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów, dzięki którym dodasz im blasku, siły i odporności? Poznaj markę Hair Queen i wybierz produkty, które doskonale zaspokoją potrzeby włosów. Nie wiesz, które serie wybrać? To proste - określ porowatość swoich włosów, a gdy już ją poznasz, po prostu wybierz stosowną linię...
Szczęśliwi ci, którym wystarczy umycie włosów szamponem i nałożenie na nie od czasu do czasu najprostszej odżywki, by pasma cieszyły blaskiem, siłą i sprężystością. To cechy włosów normalnych. Gładkie, lśniące, dobrze dociążone włosy, które nie mają tendencji do puszenia się, to zdrowe włosy. W takim przypadku nie potrzeba wiele, by utrzymać je w dobrej kondycji.
Z pielęgnacją włosów jest podobnie, jak z dbaniem o cerę. Teoretycznie można wyodrębnić kilka rodzajów i określić, jakie składniki zaspokoją ich potrzeby, jednak praktyka pokazuje, że to, co jednemu pasuje idealnie, u drugiego nie sprawdza się w ogóle.
Aby nie kręcić się w kółko i nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na testowanie kolejnych kosmetyków, które mogą się w ogóle nie sprawdzić, warto trafnie określić rodzaj swoich włosów - to zawęzi krąg poszukiwań odpowiednich kosmetyków. Nie warto również na sam początek uzbrajać się w całą armię kosmetyków, bo może okazać się, że w Twoim przypadku wystarczy minimum pielęgnacyjne, by dostarczyć włosom dokładnie tego, czego potrzebują. Wszystko, co niezbędne, znajdziesz wśród kosmetyków Hair Queen.
To minimum to:
szampon - zadaniem szamponu jest przede wszystkim oczyszczenie skóry głowy, a także nasady włosów z zanieczyszczeń. Do nich zalicza się zarówno nadmiar sebum, jak i zanieczyszczenia z otoczenia, czyli kurz, pyłki i inne cząsteczki krążące w powietrzu. Szampon zawsze warto dopasować przede wszystkim do potrzeb skóry głowy - to właśnie z niej (a konkretnie: z cebulek włosów, które są w niej zakotwiczone) bierze się siła kosmyków. Jeśli skóra głowy będzie podrażniona i będą się na niej tworzyć stany zapalne, będziesz się drapać - a to przełoży się na pogorszenie stanu włosów. Najlepiej więc wybierać łagodne szampony. Oczywiście oczyszczą głowę skutecznie, a przy tym zminimalizują ryzyko podrażnień. Od siły szamponu ważniejsza jest regularność jego stosowania. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, ale włosy się przetłuszczają, to lepiej myć je codziennie, ale łagodnym szamponem, niż raz na kilka dni używając “zdzieraka”, jakim są szampony z silnymi detergentami!
odżywka - jednym wystarczy odżywczy szampon (zawierający np. olejki pielęgnacyjne), inni każde mycie włosów muszą kończyć nałożeniem sporej ilości odżywki, by móc rozczesać włosy i aby po myciu były miękkie i sypkie. Po każdym myciu warto nałożyć odżywkę na długość włosów, ze szczególnym uwzględnieniem końcówek - tym więcej i tym bogatszą, im silniejszego szamponu używasz i im twardszą masz wodę. Podczas mycia włosów zawsze zmyjesz więcej lub mniej naturalnego filtra ochronnego z włosów, a to prędzej czy później doprowadzi do ich przesuszenia i zwiększy podatność na zniszczenia. Nawet jeśli masz zdrowe włosy, którym blisko do ideału, nie pomijaj tej czynności!
maska - maska do włosów ma bardziej skoncentrowaną formułę niż odżywka. W przypadku pielęgnacji włosów zniszczonych i osłabionych powinna na stałe wpisać się w harmonogram pielęgnacji. Normalnym włosom wystarczy maska raz na jakiś czas - w zależności od potrzeb, np. raz na tydzień/dwa. Zniszczone potrzebują jej częściej.
serum na końcówki - końcówki włosów są najczęściej nieco pomijane w pielęgnacji, a szkoda, bo to właśnie od nich zaczynają się zniszczenia włosów. Włosy na długości są martwą strukturą, dlatego trzeba regularnie je zabezpieczać kosmetykami - tak, by nie stały się przesuszone, a tym samym podatne na zniszczenia. Najbardziej zaniedbane są końcówki - skupiamy się na pielęgnacji włosów na długości, najczęściej nie pamiętając o końcówkach. Tymczasem one wysychają najszybciej! Następnie się rozdwajają i kruszą, a zniszczenia pną się w górę. Aby więc uniknąć konieczności ścinania sporej ilości włosów, zadbaj o ich końce. Wystarczy regularne wgniatanie w nich olejku lub serum po myciu włosów, gdy są jeszcze wilgotne (ale już nie mokre).
Dopasowanie kosmetyków do rodzaju włosów jest kluczowe dla efektów. Jeśli bowiem masz delikatne i cienkie włosy, a będziesz używać kosmetyków o bardzo bogatych formułach, niepotrzebnie je przeciążysz i będą się strączkować. Jeśli zaś do pielęgnacji włosów zniszczonych (suchych, szorstkich, matowych i łamliwych) będziesz stosować delikatne kosmetyki o lekkich formułach nawilżających i ochronnych, efekt pielęgnacji będzie znikomy. Linie kosmetyków do pielęgnacji włosów różnej porowatości znajdziesz w ofercie Hair Queen.
Dla zapewnienia sobie najlepszych efektów pielęgnacyjnych ważne jest określenie rodzaju włosów, a konkretnie ich porowatości. Co to jest? Każdy włos jest pokryty maleńkimi łuskami, które można porównać do łusek ryby. W mniejszym lub większym stopniu przylegają one do łodygi włosa. Im ściślej - tym lepiej, bo włosy są lśniące, nawilżone i sprężyste. Im większe jest odchylenie łusek od łodygi, tym bardziej włosy są suche, szorstkie, twarde, matowe i trudne do okiełznania.
Stopień odchylenia łuski od łodygi włosa nazywa się właśnie jego porowatością. O niskiej porowatości mówimy wówczas, gdy łuska ściśle przylega. O wysokiej - gdy jest mocno odchylona. Średnia porowatość to stan pomiędzy niską a wysoką porowatością: łuski co prawda nie odstają bardzo mocno, ale też nie do końca przylegają.
Pielęgnacja włosów powinna być skomponowana z uwzględnieniem przede wszystkim porowatości. Gotowe rozwiązanie w postaci kilku linii kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów różnej porowatości oferuje marka Hair Queen.
Włosy niskoporowate mają najmniejsze wymagania. Wystarczy je regularnie oczyszczać i nawilżać, a całość uzupełnić odżywianiem. Zaniedbanie włosów niskoporowatych może skutkować pogorszeniem się ich stanu. Jeśli je przesuszysz, a do tego będziesz często męczyć je chemicznymi zabiegami fryzjerskimi - prędzej czy później łuski się odchylą i stan włosów się pogorszy. Stosowanie kosmetyków odżywczych jako uzupełnienie pielęgnacji nawilżającej również jest bardzo ważne - bo używając wyłącznie nawilżaczy, włosy możesz… przenawilżyć. W efekcie staną się obciążone, spuszone i splątane.
Włosy średnioporowate wymagają nieco bardziej odżywczej pielęgnacji niż niskoporowate, jednak w ich przypadku nie ma jeszcze potrzeby stosowania bardzo bogatych formuł. “Średniopory” potrzebują zarówno nawilżenia, jak i odżywienia, od czasu do czasu warto również zastosować kosmetyki emolientowe, które stworzą na nich warstwę ochronną zapobiegającą nadmiernemu odparowywaniu z nich wilgoci.
Włosy wysokoporowate potrzebują najbardziej przemyślanej i bogatej pielęgnacji. Przede wszystkim trzeba je solidnie nawilżyć, by odzyskały miękkość i elastyczność, a tym samym stały się odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Wymagają również solidnej dawki odżywienia - w tym przypadku doskonale sprawdzają się olejkowe formuły kosmetyków. Olejki działają dwutorowo: z jednej strony nawilżają, zmiękczają i odżywiają włosy, z drugiej - tworzą na nich warstwę ochronną, która ogranicza ucieczkę wilgoci i składników odżywczych.
Porowatość włosów określa się między innymi na podstawie ich wyglądu i zachowania - w czasie mycia, po myciu, przy rozczesywaniu, po reakcji na wilgoć (np. wyjście na zewnątrz w czasie deszczu), a także po reakcji na różne składniki.
Włosy niskoporowate to te, które są sypkie, dociążone (ale nie przetłuszczone od nasady), po myciu długo schną. Są błyszczące gdy są rozpuszczone, tworząc efekt gładkiej, lśniącej tafli. Włosy niskoporowate są mało podatne na stylizację - przez to, że są śliskie i gładkie, nie chcą trzymać się w upięciach: pasma się z nich dosłownie wyślizgują.
Włosy średniporowate jeszcze nie są tymi zniszczonymi, ale trzeba przywiązać więcej uwagi do ich pielęgnacji, by do tego nie doszło. Średniopory są z reguły w ogólnej dobrej kondycji, jednak wystarczy niewielkie przesuszenie czy zmęczenie ich stylizacją lub farbowaniem, by stały się suche i szorstkie w dotyku. Na tym etapie zwykle ratuje je jeszcze solidne odżywienie i wracają do lepszej kondycji. Po czym poznasz włosy średnioporowate? Przede wszystkim lubią się elektryzować i puszyć, bywają trudne do okiełznania i mają suche końcówki.
Włosy wysokoporowate są matowe, szorstkie, dość twarde w dotyku, a po zamoczeniu bardzo szybko schną i się puszą. Są dość podatne na stylizację - bo się wyginają i po odgięciu pozostają w tej pozycji. Nie należy ich jednak często modelować, bo to zwiększa ryzyko ich połamania.
Zastanawiasz się nad tym, jak najlepiej pielęgnować swoje włosy? Dzięki kosmetykom Hair Queen nie musisz analizować i porównywać składów, by dowiedzieć się, czy produkty zawierają pożądane składniki. Wszystko dzięki temu, że producent zadbał o odpowiednie opisanie ich!
Hair Queen to naturalne, wegańskie kosmetyki do pielęgnacji włosów bazujące na składnikach doskonałej jakości. W skład marki wchodzą 4 serie pielęgnacyjne:
Każda z nich składa się z 3 kosmetyków: szamponu, odżywki i maski pielęgnacyjnej. To tylko tyle i aż tyle - bo dzięki bogatym składom, dopasowanym idealnie do potrzeb włosów o różnej porowatości, dostarczą im wszystkiego, czego potrzebują!
W ofercie drogerii eZebra znajdziesz szampony, odżywki i maski do włosów różnej porowatości, a także dodatkowe kosmetyki pielęgnacyjne. To między innymi peeling trychologiczny, dzięki któremu z łatwością dokładnie oczyścisz skórę głowy: z łoju, martwego naskórka i resztek kosmetyków, które nie zawsze udaje się zmyć w całości szamponem.
W tym miejscu zaczyna się Twoja nowa, włosowa przygoda, dzięki której codzienna pielęgnacja stanie się czystą, pachnącą przyjemnością. Włosy Ci za to podziękują i niemal natychmiast odwdzięczą Ci się zdrowym wyglądem i witalnością. Sprawdź, które kosmetyki Hair Queen znajdziesz w aktualnej ofercie i ciesz się profesjonalną, skuteczną pielęgnacją w doskonałej cenie!